***

Kas ma kunagi need autojuhiload plaanin ka ära teha?

Huhh! Ohh! Hehh! Kindlasti on see minu plaanides, aga jõle piinlik on tunnistada, et ma olen selles osas lihtsalt laisk olnud.

Kui me Tallinnas elasime sain teooria osaga väga hästi hakkama ja jõudsin peaaegu juba lõpusirgele, kui üks hetk käis peas klikk ära ja mõtlesin, et ega kiiret pole ju, Geidul load olemas ja võtaks väheke vabamalt. Samal ajal käisin Täiskasvanute Gümnaasiumis ja kasvatasin kahte last ja kõik kasvas üle pea ning autokool oli koht, mille pealt otsustasin aega kokku hoida, sest “tulevikus aega küllaga sellega tegeleda” ja siin ma nüüd olen… maakolkas ja kuhugi ei pääse, sest lube pole.

Jah, on ju bussiliiklus, aga nagu te aru olete saanud, olen ma laisk ja ametlik paanik, seega ei tule sellest variandist midagi välja.

Peale eilset kolimisteemat hakkasin mõtlema, et võib-olla just see ongi võti, millega sellest õnnetust “pole elu” tundest välja saaksin tulla. Lõpuks omale load teha!

Raha puu otsas ei kasva küll, aga enamus kohtades saab ju osade kaupa maksta, vähemalt sõidutundide eest ja mõnes isegi teooria osa eest, nii palju, kui uurinud olen.

Siiamaani mõtlesin, et Geidul ju load, what’s the point siis mul teha eks, aga see pidev kodusistumine ongi mind ehk sisimas nii õnnetuks teinud ja tekitanud minus mõtte, et see pole koht, kus ma elada tahaks.

Egas mul pole neid lube kerge saada ka, sest mind on ju korra psühhiks tunnistatud, st diagnoositud ärevus- ja paanikahäired. Tallinnas, kui tahtsin lube minna tegema, lõi perearstil arvutiekraanile punaselt errori, kui tervisetõendit paluma läksin ja kukkus teine kohe seletama, et ega sellise diagnoosiga inimestele lube ei taheta väga anda. Õnneks ma ei pidanud muud tegema, kui pühalikult vanduma, et need häired on mul kontrolli all ning ei sega auto juhtimist kuidagi. Loodetavasti. Pead ju anda ei saa. Aga kontrolli all on nad küll.

Sellesmõttes ma enda võimetes ei kahtle, rauuudselt saaksin hakkama ja teeksin ära. Teooria osa läks Tallinnas küll üsna lebolt ja eks ma olen ju roolikeeraja kõrval päris pikalt istunud ka, st ka sealt jääb midagi paratamatult külge (teate ju küll, et naised kõrvalistmel on parimad õpetajad, eriti need, kellel endal lube pole 😂).

Load teeksin kindlasti automaadiga. Mitte et ma manuaaliga hakkama ei saaks, aga see nõuaks minult kindlasti vähem aega, närve ja raha. Ja pole mõtet isegi tulla ütlema, et see on vale valik ja teeksin kindlasti ikka manuaaliga. Ma juba siis olin selle endale selgeks mõelnud, kui emaüsast väljusin.

Ja ma tean, et automaadi lubadega ei saa manuaaliga sõita, tean-tean.

Pealegi, manuaalilube pole hiljem mingi asi juurde teha, seega jah, ma olen oma otsuses 678% kindel. Juba sellepärast, et Geit sõidab ainult automaadiga (tal ikka manuaali load) ja kui tekib elu ja surma küsimus ning vaja manuaaliga sõita, eks ma siis sõidan. Saan trahvi ja sõidan. Kuigi ega ma ei usu, et sellist küsimust tuleb. 😀

Ma mõtlen, et kas võiks võtta lubade tegemise üheks 2019 aasta eesmärgiks? Olen ju juba harjunud, et minu puhul on tegemist suht laisa inimesega, kellel on kombeks kuhjaga eesmärke endale seada, aga lõpuks istun ikka tühjade pihkudega ja mõtlen, kui saamatu ma olen. Ühe või teise asjaga absoluutselt hakkama ei saa, sest otsest vajadust ju ei ole, ise samal ajal istudes kodus iseenda pantvangis. 🙄

15 thoughts on “Kas ma kunagi need autojuhiload plaanin ka ära teha?”

 1. Mina olen 24, ning siiani ilma lubadeta 😀
  Kui olin 18 siis läksin ka autokooli, tegin isegi kõik õppesõidud ära aga jätsin pooleli. Mul pole lihtsalt vist närvi ja oskust.
  Hetkel mõtlen et võiks ju minna – mees saaks ka õpetada, tal load üle 5aasta olnud. Või ka teha automaadiga.. Tallinnas bussi liiklus on tip top, kuhu mul ikka minna on. Aga ka mul see “pole elu” mõte lööb vahepeal pähe, siis mõtlen et peaks ikka minema. Ühe 6aastase ja ühe väikese 10kuuse lapse kõrvalt ei jää nagu aega ka, kui mees õhtuti tööl..
  Tegelikult endale vastu vaieldes on kõik võimalik, ainult kätte võtmise asi. Kellegiga koos oleks tore ju autokoolis käia, üksteist motiveerida.. 😀

  Pika jutu lõpetuseks… Kui asja käsile võtad, tulen ka kampa!

 2. Ma olin see vend kes rääkis, et never lube ei tee, sest lambi asi see autojuhiluba.
  Ma olen maailma laisem inimene ka, ei viitsinud mingit jama õppida.
  2015 mehega koos hakkasin olema ja auto maja ees seisis, siis mõtlesin, et why not krt.
  2016 a okt lõpp läksin autokooli ja 2016 dets algul sain load.
  Kokku läks kuus nd autokooli sõitude ja arkiga, teooriat õppisin kodus mehega.
  Nüüd enam ei kujuta elu lubadeta ette 😁
  Võta see muidugi ette, ja usun, et saad hakkama kui sul endasse usku on 🙂

 3. Pea asi et sa alla ei anna
  2a tegin lube ja näe kätte sain 🙂 saad ka sina tee kasvõi 10x eksameid aga küll läbi saad

 4. Mul ka lube pole,olen 19. Käisin autokoolis aga siis jätsin millegipärast pooleli. Kuus kuud tagasi sündis laps,vot nüüd oleks hädasti vaja lube. Lisaks elan ka maal,kus pole poode ega midagi.Aga kõik on kätte võtmise asi. Tahaks see aasta kindlasti load ära teha.

 5. Tegin endaga kokkuleppe, et kui 30 saan siis on load käes ja enne ei tule ka kolmandat last. Load sain kuu pärast oma 30 sünnipäeva ja kuu hiljem sain teada, et olen rase 😍 olgu siis mainitud, et kokku tegin 2,5 aastat neid 😀

 6. Minul on load. Aasta tagasi tegin. Aga ma ei armasta sõita. Ma sõidan ilusti. Selles pole probleem. Load saigi tehtud eesmärgiga, et kui vaja saaksin liikuma. Lihtsalt kui mul võimalik siis ma eelistan kõrvalistuja olla.

 7. Mul ärevushäired ja sain just tervisetõendi juhiloa pikendamiseks.
  See ei ole takistuseks 🙂

  1. Sama. Load sain juba 13 aastat tagasi. Toona mul ärevushäireid ega depressiooni ei olnud. Aastaid hiljem diagnoosii mul sügav depressioon ja ärevushäired. Ei löönud mingit punast errorit kuskile ekraanile arstil. Samamoodi tuttava noormehega – temal on paanikahood, ärevushäire juba lapsest saati – vurab autoga ringi, ei mingit probleemi.

   See, et ärevushäired on lubade saamisel takistuseks või et sedasorti inimestelt need ära võetakse, on rumal jutt!

   1. Ma ei ole ju öelnud, et ära võetakse, aga vähemalt 2015 aastal pidin ma jah perearstile seletama, et mul on need enda kontrolli all ning mingit probleemi pole. Kes teab, ju siis kiusu pärast küsitles mind 😂

    1. See on ohumärk ja minul arst seletas väga ilusti lahti need errorid. Mõni arst räägib patsientidele nendest mõni mitte. Ärevus- ja paanikahood on kollane error ja arst peab veenduma, et need on kontrolli all enne, kui tõendi kirjutab.
     Näiteid tuua, et see arst ei teinud välja jne on üsna mõttetu. Kindlasti olete kõik elu jooksul erineva suhtumisega arstidega kokkupuutunud. Siit tuleb ka erinevus.

 8. Mind teeb see autolubade teema alati veidi kurvaks. Olen 28, lube pole. Mehel on load olemas, siiani oleme hakkama saanud ja otsest vajadust nende järgi ei ole enne tundnud.
  Mul on ka ärevushäire. Viimasel ajal nii hull, et bussigagi liigelda väga ei julge, autokooli minemisest rääkimata.
  Pidevalt tuleb inimestega juhilubade teema jutuks. Alati vaadatakse mind kui maailmas ainukest inimest, kellel puuduvad autojuhiload. Koguaeg imestatakse, kuidas sa hakkama saad? Sul on ju laps? Kuidas sa liikled? Need küsimused alati ärritavad mind 😄 Ma pole kindel kas ma üldse kunagi load teen. Hetkel tegelengi pigem enda ärevusega sōbraks saamisega (ootan juba 4 kuud arsti järjekorras), et lōpuks ilma hirmuta ühistranspordiga sōita ja siis vaatab edasi.

  1. Järgmine kord võid öelda, et meid on kaks siin maailmas, kellel lube pole 😂 Aga mu peale õnneks pole nii viltu vaadatud

 9. Mul ka pole juhilube. Küsijatele olen vastanud, et kas p**** laiaks istumine on inimõigus või. Takso olemas,bussid liiguvad,kõndida saab. Ma elan linnas,maal kindlasti teine asi.

 10. Kindlasti tee! Usu mind elu läheb tunduvalt lihtsamaks. Mul saab lubadest see aasta septembris 10 aastat ( tsiiiisas ma saan 28 tundun nii vanana selle 10 aastase juhistaažiga😃). Vahepeal kui maal elasin ja auto polnud, vot oli raske ja üksluine ja paha kõik. Autoga kuidagi vabadus, usu mind.
  Ja nüüd igapäevase sõitja ja elu teise isikliku auto omamisega nii ära harjunud et enam muudmoodi ei oskakski 🙂
  Mina polnud ka enne autokooli kordagi roolis istunud, tegin load 9 kuuga sest vahepeal oli suvi ja siis ei viitsinud arkiga tegeleda.
  Igastahes ütlen ja kiidan kaasa, et muidugi tee! 😊

 11. Do it 🙂 ma ka võtsin pikalt hoogu ja elasin metsas lõksus – nüüd on load käes ja nii mugav 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga