***

Käisin eile peol

Ma ei tea, mis veider vajadus on inimestel pidevalt surkida. Ja eriti nende eludes, kellel on lapsed. Terve selle aja jooksul, mil olen lapsevanem olnud, on minu kallal ikka väga palju tänitatud, et käin seal ja teen seda.

Teate, selle aja jooksul, mil ma olen olnud lapsevanem ~ 6 aastat ja 1kuu, oleme koos härraga käinud väljas koos KAKS korda. Ma mõtlen väljas selle all, et tantsimas või miskit. Kinos oleme muidugi ka käinud, sest olime suured filmisõbrad, aga see on minu jaoks hoopis midagi muud.

Sellest ajast ÜKSINDA ei ole ma ühtegi korda käinud väljas pidutsemas. Päris ausalt. Minu esimene kord oli nüüd 2017 aasta detsembris. Käisingi väljas tantsimas ja nautisin hea sõbranna seltskonda.

Võib-olla kõlab uskumatuna ja seda kindlasti nii mõnelegi, kes käib siin ussitamas, aga emad tahavad ka vahepeal väljas käia. Olgu see kino, spa, baar, ööklubi või mõni muu koht. Mina arvan, et see peaks lausa kohustulik olema, sest iga lapsevanem (jah, nii ema kui ka isa) vajab omaette aega, lastest eemal. Ei, ära ütle, et kui tahad lastest eemale, siis ära üldse tee neid. Mina armastan oma lapsi. Teeksin nende jaoks ükskõik, mida, hoolitsen selle eest, et nad ei peaks millestki puudust tundma, aga lisaks sellele, et olen ema, olen ma ka inimene ja naine.

Ja väljaskäimise all ei mõtle ma igal nädalavahetusel pidutsemist, enda laua alla joomist või täis kaanimist. Käitugem ikka eale vastavalt, eksole. Kui sa oled lapsevanem, siis eladki limiitidega elu. Mulle see sobib. 🙂

Kui sinu lapsed on hoitud ja hoolitsetud, ei näe ma mitte mingit takistust, miks lapsevanem ei võiks võtta aega iseendale. Olgu selleks koolis käimine, trenn, tantsimine või midagi muud. Meil kõigil on vahepeal vaja sellest kõigest eemale saada.

Miks ma seda kirjutan? Sest millegipärast käiakse just viimasel ajal siin tänitamas, milline veinisõltlane ja peoloom ma olen. Mina pidavat koguaeg postitama pilte sellest, kuidas pidutsen ja veini joon. Eile jõin veini ja vaatasin Titanicut – kohe olen oma kolme lapse pärast nii stressis, et käin pidutsemas. Next level pidutsemises, ausalt!

Käisin korra sõbrannaga seitsme ja poole aasta jooksul väljas ja nüüd olen selline peoloom, et ise ka ei usu.

Katsuge palun rohkem kaine mõistusega siia sattuda, teie, kes te ilmtingimata tahate minus halba enesetunnet tekitada. Ja olge tšillid!

PS! Ma lihtsalt ei leidnud postituse pildiks midagi muud, aga üsna tihti see nii ongi, jah. 😀

9 thoughts on “Käisin eile peol”

 1. Need emad/isad kes käivad end tuulutamas vahel on isegi armastavamad ja hoolivavamad vanemad kui need kes klammerdunud laste külge – eks need tänitajad ka sellised ole kes klammerdunud enda laste külge.
  Õnne valem mis tuleb meelde jätta alatiseks on – MINA,MEES,LAPSED JA SUGULASED. Kui tunneb ema end hästi siis tunneb ka mees ja kohtleb veel suurema armastusega enda naisesse ja lastesse ja lapsed näevad harmoonilist perekonnasuhet mis on nende jaoks oluline kasvuperioodi ajal..kes tahab näha nääklevaid vanemaid kes ainult karjuvad ? Mitte keegi sest see mõjub lastele.
  Seega peab käima kas sõvrannadega v mehega väljas end vahel tuulutamas. Las aga pasundavad edasi KIBESTUNUD EMAD/NAISED (kellel lapsi pole peaks üldse suu siin kohal kinni hoidma – sest nad ei jaga ööd ega mütsi mis tähendab laste kasvatamine).

