Määratlemata

Jägala juga ja päikseline nädalavahetus

Nagu ikka mulle meeldib korrutada, kui imelised ilmad hetkel on, siis teen ma seda ikka ja jälle. Aga on ju nii? Eelmisel nädalal olid suurepärased ilmad ja neid jätkus õnneks nädalavahetuseks ka. 
Laupäeval me otsustasimegi perega minna Jägala joale ja siis lihtsalt edasi sõita, kuhu jumal juhatab. Ma käisin Jägala joal viimati siis, kui pisike laps olin ja sellest eriti midagi ei mäletanudki. Nüüd oli hoopis teistmoodi- ma olin sellest joast nii vaimustatud ja kindlasti lähen seda veel vaatama. Jah, lihtsalt vaatama. Ma tunnen ennast veekogu ääres nii rahulikult. Vanem poeg muidugi natuke pelgas algul, sest juga ise tegi ka natuke kõvemat häält, aga lõpuks talle hakkas meeldima. Pisem poeg oli nii vaimustuses, et oleks tahtnud kohe “vanni” minna. 
Kui olime juba natuke Jägala joa juures ringi uudistanud, mõtlesime, et sõidame edasi.. teadmata suunas. Jõudsime Linnamäe hüdroelektrijaama. Läksime esmalt sillale, mis viis üle jõe ja kuigi ma ei karda kõrgust, tahtsin kiirelt sealt ära saada. Ei teagi, miks. Tekitas vist kõhedust natuke. 
Järgmiseks sihtkohaks valisime jällegi teadmatuse ja jõudsime mere äärde. Oh, kuidas mulle meeldib mere ääres käia. Jalutasime ja jooksime seal natuke ringi ja mõtlesime, kuhu järgmiseks minna. Päev jõudis nii kiirelt õhtusse, lapsed jäid autosõidu ajal magama ja jõudsime kokkuleppele, et hakkame siiski kodu poole sõitma. Autosõit edasi ja tagasi läks väga kiirelt, sest Lasnamäe lõpust Jägala joa juurde ei olnudki eriti palju. 
Hästi tore päev oli ja ma juba tsekkan netis ringi, kuhu järgmine nädalavahetus minna. Koos perega. Pühapäeval käisime veel loomadevarjupaigas kutsusi ja kiisusi vaatamas. Pidime märgade silmadega lahkuma. Nii kahju hakkas loomadest, kes vaatavad selliste südant soojendavate pilkudega sulle otsa ja nagu paluksid, et sa ta koju kaasa võtaksid. 


ˇ

Tegelikult on lastega ikka päris lõbus käia sellistes kohtades. Peab küll kullipilguga jälgima, sest tegelikult võib ohtlike olukordi ette tulla, aga näiteks vanemale pojale meeldis küll Linnamäe radadel ringi joosta. 
Meie perel ongi kombeks nädalavahetuseti väikseid väljasõite teha, et avastada uusi kohti. Üks päev ma mõtlesin, et tahaks välismaale minna. Siis ma mõtlesin, et mis ma ikka sinna välismaale ronin, võiks ikka ennem oma riigi ära avastada. Ma ei ole paljudes kohtades käinudki Eestis, kus pidi olema võrratuid vaatamisväärsusi. 
Järgmine nädalavahetus mõtlesin sõita Türisalu pangale ja leidsin muidki huvitavaid kohti, kuhu võiks perega sõita. 

Kas teie korraldate perega regulaarseid väljasõite? “Perepäev” nädalavahetuseti?

9 thoughts on “Jägala juga ja päikseline nädalavahetus”

 1. Ma olen aru saanud ,et sa endale tellid pidevalt riideid romwest ja sheinsidest jne. Kas sa selle asemel lastele ei tahaks viisakamaid riideid osta?

 2. Tundub, et sa ei ole aru saanud, sest ma saan need riided tasuta. Oma rahaga ma ei julgeks eluilmas endale välismaalt riideid tellida. Last viisakaid riideid küllaga. Ei näe põhjust, miks neile piduriided selga panna mudas ja metsas möllamiseks 🙂 ja lastel ei ole mugav joosta teksade ja triiksärgiga.

 3. Ma küll aru ei saa, et laste riietel midagi viga oleks 🙂 Ilusad ja lihtsad riided nagu igal teisel

 4. Ei rääkinud piduriietest, aga nt väiksemal lapsel on jope juba väga väike ja on ka näha, et ostetud kuskilt toidupoest umbes.

 5. Jope natuke tõuseb kõhust üles jah kui käed üles tõsta. Ära põe, mul lapsel mitu jopet veel. Mis on viga Prisma, Maxima või Rimi lasteriietel? Ma olen ostnud sellistest kohtadest ja pole küll tähelepannud, et oleks silt küljes “toidupoest ostetud”. Selle jope sain muidu veel tasuta.. Oh, kui õudne ema.. kerjan oma lastele kaltse, eks.

 6. MIDa fakki probleeme inimestel 😀 Ma olen saanud jumala lahedad riideid nt Prismast.
  Ma isegi ei näe mõtet osta mingeid 60-70 euriseid riideid,et nad korra kannaks neid,kasvavad nii ruttu välja ju 🙂
  Aga ma ei lähe kellegile ütlema midagi ka,kui neile meeldib osta 😀
  Tõsiselt,siin on juba iga postituse all mingi lambine teema ,kuidas te viitsite nii palju hateida ? 😀

 7. Ma ei näe ka mõtet kalliste riiete ostmist, v.a kombekas ja talveriided, jalanõud, kui nad nii kiiresti välja kasvavad. Ostsin peale teise poja sündi hästi palju bodysyd.. Suuremad suurused. Päris lastepoest ja ei saanudki talle neid selga panna, sest nii kiirelt kasvab.
  Neil selline elustiil juba- teatud inimestele vaja igasse päeva midagi halba pasundada. 😀

 8. Nii ka päris ei saa.
  Las ma kordan end, kui sul midagi kahe silma vahele jäi- pole motet pidulikult riietada lapsi, kui metsa porisse möllama minek on. 😀 Kui soovid kordust, anna märku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga