***

Kas sa oled debiilik?*

Ei, ära vasta sellele – oled küll. Ikka räme debiilik. Kui sa juhtud olema Jaak Ahelik. Kui aga mitte, siis ära tunne nendest esimestest ridadest üldse puudutatuna end.

Ma ei nimeta tihti inimesi debiilikuteks. Vähemalt mitte kõva häälega. Nüüd aga ütlen küll, et Ahelik on debiilik mis debiilik. Must huumor või ei. Vahet pole.

Eile vilksamisi jäi Facebookis silma, et keegi soliidses eas härra on kutsunud inimesi üles, vähemalt Selverites (ma ei tea, kas mujal poodides ka), kassapidajatele tekitama lisatööd, ummistama kassasid ja mängima troppe, sest.. pood ei teeninda klienti, kui tal ei ole maski ees. Jep, ma mõtlen ka vahel, et ajuvaba. Samas, Circle K-l on ka silt üleval, et maskita inimestele toitu ei valmistata, a eile said küll vähemalt Viljandi omas kaks täiskasvanut sealt ilma maskita süüa – ei, mitte meie. Meil olid maskid ees. See on nagu harjumus juba meil.

Ja kui ma seda üleskutset nägin, siis ma mõtlesin esimese hooga, et ah kellelgi jõudis aprill varem ja tehakse ikka pulli asjadega.

Täna ma vaatan, et Aldo Järvsoo on vastuseisu esitanud Aheliku üleskutsele ja see Aheliku üleskutse ei olnudki mingi nali. Kuigi ma loodan sisimas, et ikkagi oli. Kuskilt nagu vilksatas läbi, et on nali ja siis, et ikka ei ole ka.

Mul on ainult üks küsimus – on raske selleks faking 10 minutiks mask ette panna? Nagu, poed ei peaks selliseid reegleid kehtestama, kui kõik (kellel tervis muidugi lubab) kannaksid maski. Ja ärge hakake mulle mingist suukorvijamast rääkima. Kui sa maski kandes kõnevõime kaotad, on see sinu probleem.

Mulle ka maski kanda ei meeldi. Teinekord unustan hommikul hambad pesta ja torman kodust välja – ja kui pean minema kuhugi, kus mask vaja ette panna, siis… siis on kellad. Mask on nõme. Mask on ebamugav. Vahel on sees selline trots ja mõtled, et vot, nüüd meelega ei pane, sest kopp jumala ees.

Mis ajab mind veel rohkem närvi, on hoopis igasugused jaburad üleskutsed, et kuidagigi meeleheitlikult millegi/kellegi vastu sõdida.

Ma parem ei hakka rääkima neist, kes oks laiali kaubanduskeskustes nimme ilma maskita käivad, turvadega ülbitsevad ja siis oma lutsud välja võtavad, et videosse püüda vaid see osa, kus turvamees maski käsib ette panna, jättes mulje nagu turva hullult ahistaks. 😀

Ja siis muidugi need kõvad vennad, kes küsivad turvameestelt ja politseilt aasta aruannet selle kohta, miks nad peaksid neile aru andma, miks nad maske ei kanna. 😀

Järvsoo ütles nii õigesti:

“Ma tunnen paari Selveri müüjat isiklikult. Tean, et kell 22.00 kaupluse sulgemine tähendab seda, et nad ei näe oma lapsi muul ajal kui voodis magamas või hommikusöögil. Kõik, mis on kliendil kassasse laotud ja ei ole makstud, laotakse tagasi kas peale või enne tööd. Siis, kui Selveri müüjal on ainus võimalus oma lapsi näha… Kui kellegi arust on naljakas niigi niru palgaga inimesele tekitada lisastressi, siis on see haige. Vaimuvaene ja argpükslik teguviis.”

See ongi haige. Jäle. Nõme. Ajuvaba. Debiilsus.

Milles see kassapidaja süüdi on?

Järgmine kord, kui lähed poodi ja sisimas turtsud selle üle, et miks sa pead seda nõmedat maski kandma, siia mõtle neile inimestele, antud teemas kassapidajatele/poe teistele töötajatele, kes peavad TERVE PÄEV maski kandma. Mida nad peaks tegema? Kassalindile pikali viskama ja hakkama streikima?

Ma südamest loodan, et see jabur üleskutse saab rohkem meelepaha ja inimesed ei lähe sellega kaasa kuigi ma näen juba, et osad mu sõbralisti liikmed jagavad ja kutsuvad inimesi üles tegema just nii – inimesed, kes aastaid tagasi nii normaalsed veel olid. Samas.. aastaid tagasi, eks. Peaks vist kõik ütlema.

Ma teen ka üleskutse: pls, poodi minnes pange mask selleks 10 minutiks ette, et kassapidajad ei peaks ebameeldivas olukorras olema ja ka sind sinna panema. 🙂

Kes ennast suukorvistatuna tunneb, võib mulle siia koduaeda majavalvuriks tulla. Siin ei pea suukorvi kandma, annan süüa, juua, saad suures aias ringi joosta ja klähvida võid ka. Kedagi ei häiri.

*postitus on valminud koostöös minu närvirakkudega

4 thoughts on “Kas sa oled debiilik?*”

 1. YAAAAS.
  Täpselt minu mõtted sõna-sõnalt.
  Minu valitsuse ukse taha jaurama. Müüjatel niigi raske elu.
  Ja kes need piimatooted ja külmutatud asjad kinni maksab, kui seal sooja käes vedelevad tükk aega ja enne kärus.
  Nagu algkoolis.
  Ma pole ka kellegi poolt ega vastu. Kui ei taha vaktsineerida, ok. Aga, miks vaja kiusata inimesi. Ma kujutan ette,et mul oleks müüjana iga hommik mingi ärevushäire ja paanika atakk kuna ei tea, kuidas millal ”uusi lisaülesandeid” peab täitma ja keegi sõimab vms.
  Tervitan kõiki teenindajaid. Pidage vastu.
  PS, Miks vaja üldse lindile toppida asju, kui iseteeninduskassad allmost igal pool. Tõmmaku krdi see sallilaadne asigi ette, kui mask nii hull on (aktsepteerivad vist viimases hädas seda torusalli vms ka.
  Ükskõik,kas see vend tegi nalja (hiljem alati hea öelda,et oi hehe nali) aga need veel lollimad, kes seda tegema hakkasid.
  Ongi naljakas,et : mõtle oma peaga, ära usu valitsust ja arste,meediat bla-bla käib. Samal ajal, mingi random vend ütleb,et kiusa müüjaid – ja minnakse tehakse. Mõtle oma peaga indeed…

 2. Noh, sa tead minu suhtumist vaktsiini ja selle vastastesse.
  Aga.
  Alati on mingi aga.
  Shopjamming on suhteliselt levinud tegevus lääneriikides ja efektiivne protestiviis. Siin pole midagi isiklikku. Kassapidaja sissetulek ei sõltu sellest, mitu korvi ta peab tühjaks laduma, ka oma lapsi ei näe ta varem, juhul kui mitte keegi oma kaupade eest tasumata ei jäta ( täna). Kahju kannab ainult poe omanik. Paks onu tagaruumis. Või Hispaanias. Kassatädi läheb koju ikka samal ajal, siis kui lapsed juba ammu magavad . ..

  Kas sa tead mitu kassatädi kuupalka kulub Aldo Järvsoo kleidi peale?

 3. Kui sellest uudisest kuulsin mul oli sama mõtte kohe,et noo on debiil. Kui kuulsin uudist ,et keegi kodanik arvas et jõle tore oleks kui inimesed läheks haiglatesse vaatama ja nö sisse murdma et kas ikka on seal nii palju haigeid siis mõtlesin kohe ,et noo veel suurem debiil. Ja tihti kui inimesed vinguvad ,et ,, Nii paha ma pean maski kandma poodi minnes ,, siis neile ma ütlen tead mu abikaasa peab 12 tundi kandma tööl maski . Kuna ta töötab elektroonika poes ja isegi puhke hetkel vä kui sööd peab taga ruumis kandma maski sest võib puutuda ju teise töötajaga kokku . Nii et ärge virisege ,et peate oma shopingu tuuriks või korraks poodi minnes maski kandma . Saab töötaja hakkama 12 tundi ja ei virise siis sa vingud kui lähed teed vabatahtliku ostu eksole . Muud mulle neile jobudele öelda pole kui et tulge maa peale 🤦‍♀️

 4. Ma teen siis üleskutse. Igakord, kui keegi maskita poodi läheb antaks sellest kõva häälega mingil moel üle poe teada, et inimesed näeksid seda lontrust. 😀 Suht lamp aga häbipostis ei taha keegi olla 😛

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga