Määratlemata

kes on süüdi? pagulased…

Noo joptvõimatt, kaua võib, ausalt. Enne pagulasi olid süüdi kõiges venelased, nüüd on eestlastel uus sihtmärk- pagulased!

Enne, kui pagulased meie maale tulid, oli kõik tiptop, elasime külg-külje kõrval ja kõik elasid enda eest. Kedagi ei kottinud teise eestlase saatus, mured, probleemid ja muud halvad asjad. Miks peakski eks?

Nüüd, kus elame koos pagulastega, meenuvad eestlastele meie nirud palgad, nirud lastetoetused, inimesed, kes on meie juurest juba lahkunud ning et nad ei tallagi üksinda sellel sitasel maal vaid meid on rohkem.. On teisigi eestlasi, kellel on tunded ja mõtted. See meenub neile siis, kui meie riiki on toodud pagulased. Keda me peaksime selle eest tänama, et täna üks eestlane hoolib teisest niivõrd, et lausa näitab seda avalikult välja?

Täna ringleb Facebookis järjekordne pilt, kus süüdistatakse pagulasi. Neid ilmselt süüdistatakse selles, et perel ei olnud elektrit, et neil on nüüd kõik mugavused, mida ei olnud perel, kelle hulgast lahkusid ema ja kaks poega. Ma ausalt ei ole südametu, aga mul tekib kohe selline vastikustunne inimese suhtes, kes julgeb üldse riputada kellegi hauast pilti üles juurde tekstiga, mis süüdistab pagulasi selles, mis on nende inimestega juhtunud. 
See traagiline õnnetus juhtus nende inimestega selle aasta jaanuaris ning nüüd lennatakse laivi sellega, et süüdi on pagulased. Selle peale ma ütlen, et pagulaste teema on inimestel ajud nii ära küpsetanud, et nad ise ka ei mõista, mis jama nad suust välja ajavad või arvutis kokku mökerdavad. 

Kurb, kui meie hulgast lahkuvad inimesed, kuid see “oleks-poleks” ei too kedagi tagasi. Teiste süüdistamine ei too kedagi tagasi. Hakake inimesed sellest juba aru saama! Ning selle asemel, et määrida lahkunud inimesi pagulaste teemadega, laske neil rahus puhata. 

12 thoughts on “kes on süüdi? pagulased…”

 1. Ahjaa, unustasin postitusse lisada. Kui inimene ei nõustu nendega, kes pagulasi nii väga vihkavad ja süüdistavad, siis ilmselt ei suuda nad mõista ja on üldse ajudeta 😀

 2. selle konkreetse juhtumi puhul ei süüdistatud ju pagulasi, vaid Eesti oma asutusi, kes elektri ära võtsid ja peret millegagi ei abistanud, samuti heideti ette, et valitsusjuht jm riigijuhid ei tundnud neile kaasa, aga pagulastejuhtumi puhul kohe reageerisid.

 3. Nõustun. Ära palun võta sõna, kui sa teemaga kursis ei ole. Ma ei ole pagulastevastane, aga sinu tekst oli lihtsalt rumal. Ma saan aru, et sa ei loe uudiseid ja ei hoia end maailmas toimuvaga kursis, aga palun ära siis ka targuta teemadel, milles pädev ei ole.
  PS. Päris kurb, kui oma kodumaa kohta, mida sa ise makse maksmata, aga see-eest sajaga kõiki toitusi kasutades lüpsad, väljendit “sitane” kasutad.

 4. Aga ongi noh, milleks kista pagulasi teemasse, mis neisse üldse ei puutu? See, et eesti teiste õnnetuste suhtes pole valitsus sama aktiivselt sekkunud, pole küll pagulaste süü. Mu silma riivas juba mitu päeva, kuidas ka mu sõbralistis olevad inimesed on jaganud postitust, milles on tunda etteheidet, miks T. Rõivas eestlaste tulekahjusid pole samaväärse tähelepanuga “õnnistanud”. Muide, ma ei ole ka pagulaste massilise sisserännaku poolt, aga no andke andeks, see mis praegu igal pool sots.meedias ja pea iga ajaleheartikli kommentaariumites toimub, on naeruväärne…

 5. Aga siinkohal oleme me siis ju sarnased- ega mina ainuke pole, kes võtab sõna teemadel, millega ma kursis ei ole. Sina ju teed sama. Loobid siin sõnu, et mina ei loe uudiseid ega hoia maailmas toimuvaga end kursis ning ka see, et ma ei maksa makse.Sa ei ole selles kõiges 100% kindel, kuid siiski arutled selle üle. Ja kõige tipuks, avaldan ma ju siiski oma arvamust, mis on lubatud (paar päeva tagasi küll oli :D) Seda väljendit kasutasin pigem irooniana, sest eesti on ju nii halb ja misiganes veel- nirud palgad, mõttetud jorsid, pagulased jne.

 6. Ausalt Jane, ära võta sõna sellistel teemadel. See pilt hauast ja jutt oli selleks,et anda edasi mõtet, mis siin riigis valesti on. EHK- perega juhtus tragöödia, mille tagajärjel kaotasid elu kaks last ja ema, keegi ei tee numbrit sellest. Kui aga pagulaskeskuse sein põles, siis huilgas terve meedia-eelkõige erakonnad ja lisaks ka president, et kui jälestusväärne tegu ja kui jube, kui keegi neist oleks viga saanud. Ma mainin siinkohal ära, et ma ei ole pagulaste vihkaja. Aga selline asi ajab vihale küll, oma rahva eest ei astu keegi välja, aga pagulasi kaitsevad kui emalõvid. Vaata vahelduseks suuremat pilti ja kui sotti saad, siis avalda arvamust. Ja kui sinu perega oleks selline tragöödia juhtunud, siis oleks su jutt siin teine.

 7. Arvamust võib ju igaüks avaldada. Kes seda keelab? “oleks ja poleks” siin ei aita midagi ega kedagi tagasi ei too, juba mainisin.

 8. 100% nõus selle blogipostitusega, sellised need tüüpilised eestlased ongi – selle asemel, et vahest ennast süüdi tunda milleski, süüdistatakse ikka teisi ja mitte ainult pagulasi… ka teine eestlane on teisele eestlasele tavaliselt hunt, eriti kui sa pole tema arvamusega nõus. vahet pole, kas tal on õigus või mitte – süüdi oled ikka sina… mul on häbi enamus eestlaste pärast

 9. Tööl sa ju ei käi, ega pole ametlikult ka kunagi käinud. Tõepoolest- mis makse sa siis maksad? Küll aga kasutad KOV ja riigi teenuseid ja toetusi, nagu lasteaed, tasuta haridus, vanemahüvitis (mida sa ise endale välja teeninud ei ole), peretoetused, tasuta arstiabi (samuti-sotsiaalmaksu sa jällegi mitte tööl käinuna maksnud ei ole)

 10. Aga kust sa tead, et ma tööl ei käi ega pole kunagi ametlikult käinud? Sinu jutust saan aru, et lastega ema pole inimene, kes võiks oma arvamust avaldada. Samuti loen välja, et lastega ema pole essugi väärt, sest tänu lastele saab tasuta arstiabi, vanemahüvitist. Tasuta haridust ei tasu siin loetelus ära üldse mainidagi, sest jääb mulje, nagu ainult mina saaksin hariduse tasuta. 😀

  Millistest peretoetustest jutt? Mind täiesga huvitab, kuidas sa minu kohta nii palju tead. Veel enam, et ma ei tea ise ühtegi Gerda nimelist. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga