***

Kellele me tulesid vilgutame?

Ma lugesin ühte väga head artiklit (link!) sellisel teemal, nagu seda on tulede vilgutamine vastutulevatele autodele. Andes sellega märku, et a)ees on politsei, b)teel on mõni muu ohuallikas (loom nt), c)vastutuleval autol ei põle tuled d)või minu muu tegur, mille või kelle tõttu võiks oma auto, selle kiiruse ja juhi range pilguga üle vaadata.

Mul on ausalt öeldes nii häbi praegu tunnistada, et ka minu härra on seda taktikat kasutanud ning hoiatanud vastutulevaid juhte. Samas, oleme me vestelnud sellel teemal. Oleme ühte meelt, et tegelikult on see vale.

Endalegi teadvustamata võime teha sellega hoopis halba, sest tõesti, nagu artiklis öeldud, võib-olla hoiatame me sellega purjakil juhti või tüüpilist kiiruseületajat, kes mõni tund hiljem võib kellegi vigaseks või mis veel hullem, surnuks sõita?

Täpselt sama arvan hoiatusmärkide kohta, mis teavitavad juhti, et ees on tulemas kiiruskaamera. Mille jaoks need hoiatavad märgid? Ma olen küllaga näinud, kuidas alates sellest märgist tõmbab ees sõitev auto kiiruse maha, aga nii, kui kaamera möödas on, litsub täiega gaasipedaali ja paneb kummide vilinal ees minema.

Nagu ma ütlesin, oleme meiegi seda viga teinud ja hoiatanud. Samas, rohkem oleme vilgutanud siis, kui mõnel vastutuleval autol esituled ei põle või näiteks alles hiljaaegu jooksis meie autole keset teed vastu koer. Jumala südamerahus sörkis. Siis andsime ohukatega meie taga sõitvale autole märku.

Edit: Nagu nimme on oma arvamuse sellel teemal ka Leanika kirja pannud (link!). Mulle hakkab üha enam tunduma, et me peaks leivad ühte kappi panema ja blogid kokku kolima. Ma ei tea, kas ta loeb mu mõtteid või milles keiss, aga kui ma ühel päeval postituse mustandite alla valmis kriban, siis järgmisel ma näen juba tema blogis samal teemal postitust. 😀 Ja siis avaldan mina. 

Kas teie vilgutate tulesid vastutulevatele autodele? Kui jah, millistel põhjustel?

10 thoughts on “Kellele me tulesid vilgutame?”

 1. See on kahe otsaga asi. Mõnikord on tulede vilgutamine õigustatud. Näiteks siis, kui ees on oht(puu teele langenud, metsloomad ees jne…) Ja mina leian, et surm oleks vigaseks jäämisest ikka parem lahendus. Mina küll ei tahaks “juurviljana” vegeteerima jääda.
  Ise ma autot ei juhi ja ka ei istu sellisesse autosse, mille juht on joobes. Aga ega meist keegi õnnetuse eest kaitstud ei ole, sest selleks ei peagi ise autot juhtima, vaid vastutuleva auto juht võib sinu autos olevad inimsed surnuks/vigaseks sõita.

 2. Miks sind ei ole bloglovinis? Loeksin hea meekega si bligi, kui see mulle ise ette lóöks, aga ei leia sind sealt.

    1. Oota, kellest jutt 😀 Kas Elvest või minust? Mul jooksis nüüd juhe kokku. 😀

     1. On uus ka olemas. Ma algul ei leidnud lihtsalt.
      Otsingusse “janeblogi” ja peaks tulema 🙂 .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga