***

Ja läbi see ongi…

Peaaegu kaks aastat on möödas sellest, kui minuga hakkas Facebookis suhtlema üks kahtlane inimene. Kõik, mis sellest suhtlusest edasi sai oli üks kohutavalt halb unenägu. Kes ei mäleta või pole lugenud, saab end asjaga kurssi viia siin (link!). Andestage mulle see ebakvaliteetne kirjeldus kogu asjast. Samuti ärge pange tähele seda, kuidas wordpress kirjastiili vahepeal muudab. Ma proovisin kõike, aga ei saanud seda õigeks.

Ma väga üksikasjaliselt polegi jaganud kuskil, mis asjast edasi sai või kuidas ma tollest inimesest lahti sain. Tõsiasi on see, et asi läks politseisse. Ei, mitte nende asjadega, kus inimene minu laste või minu enda pilte riputas kuhugi saitidele. Oh ei, selles ei ole midagi halba, sest mind teavitati, et kui olen sotsiaalmeediasse midagi riputanud ning juurde pole märgitud, et autoriõigustega kaitstud, siis põhimõtteliselt võivad teised inimesed neid pilte kasutada. See, millisel eesmärgil seda tehakse, on juba omaette teema.

Minu andmetel sai kriminaalmenetlust alustada sellega, et too isik tegi ask.fm minu pildi ja andmetega kasutaja. Kõlab absurdselt, eksole? Inimene riputab kuhugi geisaidile mu laste pilte üles, kirjutades juurde, et soovib neid müüa ja midagi ette võtta ei saa. Samas tehakse kuhugi kasutaja minu pildi ja andmetega ja voilaa, alus menetluse alustamiseks on olemas. Kummaline, aga mis parata.

Aegajalt ikka olen kirjutanud ja informatsiooni küsinud uurijalt, kes selle asjaga tegeleb, kuid seni pole need kirjad mingit vastust mulle andnud. Ikka öeldi, et menetlus käib ja materjalidega saan tutvuda siis, kui menetlus läbi on.

Täna, peaaegu kaks aastat hiljem, on minus suur uudishimu, kuid samas ka hirm. Saatsin paar päeva tagasi uurijale kirja, soovides teada, kas menetlus endiselt käib ning kuhu maale asjaga üldse jõutud on. Tegelikult ma ei lootnud mingit asjaliku vastust saada, st, et kirjutatakse: “Jah, menetlus läbi, saate materjalidega tutvuda.” Ma ei lootnud… kuid midagi taolist mulle vastati. Menetlus pole küll veel läbi, aga mul on nüüd võimalik tutvuda toimikuga.

Prokurör seletas, et tulemas on ka kohtuistung, kuhu mina kui kannatanu, pean samuti kohale tulema. Ütluste andmiseks. Ja siis ühtäkki valgusid mu silmad vett täis.. Ühest küljest ma tahaks seda inimest näha, kes mulle selliseid kirju kirjutas, kes mu laste pilte jagades selliseid tekste välja mõtles, kes mind nii alatult terroriseeris… Teisest… kas ma julgen? Kas ma julgen vaadata sellele inimesele otsa? Mida mul seal öelda on? Sellest on pea kaks aastat möödas ja enamus asju ma isegi ei mäleta. Võib-olla ei ole mul võimalik minna eelnevalt materjalidega tutvuma, et mälu värskendada. Olen ju ometi lõpurase ja päris imikuga kohtumajja ei taha minna. Lisaks on see tohutu stressiallikas.

Härra ütles, et kindlasti läheksime kohale ja ma saan ise vaadata silma sellele inimesele, kes taolist jama mulle korraldas. Kas siis saab süda lõpuks rahu? Mitte, et hetkel viimane rahutuses vaevleks, mina olen selle asja peaaegu et unustanud, aga uudishimu tahab minust võitu saada… Ütluste ajaks olen ma kohustatud kohale minema niikuinii ja pääsu tegelikult ju pole. Mõtlen ma lihtsalt sellele, et äkki olen ma just sünnitanud selleks ajaks…

Kui aus olla, siis ma kardan. Ma tean, et kannatanu olen mina ja milleskis end süüdi ei tunne, aga hirm on ikka.

Mul on omad kahtlused, kellega võib tegu olla, aga ainult kahtlus see siiamaani olnud ongi. Juba praegu hakkab mu süda meeletult taguma, kui sellele mõtlen… Aga lõpuks on see läbi. Enam ei ela see tilluke uudishimupisik mu sees. Kahtlustatav on olemas, süüdlane on tabatud. Kui ma asja Politseisse andsin, siis mõttega, et niikuinii seda tegelinskit kätte ei saada.

3 thoughts on “Ja läbi see ongi…”

  1. Nagu mu mees ütles- see võib olla jumala võõras või su enda naaber. Igatahes-haigeeeeeeee!!! Tore, et lõpuks läbi. Ja lohuta end sellega, et see inimene ka kardab, oi kuidas ta kardab.

  2. Kindlasti mine ja vaata see ebastabiilne üle. Sellise paneks eluks ajaks kinni 😠

  3. No jumal tänatud, et lõpuks läbi ja inimene tabatud. Pea püsti ja ole tugev. Võibolla kergendaks see just sinu südant, kui saaksid teada kes see selle taga oli. Äkki mõni tuttav, kes lihtsalt kade ja tahtiski külma teha….või mõni võõras….igastahes ole tubli,käi kohal! Mees on kõrval ja toetab sind.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga