***

Julm kogemus ahistajaga

Tahan kirja panna enda loo. Loo täis hirmu, kurbust ja natuke huumorit, kuid tegelikult on asi naljast kaugel. Ehk jõuab see lugu võimalikult paljude inimesteni ja ma loodan, et ma leian üles kõik selle hirma inimese ohvrid, sest ma tean, et peale minu on neid veel.

Millest ma alustan? Mai 2015 hakkas kirjutama mulle Facebooki varjunime alt isik. Ilmselgelt oli ta võtnud kellegi teise pildid ja endale siia keskkonda kasutaja kokku klopsinud. Ta alustas sellega, et ähvardas tappa minu kaks väikest last. Seejärel solvas ta mind roppude ja rõvedate sõnadega. Peale seda lubas tappa minu ema- tema sõnad “Ma kägistan su ema sinu enda nabanööriga täna öösel ära”.

Ma olen aus, ma ei võtnud teda absoluutselt tõsiselt ja arvasin, et ma ei pea mingit hirmu tundma, sest tegu on ilmselgelt ebastabiilse inimesega ja mis sa sellisega ikka jaurad. Panin talle bloki peale. Mõni aeg oli vaikus. Seejärel ilmus ta uue kasutajaga välja ning kukkus mind jälle sõimama ja ähvardama. Kuna ma blogin, jättis ta blogisse pidevalt igasuguseid rõvedaid kommentaare minu, minu laste ja mu mehe kohta.

Tema esmane probleem oligi see, et ma blogin ja saan blogimisega erinevatelt firmadelt tasuta tooteid proovimiseks, et hiljem nendest kirjutada. Jällegi, ei võtnud ma teda endiselt tõsiselt, sest see jutt mis sealt teiselt poolt arvutit tuli, tundus tõesti 12-13 aastase ebastabiilse inimese jutt.

Muidugi soovitati mul koheselt politseisse pöörduda, kuid ma otsustasin anda sellele hirmsale inimesele võimaluse, pannes tema uuele kontole blokk peale. Mis sellele järgnes? Ta tekitas perekool.ee foorumisse minust teema, kus ta kirjutas, et ma peksan oma lapsi kurikaga nii, et neil näod sinised.

Kirjutas, et mu mees on sarivägistaja, kes on vanglast vabanenud. Kirjutas, et mu lapsed on kiimaste nägudega. Kirjutas hirmsaid asju, mida lugedes ma pidin lausa kokku kukkuma, sest ma ei suutnud oma silmi uskuda. Ma ei suutnud uskuda, et üks võõras inimene viitsib jaurata üle poole aasta ühe inimese kallal niiviisi. Ma isegi ei mõelnud ja pöördusin peale seda foorumiteemat kohe politseisse. Teadagi, läheb seal nende asjadega aega. Tegin avalduse, saatsin pildid kirjavahetustest- nemad aga alles otsustavad, kas alustatakse seoses ähvardamistega menetlust.

Perekool.ee teemale järgnes see, et too inimene riputas sellisele saidile nagu gaytutvus.com üles minu ja mu mehe pildi (ma olin veel suure kõhuga sellel pildil), kus me pidavat otsima grupiseksi ja mida kõike rõvedat veel.

Okei, mõtlesin rahulikult. Mõtlesin, et võtan temalt bloki maha, las ta elab end minu postkastis välja, kui et käib ja topib minu andmetega kuulutusi ja kasutajaid üles. Sest kõik need kuulutused ja teemad algasid siis, kui otsustasin talle bloki peale panna.
Võtsin bloki maha. Ta muutus normaalseks. Palus vabandust, et on mind nii “tülitanud” ning ütles, et ma tundun olevat isegi täitsa tore inimene. Seejärel esitas mulle kuvapildid, kus ta oma “kaasosalisega” mulle igasuguseid kättemakse planeerib, kuigi ma ei saa siiani aru, mille eest ta mulle kätte maksta tahab. Üsna kohe sai selgeks, et selle konto, kellega nii öelda koostööd tegi, oli ta ise tekitanud ja siis suhtleski iseendaga kahes kontos. Jättes muljet, et see kaasosaline on täiesti teine inimene.

Ta tahtis minu telefoni numbrit saada, mida ma ilmselgelt ei andnud talle. Ta tahtis minuga kokku saada. Ta kirjeldas minu kodukohta paremini, kui mina ise, mis pani mind veel rohkem hirmu tundma.
Tema tujud muutusid pidevalt. Kord oli rahulik, kord äkiline, hakates mind solvama jällegi ning lubades mind hävitada. Kui ma tema kirjadele ei vastanud, lisas ta minu laste pildid samuti gaytutvus.com lehele ja mis ta sinna juurde kirjutas, seda saate lugeda kommentaarides, sest sinna lisan ma pilte tema sõnakasutusest ja kirjastiilist. See oli õudne. Ta hakkas lisama sinna minu tuttavate pilte ja andmeid. Ta lisas isegi endast sinna kuulutuse.
Natuke aega hiljem kirjutas mulle üks mees ja küsis seksi. On see normaalne? Mina olevat iha.ee portaali lisanud kuulutuse, kus ma otsin seksikaaslasi. Tegu oli jälle sama inimese poolt lisatud kuulutusega, kuid erinev portaal sellel korral.
Üsna kiirelt sain vihjeid, et tegu võib olla ühe kindla isikuga, kes aastaid tagasi käitus paljude inimestega samamoodi. Kuna ma selles 100% kindel ei ole, ei hakka ma kedagi süüdistama. Kui ma talle postkastis mainisin seda nime, läks ta täiesti pöördesse. Ta läks närvi. Kui ma talle mainisin tema võimaliku elukohta (selle isiku siis), läks ta veel rohkem pöördesse. Ta lubas kättemaksu. Lubas mind hävitada. Ta lubas mu lapsed ära kägistada ja nad vaese omaks peksta. Täna on kasutaja “Proua Olen” facebookist kustutatud, mis võib viidata sellele, et tegu on selle nimelise inimesega.
Ta esines facebookis “Proua Olen” nime all. Võimalik, et ka “Marten Kuning” ja “Marten Olenma” nime all.
Minu palve ongi see, et ehk ma leian kellegi, kes teab, kes nende isikute taga peitub. Keegi, kes oskab mulle rohkem infot anda. Ma endiselt ajan seda asja politseis edasi, aga kuna ma olen meeleheitel ja tahan, et see asi läbi saaks, on kõiksugune abi igati vajalik. Ma tean, et ma ei ole tema ainus ohver. Kogume tõendid kokku ja läheme koos politseisse! See õudus peab lõppema. Võibolla kannatab keegi kuskil rohkem, kui mina. Võibolla kaalub isegi enesetapu mõtteid? Iial ei tea. Parem karta, kui kahetseda.
Kirjutasin sama postituse Facebookis ka, seega, palun jaga seda sõnumit edasi, et see võimalikult paljudeni jõuaks. Ma ei jäta seda asja nii! Sharing is caring.

37 thoughts on “Julm kogemus ahistajaga”

 1. igast liigutusest tänapäevases internetimaailmas jääb järele jälg 🙂
  arvuti hash kood, ip aadress, brauseri küpsisejäljed jne! ja nende järgi on oskajal vaid minutite küsimus tegija kätte saada!!
  kui on reaalsed ähvardused, siis eesti seaduste järgi kuulub see kriminaal kuriteo alla, nii, et avaldus politseisse ja et asja kiirendada siis tuleks leida keegi tuttav häkker, kes suudaks isiku kindlaks teha… usun et iha.ee adminnid oleks hea meelega nõus selle tegelinski andmed sulle andma…kui kohtuga ähvardad 😉

 2. Kuidas said teada, et gaytutvuses kontod?
  Ja see jutt on ikka räme!
  Kas tegu v6ib olla täiskasvanud vaimupuudega mehega äkki?

 3. Ja tal pole ekstra sinu vastu midagi, Malluka kohta ju pk oli samalaadselt kirjutatud!

 4. Kas sa oled ka need pildid politseile edastanud? Tundub et tegu on päris ebastabiilse isikuga ja kindlasti peaks juba politsei tegutsema, eriti kui asja on seotud lapsed.

 5. Ähvardamisega on nii ja naa, üldiselt raskem menetlust alustada. Identiteedivarguse tunnused on seevastu tutvumiskuulutuses kõik olemas, nii et kindlasti politseisse.

 6. Sellel Proua Olen profiilipildil on Kerli Koppel.
  Ilmselt ka tema ohver. Kerli õige fb on Dolce Vita 🙂

 7. Seda ka veel, et avalduse tegemiseks ei pea politseisse kohapeale minema. Politsei kodulehel on avalduse blanketid, täidate ära, digiallkirjastate, muud materjalid juurde ja saadate lihtsalt ära.

 8. paar aastat tagasi sattusid mina ja mu sõbrannad Facebookis samuti sellise inimese ohvriks. õnneks pole mul enam meeles, milliseid idiootseid asju seal täpselt kirjutati, aga kõige muu hulgas pidin olema vitukarvapall. põhjus, miks tookord avaldust ei kirjutanud, ongi selles, et aru oli saada, et ta on vaimse hälbega. see olend (inimene on sellise kohta raske öelda), Talvi P. on reaalselt olemas ja tema FB profiililt võis lugeda, et elab Tallinnas.

 9. Vast on see,kes Malluka blogis ka on “esinenud” ja ühte pisikest tüdrukut r ä i g e l t ähvardas internetis!?

 10. Ei no sellel tüübil on vist mingi erilised probleemid. Tean paar inimest kellele see sama tüüp on ähvardusi teinud fake-kontoga. Kaua see jama veel kestab?

 11. Sellel, kes Malluka blogis “esines” on ju nüüd rohud peal, tema ei tohiks praegu kedagi ähvardada.

 12. Kerli on pidanud nime vahetama sotsiaalvõrkkudes ja kõik pildid ja info suht ära peitma,et keegi enam ei kasutaks neid valesti ja oma kasuks.

 13. Vabandan kui nüüd äkki topelt postitus. Ei näinud kas kommentaar läks läbi.
  Väga kahju kuulda, et selline jama on kaela langenud ja veel niivõrd paljudele. See on ikka väga jõhker millega see inimene(kui ta seda ikka on)tegeleb. Enne kui lähen detaili asjadega mainin kõigile, et kõik mida kriban siin võtta tõsiselt ei mingeid nalja momente. Ma ei ütle, et te usuksite mind, pigem kaaluksite kõike infot mida jagan ja võibolla teete lausa enda uurimustööd selle kohta ja siis teete enda arvamuse. Ja on vägagi võimalik, et see sama tüüp loeb ka kõike mis siin kirjas on, aga mind ei huvita. Tean väga palju, ütlen väga palju ka. Võib kõlada hullumeelselt, aga selline hullumeelsus on siin maailmas tõepoolest reaalsus, lihtsalt väga hästi peidus. Ma ei tea mis trauma ajuloputuse see tüüp on saanud. Facebookis ta on ühenduses grupiga mille nimeks thule society(lühidalt kirjeldades selline nazi nwo illuminati grupp.) Tõeliselt õel ja jõhker värk. Olen väga palju sellise värgi kohta uurimustööd teinud.) Sellised tüübid on petjad inimkonnale, mõrvarid. Langeda kurjusele on lihtsalt kõige haledam asi üldse. Nad ohverdavad inimesi, isegi lapsi ja joovad nende verd. Mainides ohverdamisest, oli poiss 17 aastane ära kadunud keegi siin mainis, et see tüüp oli poissi ähvardanud. Ja nüüd poiss on kadunud ja pole õrna aimu mitte millegist? Ja mis segaseid vihjeid jagati tema kohta? Kõlab nagu jama jutt. Mulle kohe üldse ei meeldi isegi rääkida sellistest asjadest, aga minu arust poiss ohverdati ja see sama kes viskab ähvardusi on sellega seotud. Miks politseil võtab nii kaua aega kogu selle jamaga, et see tüüp kätte saada? Või äkki nad kaitsevad tema suguseid? Kõikides valitsustes on mingil määral korruptsiooni. Aga jah, see oli siis suht lühidalt kirjeldatud.

 14. Tere.

  Minuni nimi on Marten ja minuni jõudis kuuldus sellest plogist siin kus külvatakse massiliselt minu vastu suunatud laimu ja vale infot justkui oleksin ma kedagi ähvardanud…Ma ei tea midagi mingitest naba nööridest ega lastest ma ei tea ühtegi jane nimelist isikut ja pole kunagi ühtegi jane nimelisele midagi ütelnud seega on meil siin tegemist alatu laimu ja vale info levitamisega vaadake sõbrad kas te ka teate seda et sellise vale info levitamise eest saab teid võtta kriminaal vastutusele ja teid saab kriminaal korras karistada kui tuleb välja et mina ei ole se mingi raul keda te siin taga ajate ja tema vägiteod minu nimele kirjutate 🙂 minul piisab vaid avalduse tegemisest politseile ja siin teie kirjutatud laimu välja printimisest ja politseile edastamisest 😉 se kui keegi kuskil konto teeb või see kui kuskil kellegiga tülli lähevad ega se ei tähenda kohe seda et se nüüd ongi kohe se sinu kallis raul ma tõesti ei tea mis probleem sul on oma eks mehega aga mina se tõesti pole 😀 mis puutub gruppi THULE siis tegu on grupiga mille põhi funktsioon on oma liikmete kõlbeline arendamine see ei ole kuidagi seotud mingite ohverdamiste ja vere joomistega 😀 peab olema väga haige et isegi sellest rääkida või sellist asja uskuda kui tõde 😀 mis puutub mingi kadunud 17 aastase tatika kadumist siis minu facebooki konto oli sellest jamast 3 päeva üle ujutatud niisis ma postitasin oma seinale kuulutuse milles palusin inimestel maha rahuneda mõistusega asja võtta ja mitte ujutada minu kontot üle sellega se mis ma vastuseks sain oli šhokeeriv ja on seda siiani mingid ülbed maailmaparandajad ja ennast täis daamid saabusid mu postituse alla selleks et mind avalikult laimata ja mõnitada ning ähvardada kuna seda tuli nii massiliselt nagu tehase konveieri liinilt ei suutnud ma sellele kuidagi viisakate meetmetega enam piiri panna ja läksin endast välja ning vastason kommenteerijatele samaga mille peale need läksid veel rohkem marru ja muutusid täiesti kotrollimatuks seal nii palju vihkamist külvati seal et mul ei jäänud ka endal enam muud varjanti üle kui ka ise kaotada igasugune viisakus ja vastata samaga ja nüüd olengi mina siis süüdi ? Muidugi oli ka mõned üksikud inimesed kes mõistsid mind ja said aru aga enamus olid viha külvajad kas sellised ongi tulevased eesti naised ? Mis emad teist sasvad oma lastele kui te elate end sotsiaal meedias välja avalilult viha külvates ? Kui muud teha pole siis minge lõhkuge kuuri all puid sest külm taöv tuleb see aasta…aga see inimene kes süüdistas mind 17 aastase noormehe ohverdamises…tema kommentaari ma juba printisin välja ja viin politseisse ilusat päeva teile 😉

 15. Aga ole nii kena ja kriba mulle postkasti, sest just selliste Marten kasutajate alt on paljud saanud väga rõvedaid solvanguid, millest on tehtud kuvapildid ja samuti politsei poole pöördutud.

 16. aga Marten, kui sa oled ikka Marten, kes teab ,mind huvitab väga see ,et kui kirjutasin sulle viisakalt tere, et sinu käest järele kysida infot , siis panid kohe bloki . Kas see oli syytu inimese tegu?

 17. Vaata anonümos või misasi sa iganes oled miks sa oma enda nime siin ei kasuta ? Sest sa kardad et kui sa kogematta kedagi ilma põhjuseta laimad siis on politsei su uksetaga või mõni kuri pereisa kaikaga ja edasi….sa ei kirjutanud mulle mingit viisakat tere vaid hakkasid mind koheselt laimama/süüdistama mitte ei küsinud mingit infot kui se on sinu arust viisakus vahest ehk pöördud tagasi oma algkooli kus eestikeelt õpetati 😉

 18. Sarahi on ka ähvardatud. Tundub, et sama inimene. Uuri talt.
  Aga sa vist juba temaga rääkinud 🙂

 19. Liis, olen äkki 🙂 ma arvan, et mina kirjutan vähe puhtamalt kui sina eksju 🙂 ise oled ka anonüümne siin. Kui sa oleksid Marten vms. päriselt, siis tõestaksid seda ju?Ja, mis pereisa ja politsei? Sa oled naljakas, aga me ei jaga sama huumorisoont vist kahjuks 🙂 st. õnneks .

 20. Kuulge haiged inimesed äkki lõppetate ära selle terrori levitamise siit või läheb asi politseisse

 21. Ütelge kas te olete mingid haiged ? Mingid erilised väärakad olete siin koos et levitate siin seda ? Minu tuttav kes ei tea mitte midagi teist ja mingist janest ….minu tuttav kes ei tea üldse mitte midagi siin sellest teie asjadest minu tuttav sai fbs konto ploki sellepärast et keegi teist värdjatest reportis fb le tema konto mu tuttav pole kedagi ähvardanud ta pole kellegile midagi halba teinud nüüd olete te ise interneti kiusajad palju õnne jane sa oled interneti kiusaja kiusad täiesti süütut inimest ilma igasuguse põhjuseta palju õnne jane sa oled interneti kiusaja

 22. Aga ole nii kena ja las Marten kirjutab mulle Facebooki. Kui ta reaalselt olemas on, sest selliseid Marten nimelisi kasutajaid väga mitu ja samade piltidega ka. Miks peaks üks inimene endale mitu kasutajat tegema? Lisaks, miks sa siin tõmbled? Miks sa oma nime all ei esine? Mis vajadus on sul olla anonüümne, kui sa oled nii öelda ohver?

  No ma ei tea, kuidas sulle tundub, millisena see Marten esinenud on? Tundub stabiilne või ei?
  http://www.upload.ee/image/5306674/12180174_964862556913060_1406288959_n.jpg

 23. Sa kirjastiili järgi ei saa aru, et tegu sama inimesega?
  Kirjavahemärkide mitte kasutamine, jne…

 24. Täiesti võimalik. Ma isegi kahtlustan, et tegu sama inimesega, aga eestis on kindlasti rohkem, kui üks, kes sama vigaselt kirjutab 🙂

 25. Vigaselt võib-olla küll. samas lause ehtitus/stiil on sama. Ja kui võrdlema hakkata, siis vigased on ühed ja samad sõnad koguaeg. Ja see, kes siin kommentaarides tõmbleb on ka sama isik.

 26. Huvitav, et mulle mõni hull või kiimane pigivigi ei kirjuta. Aga noh mul pole ühtegi pilti ka facebookis 😀 Kirjuta Pealtnägijasse või võta mõne it spetsiga ühendust. Politsei jääbki jahvatama.

 27. Apppiiii, mul pole sõnu. Kohutav millised inimesed siin Eestis elavad. Nagu MIKS??? Tõsiselt ränga puudega peab see noormees ikka olema, et nõnda käitub.

 28. Ka minul sarnane kogemus, olin siis 14 aastane kui keegi minu “vihavaenlane” või “sõbranna” pubeka ajal oli neil kahel ikka väga õhuke piir. Pani minust kuulutuse iha.ee lehele kus pakun ka igast teenuseid, minu number oli all, minu pildid. Algul ma ei saanud aru mis toimub kui paar meest mulle helistasid ja soovisid “lõbutseda”. Siis leidsid aga kuulutuse ja kuna seda kuidagi maha ei saanud võtta siis ma lihtsalt ei võtnud ühtegi kõnet vastu ja nutsin, kartsin emale rääkida. Sain väga palju siivutuid sõnumeid. Lõpuks jalutades Pärnus koos emaga kui järjekordselt mulle helistati rääkison emale nuttes loo ära. Mu ema oli šokis ja iga kõne mis mulle jälle tuli ta lihtsalt sõimas neid keskealisi mehi pisarad voolamas ja rääkis kuidas ma olen alaealine ja et mitte iialgi enam sellel numbril ei helistaks. Läksime otsejoones politseisse avaldust tegema ja kuna emal tutvused politseis saime väga kiirelt kuulutuse maha ja menetlus lõpetati. Ma ei tea siiani kes see nii jõhkrat “nalja” tegi, aga jättis väga halva mälestuse hinge ja ega ma ei tahakski teada enam seda. Loodan, et sinul saab ka korda 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga