***

Kes tänapäeval enam üldse riideid kannab?

Vaadates ja võrreldes aegu ammuseid ning tänapäeva, siis ma üldse ei imesta, kui mingi 10a pärast ongi moes täiesti alasti ringi käia. Täpselt sellises “ülikonnas” nagu meid loodi. Ma tean vähemalt ühte inimest, kes juba praegu seda moetrendi katsetab – meie enda armas Adeele.

Tal oli suve alguses ka selline periood, kus riided olid big no ja heameelega ta ei kannaks neid. Päris piinarikas aeg oli, peab tõdema. Terve pere jaoks. Ei ole just meeldiv väikest last vägisi kinni hoida ja talle riideid selga tirida. Ja siis ta võtab need suure karjumise saatel ära ja siis sa paned need talle jälle läbi suure kisa tagasi, endal higi mööda laupa alla voolamas.

Õnneks läks see periood üle ja meie kõigi imestuseks hakkas ta ennast ise riide panema. Võibolla sellepärast läkski, et ta avastas uue tegevuse – ta saab end ise riide ka panna. Muidu oskas ta riideid ainult seljast ära tirida.

Eks suvel ma tegelikult lubasin neil enamus ajast alasti ringi joosta – oma aed ja kes siin ikka vahib. Soe ka ju. Vahepeal oli selline leitsak päris pikka aega, et isegi lippasid alasti ringi. Ei suutnud riideid kanda. Mis me veel lastest siia räägime.

Augusti lõpus hakkas see pull jälle pihta ja no, ma mõtlesin, et vaesed õpetajad. Septembrist hakkas Adeele lasteaias käima ja no, ütlen ausalt, hommikud ei ole just kõige meeldivamad. Seega ma ühest küljest täiega naudin neid päevi, kus ta lasteaiast köha või nohuga kodus on olnud, aga samas on need päevad ka paras hullumaja. 😀

Hommikud algavadki meil kõik nii, et paneme röökivat last riide. Ega meil see ära jaotatud pole – asja võtab käsile see, kellel parasjagu rohkem närve on. Vahel mina, vahel Geit. Vahel mitte kumbki – siis viskame kivi-paber-kääre. Nali. Aga hea mõte.

Ja lasteaias sellist probleemi pole. Seal laseb ilusti riide panna või paneb ise. Vähemalt ma arvan, et ei ole, sest keegi pole midagi kurtnud ja usun, et kui ta lasteaias samamoodi streigiks, siis ma juba teaks sellest. 😀

Miks ta riideid ei taha selga panna? Ta ise ütleb kõikide asjade kohta: “Kitsaaas!”, aga uskuge mind, ma olen talle selliseid kartulikotte selga toppinud, et ta lausa upub nende sisse ja ikka karjub, et kitsas on, võtab asjad seljast ja viskab minema. Viimases hädas surun telefoni multikatega pihku ja siis kuidagimoodi ehk õnnestub. Vahel harva.

Ja kui te särke ja pükse ei taha selga panna, mis te arvate, milline on seis kleitidega? Igatahes tekkis mul vahva idee talle tänaseks pildistamiseks kleit selga ajada. Sukkpüksid ka. Jalga. Ja kaks patsi pähe.

See aga läks nii, et…

Aga ma panin kleidi ja patsid ja kõik vajaliku kaasa, et õpetajad saaksid talle need selga ja pähe sättida. Eks, kui ei lase, siis tagavarariided on ka olemas, aga kui laseb, oleks ju tore oma tütrekest vahel harva kleidis näha. 😀

Põhimõtteliselt on mul vahel selline tunne, et davai, täna lasteaeda ei lähe. Selline sisemine võitlus käib, sest üks pool minust ütleb, et nii ei saa, pean pushima, küll üks päev Adeele järgi annab ja see läheb üle. Ja siia on see teine pool, mis ütleb, et savi, las ta olla kodus ja las ta jäädagi elu lõpuni ainult oma eeva ülikonnas ringi käima. Ma ei viitsi. Õnneks see esimene pool minus jääb alati peale, sest ta ei ole lasteaiast sellel põhjusel puudunud. Veel. 😀

Mida ma teen? Ma olen nii paljusid asju proovinud – lasen tal endal riideid valida, ei kiirusta, annan aega, räägime samal ajal, et nii ilusa pluusi valis endale ja näidaku, kuidas ta endale seda selga paneb ja vahel oleme vait, lasen tal tegutseda ja… no igatahes proovinud enda arust kõike. Täpselt nagu mähkmeteemaga – ta lihtsalt päeva pealt ütles, et ta hakkab nüüd potil käima ja käibki, siis ka sellise riietevihaga puutun ma esimest korda kokku – poistega pole midagi sellist olnud ja ma ei oska midagi peale hakata.

Või ootangi, et läheb lihtsalt üle ja tuleb ära kannatada? Sest tal on see juba augusti lõpust saadik ja täna on 15. oktoober.

Oskab keegi öelda, kaua umbes veel läheb? 😀

4 thoughts on “Kes tänapäeval enam üldse riideid kannab?”

  1. Nii tahaks nõu anda, mis aitaks, aga ei oska. Kujutan ette seda närvikulu, aga sa oled nii tubli, et jonni ei jäta.

  2. Riidesse on see sõna:D ma ei suutnud lugeda rohkem kui koguaeg see riide ja riide käis:)

    1. Kui lause teine pool sisaldab tegusõna, käib “kui” ees koma. Ma ei suutnud Su kommentaari ilma selle komata lõpuni lugeda…

  3. Oi ma tean mida sa tunned 😀
    Lohutus see kindlasti ei ole aga ma võitlen siiani 7aastasega juba 😳 sukkpüksid kindel NO, teksapüksid mis pole 5 korda laisemad kui ta säär kindel NO, aluspüksid oleme leidnud Friendsi omad mis on päris kallid 😒 Esimene klass käsil ja mina hulluks minemas…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga