***

Kes ometi kingib oma lapsele süüa ja mähkmeid????

Ärge nüüd ahhetama kukkuge, see pealkiri tundub palju dramaatilisem, kui ta tegelikult siin postituses olema saab.

Siin kuskil beebigrupis käis millalgi arutelu, mida lapsele esimeseks sünnipäevaks kinkida. Just see, mida külalistel paluda tuua. Seal oli igasuguseid erinevaid soovitusi, mina panin enda oma ka kirja – raha, mähkmed, niisked salfakad, beebitoit, piimapulber, mõne laste riiete poe kinkekas, mänguasja poe kinkekas. Mähkmete, niiskete salfakate ja toidu puhul siis loomulikult kooskõlastada lapsevanemaga, mida ta laps kannab/tarbib ja mis sobib ka.

Ma ise oma lapsele neid asju ei kingiks – just mähkmed ja toit. Kuidagi nii elementaarne asi, mida lapsevanemana võimaldan, et sünnipäeval võiks midagi sutsu erilisemat osta, aga teistelt ootaksin küll praktilisi kingitusi, sest mänguasju on meie Joosepil kõriauguni ja mängib ta ikka nende asjadega, mis pole mängimiseks mõeldud – pudelid, kulbid, potid, tassid jne. Muidugi on pudelid ja tassid plastikust, heheeeee.

Aga on ka okei, et on vanemaid, kes tahavad lapsele kingituseks just vastupidi, mänguasju.

Ja ma tean, kuidas see peake nagu nimme sünnipäeva ajaks täiesti tühi on ning ei tea, mida kingituseks tuua võiks. Las ma aitan teid, mul 5 last, päris proff selles asjas pole, aga lastest tean ühte ja teist ja jaa, kõik lapsed pole samasugused, aga las ma panen teile siia korraliku valikuga kingiideed, mille seast, ma usun, et leiab iga lapsevanem oma lapsele esimeseks kingituseks sobiva asja. 🙂 Muidugi oleneb ka palju lapsest – milline on tema areng? Mida ta juba teeb ja oskab? Mina lähtun oma armsast laiskvorstist, kes praegu edasi kuidagi ei liigu. 😅

1. Pealeistutav auto koos raami ja lükkesangaga – kinkisime selle Joosepile ja ohjuudas, kuidas talle sellega juba praegu sõita meeldib. Raami saab loomulikult mõlemalt poolt avada, aga selleks on jõudu vaja ikka. Muusikat saab panna (erinevad meloodiad), tuled põlevad. Väga super asi, laps püsib kenasti seal sees turvaliselt. Hiljem, kui ta juba suurem, saab raami, lükkesanga ja jalatoed eemaldada ja on täiesti tavaline auto, millel istudes saab ta ise end sõidutada edasi-tagasi.

Loomulikult on ka värvivalikut.

2. Käimistugi sorteerimismängudega – meil Joosep hetkel sellega loomulikult ei kõnni. Pigem kasutaks seda sel eesmärgil alles siis, kui ta juba püsti tõuseb ja samme teha üritab. Praegu aga meeldib talle väga nende sorteerimismängudega seal mängida. Keegi instagramis ka küsis, kas see lapsel eest ära ei veere ja laps end sellega pikali ei tõmba – no ikka tõmbab, kui tal tasakaalu null on, aga edasi liikuvuse kohta nii palju, et see ei sõida päris nii lihtsalt edasi. Ikka sutsu jõudu on vaja lükkamiseks. Aga igati äge asi ja seal e-poes on loomulikult ikka valikut ka, nii poistele kui ka tüdrukutele, erinevate mängudega ja hinnaklassis.

3. Muusikaga voodikarussell – ma tegelikult ei plaaninud Joosepile seda osta. Pidasin pigem tüütuks asjaks voodi küljes, sest mul teised lapsed pole sellest suurt midagi arvanud, aga… väga hea, et see meile siiski saadeti, sest Joosep jääb selle muusika saatel palju palju paremini magama ja mul on hulga lihtsam nii. Jällegi on valikus ikka ka teisi karusselle seal!

4. Pallimeri – ma tean, mida te ütlete. Jane, kas sa ei õpi üldse? Meil ju kunagi oli pallimeri, aga andsin selle ära. Olin tol ajal totaalne närvar ja kõik asjad pidid oma kohal olema. Ainult käisin lastel järgi ja korjasin asju üles. Õudukas! Enam ma selline pole ja mõtlesin, et testiks oma närvirakke uuesti? Miks mitte? Alati saab ju jälle selle ära anda, kui tõesti vanad traumad kuskilt ajusopist üles kerkivad. 😅 Seal e-poes on muide pallimerede valik mega – ei ole ainult ümmargused ja saab veel erinevate turnimislisanditega tellida, et lastel ikka kohe eriti äge oleks.

5. Spiraaltorn ja pallirenn – minu Joosepile nt meeldivad täiega pallid ja sellel käimistoel on ka need kaasas ning talle hullult meeldib neid kuskile kõrgemale toppida, et siis näha, kuidas need sealt alla kukuvad/veerevad. Nii suure huviga jälgib pallide teekonda.

6. Ülisuur motoorikakeskus – ülivinge! Ma arvan, et kui Joosep kunagi jalad alla võtab, siis talle pakuks see raudselt huvi. See on samas kallis toode – siis jah paneks ise raha ja küsiks külalistelt ka kingituseks raha, et siis nn kamba peale see osta. Laste tuppa sisustuselemendina ka väga huvitav asi. Seal on muidugi valikus väiksemaid motoorikakeskuseid ka.

7. Beebikiik – minu präänik on täielik kiigusõber! Kuhu me ka ei satuks, kui seal on kiik ja Joosep sinna saab, on elu ilus! Valik seal ka päris lai ja ilus. Peaks omalegi koju tellima ja tuppa üles panema. 🙂

8. Kõristid – ohjuudas, kuidas mu Joosep nendega kõristab – nagu homset päeva poleks. A talle meeldivad kõik asjad, mis kätte mahuvad ja liigutades sellist peenikest kõristi häält teevad. 😅 Head odavad ka!

9. Spiraal-lelu nt voodi külge – meil küll seda konkreetset pole, a ma olen muid mänguasju voodiseinte külge pannud ja see on Joosepit väga palju motiveerinud liikuma – ikka ülespoole! Et selline asi meeldib vähemalt talle küll ja paneb kohe edasi liikuma.

10. Vanniloomad – meil kodus olemas. Täiega hitt! Tulevad sellises võrkkotis, kus iminapad küljes, millega hea vannituppa/dushikabiini seinale kinnitada, et nad seal rahus kuivada saaks järgmise vannitamiseni/pesemiseni. Hoiab last tegevuses ka. Meil nt Joosep alguses natuke viriseb seal vannis, aga, kui need loomad kätte anda, leiab kohe tegevuse ja harjub ära.

11. Haamripink – ka Joosepil olemas. Küll teist värvi, aga siiski. Alguses ta ei saanud sellest üldse sotti, a kui ma talle näitasin, kuidas sellega mängitakse, siis peksab suurima rõõmuga ja samal ajal teeb oma nunnut kikunaeratust.

Ok, jäi 11! Ma loodan, et leidsite siit miskit, mis teie lapsele/lastele meeldida võiks ja mida kas ise kinkida või lasta kellelgi seda teha. Ja muidugi võite siia juurde lisada, mis teie lastele nt huvi pakkuda võiks, mida siin üldse pole väljagi toodud – ehk saan ma ka ideid juurde. Ja teised. 🙂

Paljud nendest asjadest on hetkel päris hea soodukaga ka, aga kood Jane annab veel lisaks soodustust! 🙂

*reklaam

3 thoughts on “Kes ometi kingib oma lapsele süüa ja mähkmeid????”

  1. Kui meil niisamagi külalised käivad ja igakord aina küsitakse ,,noo nii mida ma beebsule toon ,, . Siis igakord tuletan meelde ,et ta jätkuvalt sööb piimasegu ja püreesid , ja mähkusid läheb korralikult. Elu eesmärk on praegu aind turnida mööda diivanit ja kappe . Mängida pigem kassi mänguasjadega seega mis mänguasjadest me räägime siin ,ütlen ma neile alati. Ilmselgelt mõtlen ka ,et jahh need nii igapäevased asjad mida lapsevanemana peab ostma lapsele aga noo ei taha veel 8kuusele hunnikutes asju koju mis seisavad niisama.

  2. Pingback-viide: Viimane… – Jane blogi
  3. Minul laps hetkel 10 kuune, aga esimese sünnipäeva kutsetele kirjutan, et kingitaks raha, mille siis kannan lapse kasvukontole. Nii väiksel lapsel pole vaja korraga 10-15-20 uut mänguasja. Teen ise suurema kingi lapsele ja teistelt ootan ümbrike.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga