Määratlemata

#jookraanivett

logo pärit siit (link!)

Milline vesi on teie arust kõige tervislikum ja kasulikum? Ma mäletan, et kui maal veel elasin, oli kraaniveel selline metalli maitse juures ja nii me ostsimegi koguaeg poest suurte pudelitega vett. Isa viskas veel nalja, et kui rauapuudus peaks olema, siis pista aga suu kraani alla ja saad oma rauakoguse kenasti sealt kätte. Kui me sealt aga ära kolisime, siis hakkasin ma tarbima rohkem kraanivett. Minu arust on palju lihtsam ja mugavam võtta lihtsalt kruus, pista kraani alla ja sealt saada oma janukustutaja kätte. Täna olen ma samal arvamusel- kõige parem ja tervislikum on siiski kraanivesi. 

Muidugi ei ole ma alati olnud truu kraaniveele. Küll olen ma oma ostukorvi täitnud igasuguste limonaadide ja muude karastusjookidega, mis tegelikult on pungil täis suhkruid ja keemiat, mis teevad nii meelele kui kehale halba. Küll olen ma andnud järele lastele, kes nuruvad poeriiuli ääres seda kuulsat ja khuuli limpalõustaga limonaadi. Ja pean häbi silmis tunnistama, et olen ka ostnud. Täna olen oma lastega jõudnud sinnamaale, kus üks elab täiesti kraanivee peal. Sõna otseses mõttes. Iga kord, kui ta tahab juua, tahab ta just kraanivett ja see on minu meelest positiivne. Öeldakse, et laps peab ka piima jooma. Mul läheb vahel tükk tegemist, et saada Hendrik piima jooma, sest ta aktsepteerib ainult vett. Raimond see-eest tahab ainult piima. Temale pean ma selgitama vastupidist- vahel on vajalik ka lihtsalt vett juua. 
Härra üle olen ma eriti uhke. Kui tema harjumus oli janukustutajaks haarata poest energiajook, väike õlle või mingi muu jama, siis tuleb ta töölt uhkelt koju ja teatab, et tema on joonud täna suures koguses vett. Kraanivett. 

Ma tunnistan, ma vahel olen haaranud poest gaseeritud vett. Teate, miks? Sest see aitab kustutada isu gaseeritud karastusjookide vastu. Ma ei tea, millest see kiiks tulnud on, aga tavaline gaseeritud vesi aitab suruda alla selle tohutu isu, mida ma tunnen, kui keel ripakil cocat jõllitan poes. Ausalt. 
Kraanivett on väga lihtne muuta veelgi paremaks erinevate puuviljadega. Seda nippi kasutan ma väga sageli. Minu lemmikuteks lisanditeks, mida veele lisan, on kurk, apelsin, sidrun ja greip. Nad annavad veele väga mõnusa maitse. Mul ei olnud üldse raske liituda selle väljakutsega, sest meie peres on kraanivesi parim janukustutaja üldse. 

Mine tšekka kampaania kodulehele (kliki siia!) ja saa osa ka challengist, sest kraanivesi=joogivesi! 🙂

19 thoughts on “#jookraanivett”

 1. Mina ei muresteks,kui laps piima ei taha. Vitamiinid ja kaltsiumi saab ka toidust ilusti kätte,kui vähegi mitmekesiselt ja teadlikult toituda. LehmaPiim on siiski vasikate toit,mitte laste 🙂

 2. Mõnel juhul saan aru, kui keha nõuab mineraalvett ja mõnel puhul peakski mineraalvett eelistama. Enne suuremaid spordisündmusi, pikemat trenni jne. Aga üldiselt püüan ka kraanivett juua üha rohkem ja vähem poest vett osta. Aga mineraalvees olevad mineraalid kuluvad jooksuhullule teinekord siiski ära. Päris lõpuni kraaniveele ma üle ei lähe. 🙂

 3. Poe piimast su lapsed küll mingeid kasulikke asju ei saa. Anna oma lastele vett, mitte piima.

 4. Mind on alati paelunud ja huvitanud need asjatundjatest anonüümsed. Ma nii sooviks, et sa kirjutaksid mulle postkasti, seletaksid oma fakte ja teadmisi just selle kindla väite kohta. Ilma google abita muidugi. 🙂

 5. Kuidas Sa saad nii ülbe olla enda lugejate vastu? Ma tean samuti, et tavalisest poe piimast, mis pole üle 2,5%-3,5%, ei saa mingeid kasulike aineid, kuid nii palju aega mul pole, et Sulle seda seletama hakata. Ma saan aru, et kui öeldakse midagi Sinu või Su pere kohta, siis võib südamesse minna ning sellisel juhul on vist vale koht oma mõtteid internetis jagada?
  Nüüd küsid, miks ma üldse Sinu blogis olen ja veel anonüümsena? Sest ma lootsin, et pärast kuu ajast pausi oled enda suhtumist muutnud ning anonüümsena, sest ma tahan elada rahuliku ja normaalset elu. Aitäh lugemast ja vabandused juba ette!

 6. Kallis inimene, mind ausalt huvitavad inimeste vaated ja väited ja ma meeleldi suhtleks nendega pikemalt postkastis edasi, sest see koht on siin kommentaarium, mitte chat. Ma pole kellegi vastu ülbe olnud ja mul on kahju, et sulle selline mulje jäi. Mind siiralt huvitavad sellised asjad ja kõik. 🙂

 7. Mulle meeldib sinu blogi lugeda, aga su vastuseid kommentaatidele ei kannata lugeda. Leian, et nähvad oma lugejatele liiga palju ja põhjendamatult. Sa väga kaitsed ennast koguaeg, kuigi sul pole vaja midagi kellelegi tõestada, kõik on hästi!

 8. Kuule kallis inimene mitte keegi ei usu su vastuste põhjal, et sind siiralt huvitavad sellised teemad ja et sa siiralt soovid nendest vestelda! Milleks muidu lisada lõppu “ilma googli abita muidugi” 😀 sa tõesti nähvad ja suhtled oma lugejatega väga vastikult ja ma tõrsti ei imesta miks su teemade all lunagi mingeid pikemaid arutelusid ei tekki! Oled ise ka tähele pannud, et sa muud kui kirjutad eriteemadrst aga keegi ei arutle sinuga kaasa?!

 9. Jane, Toetan sind siin igati. Ma ise hauguks ka vastu inimestele, kes äkitselt hakkavad ilkuma nii labase asja nagu piima üle. Piim, ükskõik kas kõrge või madala protsendiga, on kasulik(um) limonaadidest ja mahladest, mis on liigse suhkrukogusega. Ja ainult vee joomine ei ole ka kasulik, puht sellepärast, et veel pole muud funktsiooni kui puhastada organismi. Midagi juurde ta ei anna.

  Lihtsalt ärritavad mingid new-age inimesed, kes kuulsid kuskilt poole kõrvaga midagi ja leidsid, et oleks stiilne poolikut infot edasi jagada.

  Ja tõesti, esialgne kommenteerija samamoodi oli ülbe hoiakuga ja nüüd äkitselt tunneb ennast puudutatuna.

 10. No näed sa ei oska isegi sellele arukalt vastata! Asi pole ju ainult minus seda on sulle kirjutatud ka varem ja kirjutati ka nüüd ju?! Ja mis kõige hullem – sa ise ka ei usu! Kuna sa ise ka arutleda ei oska (ainult haugud igale asjale vastu) siis see peegeldab väga kõvasti su blogis paraku…

 11. Ärge jah jooge piima ega sööge piimatooteid ja hakake 30ndates osteoporoosi ravima.

 12. See loogiline asi, et lehmapiim pole inimestele mõeldud peaks ikka igalühel selge olema. 🙂

 13. Keegi pole öelnud,et ärge jooge ega sööge,lihtsalt et see ei ole asi,mille pärast muretseda (et laps piima ei taha). Loomulikult on piim parem,kui limonaad ja enamus mahlad,aga osteoporoosil ja piima tarbimisel/mitte tarbimisel pole tõestatud seost. Mina küll ei arva,et keegi oleks siin pahatahtlikult kommenteerinud,või kedagi halvustanud. See on ka minu viimane kord,siin proovida sõna võtta,sest siin on võimatu oma arvamust avaldada/nõu anda ,ilma et sa seda rünnakuna võtaks. Sorri,aga see ei olnud nii mõeldud.

 14. Siin on palju anonüümseid (mina nende hulgas) ning raske on vahet teha neil 🙂 Üks ütleb mõistlikult (nagu sina) ning teine klähvib, et “selline loogiline asi, et lehmapiim pole inimestele mõeldud peaks ikka igaühel selge olema”. Minu kommentaar oli mõeldud just sellele klähvijale. Sellised inimesed ongi need, kes üritavad ilmselt oma lastest ka sünnist saati mingeid veganeid teha, kuigi lapse organism ei saa kohe kindlasti kätte sealt kõike vajalikku. Alles oli juhus, kus enda arvates jube teadlikud vanemad tapsid sel moel oma lapse. Ise katsetage mida iganes, sööge kasvõi ainult muru, aga nende tervisega, kes ise ei saa enda eest veel otsustada, ei tohi mängida! Samuti on üleliigsed need lollid kommentaarid, et lehmapiim pole inimeste jaoks jne. Vot hein pole inimeste toit, vaid vasikate.

 15. Su vastus oli tõesti ülbe, sa ise vb jah ei saanud aru ega mõelnud nii, aga välja nii tõesti kukkus 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga