kanna mu käekotti ehk tuhvlialune?

Hilisel õhtutunnil, ma ei oska leida ühtegi adekvaatset põhjendust sellele, aga tõesti, ma hakkasin mõtlema nähtusele, mida ma tänavapildis väga tihti kohtan ja ka enda tuttavate hulgas silman- mees kannab naise käekotti. Järgnev on ainult minu arvamus ja ei ole suunatud nende inimestele kuidagi moodi süüdistusena, et nad justkui kasutaksid oma mehi orjadena. Vastupidi- pigem on mul suur uudishimu, et milleks või kas tõesti need tikutoosi suurused kotid on nii ilmatu rasked? Mida te seal hoiate? Ps. ei üldista. 

Ma saan täiesti aru, kui mees tassib poekotti või reisikohvreid või noh, teate küll selliseid elementaarseid raskeid asju, mida võibolla tõesti naisel on raske kanda. Või ei olegi põhjuseks raskus vaid mees tahab olla härrasmehelik. Täiesti mõistetav. Aga käekott? Mina võtan endale kaasa igal korral kui kodust mehega väljun täpselt nii palju kui ma kanda jõuan ehk siit minu küsimus- miks te naised võtate kaasa nii palju asju kui nad nii rasked on? Või mille jaoks teile tervet elamist kui lähete näiteks ainult jalutama?

Tegelikult ma ju saan aru, et asi ei olegi niivõrd raskuses, sest enamus paarikesed, keda ma tänavapildis kohtan, näevad välja sellised- mehel on naise pooltühi käekott käe otsas, naine kõnnib kas mehe kõrval või natuke ees ja käed taskus! Minu silmis on selline.. käitumisviis? mehe alandamine. Võibolla tõesti leidub mehi, kes suurima heameelega naise käekotti tassivad ja ehk ei leidu ka, aga sama hästi võib naine enda mehele kleepida otsaette sildi “tuhvlialune”. Minu mees on mitu korda küsinud, kas ma tahan, et ta minu käekotti tassiks? Juba see sõna “minu” ütleb, et selle olen mina kodust kaasa tassinud ja see sisaldab minu asju, miks ma peaks selle siis oma mehe käe otsa pistma ja laskma tal mööda linna kõndida käekott näpus? Veel enam paneb mind selline pilt imestama siis kui mitmed naised kisendavad avalikult kui ebavõrdsed on mehed ja naised- mehed saavad rohkem palka, mehed saavad kiiremalt tööle. Mis mõttes? Naised ja mehed on ju võrdsed? Aga siis läheb see võrdsus meelest kui käed maani venivad ja vaja kedagi, kes tassiks käekotti, mis sisaldab asju, mida reaalselt vaja ei lähegi. 

Aga võibolla on üldse põhjus selles, et mina näen maailma nii mustalt või astusin voodist vale jalaga välja, kes teab. Vinguda on ju alati parem. 😀

Kommentaarid

 1. Anonüümne says:

  Mul on tihti sama küsimus tekkinud, ise kannan enamasti crossbody kotti kaasas kui lihtsalt jalutama või poodi on minek, käekotti ainult siis kui tööle lähen ning kui on raskemaid kotte ehk siis pikemale tripile minek, ei anna ma neid kangekaelsena isegi siis mehele kanda kui ta väga nõuab :DD ainult juhul kui need on tõesti rasked ja jõud ei käi üle 😀 Samas jah, küllaltki naljakas vaatepilt on mees naise käekotiga tänaval või ostukeskustes:D pigem ikka mees peaks poekotte tassima. Endal tervet elamist kaasa pole vaja vedada, seega ei oska kommenteerida seda käekoti lugu 😀 Eks niipalju kui on inimesi, on ka arvamusi. Loeks huviga erinevaid arvamusi su postituse kohta 🙂

 2. Anonüümne says:

  Näiteks minu ema on selline 😀 Ma olen ikka teda aegajalt korrale kutsunud, et mis sa piinad isa sellega, et kanna ikka ise, sest vaatepilt on suhteliselt veider, aga tõesti, kui ma tema rahakotti juba ainuüksi kaalun, siis see oleks nagu mingi telliskivi, mis kinni ei lähe (lihtsalt meeletult palju erinevaid kaarte ja münte hunniku viisi). Pluss muidugi veel kotisisemus, milles vist on terve varandus kaasa tassitud. Minu emal aga on küll täiesti harjumuseks saanud see ning annab isegi vahel pooltühja koti isale kanda. Siis ma ikka annan mõista talle, et päris nii ka ei saa.
  Ühes asjas ma saan aru, nt kui ongi kaasas väga mahukas ja suur käekott ning shopates on raske stange pealt riideid vaadata, sest kott soonib või kukub üleõla koguaeg. Olen isegi paar korda seetõttu palunud kallimal enda kotti natukest aega hoida, kuid seda ka konkreetselt mingis poes sees või stangede vahel ning siis võtan uuesti enda kätte. Ma ei nõua, et peika peaks mööda kaubanduskeskust või tänavat naiste käekotiga ringi käima. Kuigi on olnud ette tulnud ka erandit. Kuna isiklikku autot ei ole ja käin ülikoolis, siis vahel peale ülikoolist tulekut satume noormehega ka kuskile poodi või einestama. Kuna ma eelistan suuri kotte, et saaksin enda sülearvuti ja hunniku raamatuid ning konspekte kotti pista, siis tulemuseks on tõesti meeletult raske kott, mida ma siis vaikides punnitan tassida. Seda märgates tavaliselt noormees on täiesti ise heast meelest pakkunud välja, et ma kannan ise su kotti, kuna see on nii raske. Muidugi see võib kentsakas vaatepilt olla, aga samas kui noormees ise pakub sellise variandi ja ma tõesti tunnen, et see raskus on juba vaikselt üle naise taluvuspiiri, siis väga armas temast. Taaskord rõhutan, et sellist asja tuleb ette väga harva, üldjuhul siiski kannan ma ise oma kotte.

 3. Anonüümne says:

  Paar nädalat tagasi nägin kahte vahvat paari. Niased jalutasid kõrvuti kohvid näpus ja mehed tulid siis tagant järgi, ühel roosa ja teisel kollane käekott 😀

  Olen sama mõelnud mida Sina Jane, naljakas tõesti.

 4. Anonüümne says:

  Ma ka ei mõista, miks osad naised oma käekotte meestele kätte suruvad. Okei, seda ma mõistan, kui on suur käekott ja seal sees on a'la kooliasjad või tööga seotud rasked kaustad vms. Siis see vajadusel härrale üle anda. Aga tänavapildis on nii palju mehi, kes tassivad oma kaasa pisikest käekotti kuhu sisse mahub telefon,rahakott ning midagi pisikest veel. Milleks see on see vajalik? Minu meelest on ka selline asi mehe alandamine ning avalikult näitamine, et kodus on tuhvilialune mees.
  Minu enda härra tassib heameelega poekotte ning spordikotti kui kuhugi minek on. Alati kui on raske kott, siis võtab selle minu käest ära. Mul ei ole mõtet isegi vaielda mitte. Samuti on nõus KORRAKS mu käekotti hoidma, kui poes midagi proovin. Aga mul endal ei tuleks pähe, et see siis tema kätte jättagi. Ma ei näe ka vajadust sel. Minu käekott on minu käes, sest see on minu käekott.
  Alles hiljuti läksime härraga minipuhkusele üheks päevaks ning mahutasin kõik eluks vajaliku enda käekotti. Kott oli raske aga sellegi poolest ma ei surunud seda oma härra kätte. Oleks imelik vaatepilt olnud ning minu silmis oleks see olnud meest alandav.
  Ehk pika jutu lõpuks, ma ka ei mõista neid naisi, kes ei suuda oma pisikesi käekotte tassida. Jäta siis see üldse koju. Võta ainult rahakotist vajalikud kaardid, mida on tunduvalt lihtsam mehe rahakotti sokutada ning keegi teine ei pane seda tähele. 🙂

 5. Anonüümne says:

  Ka mina ei saa sellistest naistest aru. Varem kui last ei olnud veel kandsin pisikest kotti üle õla, aga nüüd mahutab oma rahakoti ja mõne nipet-näpet asja lapse asjade kotti ja ei pea mees kandma. Kui mul oli suurem käekott, pakkus mees tihti et võib ise kanda, kui koolist tulin või asja, ütlesin mehele ka alati, et saan ise selle kandmisega hakkama, et see on kerge. Koti ulatasin mehele vaid siis kui ise kohe kuidagi hakkama ei saanud koos sellega. Aga seda ka vaid mõneks minutiks maksimaalselt

 6. Mari says:

  Vastasleeri siis ka teile. Mina annan oma käekoti vabalt mehele. Jah, kui mul on väike kott, siis pole see ka raske ning kannan ise, kuid reeglina on mul suur käekott, mis ongi alati asju täis. Ka siis kui mul on seal rahakott, nipet-näpet ning kaks 750ml veepudelit, on kott juba üpris raske. Ja siis mees aitabki. Temal on seda lihtsam kanda kui mul, miks siis mitte? Siiani on mul kõik poiss-sõbrad ja elukaaslased aidanud kotti tassida ning seda iseenesest mõistetavaks pidanud.

  Lisaks viskab mees vahel oma telefonid-rahakoti-võtmed minu käekotti ning siis on kott veel raskem. Sellisel juhul siis mina naisena tema asju võiksin aidata kanda aga tema minu asju ei või aidata?

  Muidugi saaksin ise ka hakkama sellega aga ju siis mulle meeldib, et mu mees mind aidata ja minu elu kergendada tahab.

  Jah, kui mees kõnnib üksinda tänaval naiste käekotiga, oleks tõesti kummaline, kuid kui naine on kõrval, siis ei teki mul kunagi mingit küsimust. Ning meest tuhvlialuseks ka ei pea. Pigem vastupidi.

  Aa, ja muide, kuna mina olen praegu vigastatud ja ei saa raskuseid üldse kanda, siis kannab mu mees kõike ning mina kõnnin tühjade kätega. Üleeile turul käisime, siis mees kandis mu käekotti ning kahte kilekotti turult ostetud asjadega. Viimasena ostsin 2 sibulat ja kuigi tahtsin neid ise kanda, võttis ta ka need mul käest. Mine sa siis tea kui paljud vastutulijad mind ilgeks bitchiks ning teda ülimaks tuhvlialuseks pidasid.

 7. Jane Almers says:

  Kindlasti ma ei tahtnud oma postitusega öelda, et selline käitumisviis on täiesti vale ja tegelikult peaks kõik sellised naised vangi saatma. 😀 Ma tahtsingi ainult oma uudishimu rahuldada. Ma saan täiesti aru kui naine on nt vigastatud ja ei tohi raskeid asju kanda- ala peale sünnitust samuti ei tohi mõnda aega või on miski muu terviseprobleem, aga nende kahel asjal on vahe ka- kas paratamatusest peab mees rohkem abistama või naine on lihtsalt laisk ja tunneb, et tal on mingi säärane võim mehe üle. Minu mees küsib alati, kas on vaja tassida kotti, kas mul raske ei ole, kas saan hakkama. Vastan tihti, et ega ma äpu ei ole. Võtan kodust just nii palju kui ma kanda jõuan. Muidugi räägin ma siis enda isiklikest asjadest ja käekotist 🙂

 8. Anonüümne says:

  Minu mees tassib samuti vahel mu käekotti. Mitte küll siis, kui seal ongi reaalselt ainult rahakotid, telefonid ja muu pudi-padi, vaid näiteks kui oleme loomapoest koerasööki ostnud ja siis kilekoti asemel need mu käekotti pistnud. Samuti on ta seda hoidnud, kui ma poes ringi tuhlan ja riideid selga proovin. Tuhvlialuseks see teda ei tee minu silmis ja täitsa üllatav lugeda, et keegi teine sellist asja välja loeb. Poekotte ei ole ma juba samuti aastaid tassinud, aga eks see ole mõnes mõttes needuseks samuti, arvestades, et ma ei jõua tänu sellele poes rasket korvigi hoida üle kahe minuti 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]