  1. Sulgudes lause kohta: kui mul lapsi ei olnud, OLIN veendnud, et kui lapse(d) saan, siis on õnne valem mina-mees (ehk meie suhe)-lapsed-sugulased. Oi ja kui julgesin seda välja öelda, sain alati vastuseks emadelt sama lause mis sul sulgudes on. Nii. Sain ühe lapse: OLIN veendunud ka siis ja toimisingi nii, et õnne valem on mina-mees (ehk meie suhe)-lapsed-sugulased järjekord. Sain mitme lapse emadelt taas hurjutada, et no mis sul viga, sellise õnne valemi järgi elada oma ühe lapsega, hoia parem suu koomal, aga vaata kui on rohkem, siis ikka ei ole nii. Nüüd kolm last – esimesele lisaks kaksikud. Ja OLEN veendunud ja toimin praegu 100% sama õnne valemi järgi. Ja ütlen väljagi. Millegipärast on nüüd neil samadel ütlejatel nihelus, silmad maas ja suu vett täis. Eriti kui tuletan neile nelja aastatagust sama asja mulle ninaalla hõõrumist meelde, et miks te alahindate lasteta naiste tarkust ka lasteteemadel, olge avatumad, näete ka targemad välja 😀 Ehk siis mitte midagi ei ole minu väärtushinnangutes selle kohapealt muutunud selle ajaga kui ma olin lasteta ja nüüd kolmekordse emana.

   Seepärast on alati jube vastik kõrvalt kuulata sellist lamedust kui kusagil seltskonnas öeldakse, et “kellel lapsi pole peaks üldse suu siin kohal kinni hoidma – sest nad ei jaga ööd ega mütsi mis tähendab laste kasvatamine”. Jah, kogemus puudub, kuid väärtushinnangud on inimesest seest tulenevad ja kogemusest sõltumatud. Kogemus annab võimaluse neid rakendada, mitte ei loo neid. Ise kuulan seltskonnas just nende arvamusi eriti teraselt ja julgustan arutlema, kellel lapsi veel ei ole (sp paljud ei julgegi sõna võtta, sest kardavad õigustatult sedasama suhtumist “hoia suu kinni…”, mis on ääretult levinud, kahjuks), ja tihtipeale leian väga elutervet ellusuhtumist, nö kõrvalpilku, mida ise “titemajanduses” silmini sees olles vahel vägagi vaja on läinud. Vähemalt minul küll ja julgen seda ka tunnistada. Kui üle minu huulte peaks sarnane lause kord tulema, siis oleks aeg tõsiselt peeglisse vaadata ja silmaringi avardama hakata, sest lastevabade inimeste hulgast tuleb lastekasvatuse kohta tegelikult vägagi arukaid lahendusi.

   Ehk siis kogu su kommentaari sisuga olen 100% nõus, aga see viimane sulgudel lause oli nagu tõrvatilk…. minu kogemuse järgi hurjutavad oma aega nutikalt kasutavaid emasid just ülepea titendusse uppunud teised emad, pole üheltki lasteta naiselt midagi sellist kuulnud (ja neid mu sõpruskonnas palju), vaid just julgustavad ikka oma aega leidma ja on valmis ka lapsehoidmisel abiks olema…:) seda võimalust ma ka kasutan 😉

   Janele thumbs up – mulle tundub, et oled vägagi nutikas ema ja kasutad erinevaid ka väga väikeseid võimalusi, et enda patareisid laadida. Ja seda mitte ainult laste jaoks olemiseks vajaliku “doosiga” vaid oskad jätta ka endale õhku. PS! See instapilt kus järve ääres trennitad – sain taas ühe väga nutika idee mida isegi kasutama hakkan – seni piirdusin õuetrennidena jalutamise-jooksmisega, aga nüüd hakkan ilusate ilmadega Kayla BBG kava ka vahel väljas tegema! Tänks 😀

   1. Mul ei ole selliseid toredaid kogemusi nende sõbrannade/tuttavatega kellel lapsed puuduvad. Paraku ikka ja jälle kas keeratakse selg v selja taga kusagil räägitakse jälle ta on rase vms.
    Ma ei oma palju sõbrannasi/tuttavaid et vb sealt ka selline ütlus tulnud.
    Alati pean ma ise tõestama et lapsed ei takista elu nautimist – koos nendega tuleb ka see hästi välja aga abikaasaga kahekesi on vahelduseks veel mõnusam olla ja üksi juuksuris käija vms.
    Meenus hetkel et mul on üks tore sõbranna kes ei oma last/lapsi ja on nõuga abiks olnud sest ta eriala on seotud rasedatega.
    Aga kahjuks ikkagi neid nö targutajaid on äärmiselt palju kellel ei ole lapsi – ala et miks nii noorelt,miks selle mehega,miks nii palju lapsi 🙂
    Ma ei kuule enda suunas neid aga tihti kuulen kus keegi kedagi halvustab kellel puuduvad endal lapsed.

 2. ja kui ka käiks tihedamini vàljas kui kord kuus? kelle asi see on? ma tahaks neid inimesi reaalselt näha kes mölisevad?! Palun ûks siuke mulle siia silma alla! uuriks kohe lähemalt sellist inimest!
  ma satun ka haru harva PEOLE, aastas korra! vôi on seda juba palju? aga kûlas kàimisi ja vàikest veini joomist tuleb ikka ette, mis sellest siis on?

 3. Ma arvan, et ainuke asi, mida hetkel kritiseerida, on su ülikiire kaalulangus. Pikas perspektiivis ei ole see tervislik ja toob endaga kaasa hulga tagasilangusi, terviseprobleeme, söömishood.
  Pigem kaota aeglasemalt ja tervislikult, oleks minu soovitus.
  Endal on tore vaadata küll ju, et kahe nädalaga kümme kilo, aga mille arvelt see tuleb? Sinu enda tervise.

  Edu, ole tugev!

  1. Ülikiire kaalulangus? Ma ei tea, palju ma kaalun. Seega ei oska kümnele kilole kaasa rääkida. 🙂

 4. Tean, et seda on väga kerge öelda ja väga raske teha, aga ära lase ennast neist kibedikest tigetikritest häirida. Iga inimene vajab omaette aega. Jah, mulle ka ei meeldi võibolla vaadata, kuidas paarikuu vanuse lapse ema kuskil peol end laua peale tantsib ja laua alla joob, aga see on minu probleem, et ma ise sama ei tee. Ja see kord 7 aasta jooksul üksi lasteta väljas tantsida ja end hästi tunda on tõesti megasuur patt 😂😂😂See on nende tüüpide enda probleem, kui nad endid unustavad ja kõik muu enda asemel seavad ja pärast kuskil kurdavad, et on läbipõlenud ja ei taha oma pere näha võimisiganes. Endale tuleb ka aeg maha võtta 🙂 Minu jaoks on need koeraga jalutuskäigud hommikuti ja õhtuti, kui mees kodus ja saan beebi koos temaga koju jätta. Minu 2×15 min 😉 Ootan juba seda hetke, kui Kutt mu tissidest enam nii vaimustunud pole ja need talle eluks nii vajalikud ei tundu, et saaks ka ühe õhtu kuskil väljas endale lubada. Koos mehega loomulikult 🙂 Või siis ilma 😛 Pea püsti, õnnelik ja puhanud ema on rahuliku ja õnneliku kodu ja perekonna alustala 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga