Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd selleks aastaks läbi. Okei, selleks õppeaastaks.

Lapsed nii väga ootasid suvepuhkust ja samas ei oodanud ka, sest see tähendas seda, et telefonid ja läpakad ja playstation lähevad samuti puhkama ning naasevad alles septembris.

Jep, lugesid õigesti. Nutivaba suvi!

Tegelikult juba eelmine suvi katsetasime me samat asja. Ühel või kahel päeval suuremad said oma telefonid tagasi, sest me Geiduga käisime minipuhkusel ja siis leebusin selles osas, aga muidu oli ka eelmine suvi neil nutivaba jah.

Osad inimesed vangutavad pead – milline piinamine! Osad kiidavad takka. Eks arvamusi olegi erinevaid, aga mulle endale meeldib see, et lapsed on kohe palju aktiivsemad, loovamad ja teevad päriselt laste asju, kui nad on nutiseadmetest lahti ühendatud.

Koolilastel on muidu nutiaega päevas umbes 45 minutit, argipäevadel siis.  Nädalavahetuseti ikka kippus see aeg sutsu pikem olema.

Lasteaia omadel lubasin tavaliselt hommikuti enne lasteaeda telefonis olla ja mänge mängida. Kuigi, olen nõus, lasteaialapsed ei peaks üldse kuskil telefonis või tahvlis istuma.

Mina pooldan enamasti ikka nutivabat olemist. Ja ega mul suurematel lastel on ka telefonid ainult seetõttu, et käivad kodust kaugemal koolis ja et mu süda rahul oleks. Kuigi ega 95% ajast ma niikuinii neid selle kaudu kätte ei saa. ?

Sõpradega pole nad kunagi niimoodi telefoni teel suhelnud, seega see takistuseks ei saanud ja telefonid puhkavad nüüd rahus. Ma arvan, et neil on ka seda vaja.

Eks saab kindlasti mul endal keerulisem olema, sest tegevusi vaja rohkem leida ja ise ka nendest rohkem osa võtta, aga pole hullu, mulle meeldibki batuudil hüpata ja lastega nt korvpalli mängida. Jah, suvel eelistaks rohkem tegevusi õues ja meil koduhoovis püsti pandud päris korralik lastepark – mänguväljak, mida alles pikendasime, batuut, mudaköök, liivakast, laste pingid ja lauad, kolm veemänguväljakut, jalkaväravad, kaks kossukorvi ja tahame nüüd võrkpalliplatsi ka teha (ma armastan võrkpalli mängida!).

Eks ma siis septembris annan märku, kuidas me selle nutuvaba suve üle elasime. Ja, kui ma ise mõtlesin, et lastel on nutivaba suvi, mitte mul, siis hakkasin mõtlema selle üle ja tegelikult peaks oma nutiaega ka suvel vähendama.

Elagu nutivaba suvi!

Kommentaarid

  1. Merrr says:

    Mina olen täiega nutivaba suve poolt ja üldse väga hästi teil aeg piiratud . Kiida takka ! Meil on kahjuks nii imelik kui see ka pole onu lastel ( enda oma nii pisi laps alles ) vanaema see kes meil rikkub maal tihti selle nuti vaba aja ära ,eriti kui ise ennast mind veel maal kohe pole . Muutkui annab telefonid kätte ja toob vabanduseks ,et ,,neil oli igav või et nad nii tahtsid ,,. Ma tahan ka palju asju ja mul on ka vahest igav see ei tähenda ,et peab kõik saama. Pigem see iseenda laiskus,et ei peaks ise nendega midagi tegema või neid n-ö jälgima see aeg .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Mis siis päriselt toimub?!

Ma postitasin eile instagrami üsna kentsaka pealkirjaga foto ja tekitasin sellega korraliku segaduse enda järgi, [...]

Kuidas raha tuulde loopida

Ma siin üks päev puhtjuhuslikult avastasin, et kaks aastat on juba möödas sellest päevast, mil [...]

3 kommentaari

Kuidas me edaspidi siin ainult õhust elame

Jah, tänasel päeval oleme omadega kahjuks sealmaal, et… kavatseme edaspidi enamus ajast õhust ära elada… [...]

3 kommentaari

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 kommentaari

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 kommentaar

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 kommentaar

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]