***

Kirparisaak*

Käisin täna jälle Paides. Üldiselt on mul sinna ikka väga tihti asja. Üks aeg pean ämmaemanda juures käima, siis uriini- või vereproovi viima, järgmisel ootab mind Töötukassa enda juurde visiidile. Tähtsamad tegemised-toimetused on jäänud endiselt Paidesse.

Kuna lapsed lähevad varsti lasteaeda, peab hakkama neile igasuguseid riideid ja jalanõusid vaatama. Raimondil nendest eriti puudust ei ole, sest saab teine ju Hendriku omad kõik endale. Muidugi saab ka Raimond endale uusi riideid ja ei pea ainult Hendriku kasutatud riideid kandma, aga mu meelest on selline asjade kulg üsna loomulik ja normaalne.

Nende kahe puhul on asjad nii – Raimond on see, kelle gravitatsioonijõud on keskmisest tugevam ja teda võib rohkem näha kõhuli kui jalgadel, aga Hendriku püksipõlved on need, mis on alailma katki. 😀

Kui me Paidesse kolisime, jalutasime ikka mööda linna ringi ja no seal ausalt ongi igasugused kaltsukad ja kirbukad iga nurga peal. Ma ütleks, et tegemist on kirparite pealinnaga. Ja päris ausalt – mulle see meeldib. Pole ma kunagi vaadanud viltu sellistele kohtadele ja veel vähem inimestele, kes endale kasutatud riideid ostavad. Pigem olen mina see, kes vabalt sisse astub ja meelsasti seal ringi tuhnab, sest olgem ausad – kaltsukast leiab tihtipeale palju lahedamaid (ja odavamaid!) asju kui päris poest.

Asi ei ole selles, et ma oleks koi. Olen küll, aga laste koha pealt mitte kunagi. Samas ma ei näe pointi osta lastele lasteaeda uusi riideid. Jalatseid veel, aga riideid küll mitte.

Ma tean, et ma leiaks ühe korraga terve aastajagu neile lasteaiariideid, sest Paides on jumala viljakad kaltsukad, aga ma olen selle koha pealt jumala laisk. Pole ma eriline lappaja vaid lasen kiiruga silmadega üle ja teen vehkat. 😀

Täna käisime Voilas. Puhalt sellepärast, et kuulsin raadiost reklaami – avatud oli 1 euro kaubamaja ning tuulekad -50%. Mõtlesin, et läheks ja vaataks.

Mina sularaha kasutan väga vähe, seega on minu silmis tähtis see, et saaks maksta kaardiga. Ja ma ei ole seda tüüpi inimene, kes võtaks mingi summa välja ja läheks poodi. Ja egas ma ei viitsi poes ringi vaadata, asju välja valida ja pärast ka minna raha välja võtma. Seega ma olen tänaseks üsna mitu head kaltsukat maha kriipsutanud, sest seal puudub pangakaardiga maksevõimalus. Tänapäeval on see ju ülimalt lihtsaks tehtud ja kindlasti oleks ka kliente rohkem, kui selline võimalus poes olemas oleks.

Voilasse läksin ma mõttega, et Hendrikule dressipükse ja t-särke vaadata. Sain hoopis kaks vihmajopet, 5€/tk. Täiesti korralikud ja puhtad. Kuskil mingeid auke ei ole. Siiani nad möllasid õues ka jopedega, aga need polnud päris sellisest materjalist, mis vett 100% kinni peaks. Nüüd on lompide arv, kus möllata saab, kindlasti suurem. 😀 Selle sügise kannatab nendega mööda saata, järgmisel on need neile juba väikesed, aga heeeeei Kristoferil on kaks vihmakat nüüd kapis juures.. Teate küll, what comes around, goes around… 😀

*Hendrik ja Raimond on peapildil täpselt sellise näoga, nagu ma oleks nad nendesse jopedesse vägisi pressinud. 😀

6 thoughts on “Kirparisaak*”

 1. Ma soovitan küll aeda väliriided uued osta. Need kasutatud ja trööbatud õueriided ei pruugi hästi sooja/vett pidada. Muidugi ei mõista hukka kui ostetakse kasutatuna aga lihtsalt äkki pole varem nii pidi mõelnud.

  Paljudes kaltsukates ka kaardiga makstes 20% hinnast veel juurde. Väikse kohaga tegemist siis ju võibolla ei tasu ära kaardimakse terminali rent, pangale ju läheb % summast jne. Siis polekski võimalik võibolla enam nii odavalt asju pakkuda. Kuigi asi on tehtud lihtsaks tõesti, aga lihtsalt mõnel kohal ei tasu see ära.
  Ma olen isiklikult ka kaardi inimene aga kui tean, et lähen turule juurikaid või aiasaaduseid ostma võtan alati sularaha ja kui kirbuka tiirudele siis ka kindlasti 🙂

  1. Vot mina aru ei saa miks kaltsukad selle raha summale juurde lisavad. Ma pigem ei maksakski kaardiga siis. Käisin kirbukal ja seal öeldi et 2%, mille ta arvutas täiesti suvaliselt ja kõvasti poe kasuks. No ei ole mul sellest paarist sendist kahju aga väga ootamatu oli. Ma saan aru et siis et tasu vb rent ära aga see on poe oma asi kas suudavad seda üleval pidada või ei, miks peab klient selle pärast rohkem maksma et eelistab ûht maksmisviisi teisele..

  2. Samuti investeeriksin pigem korralikesse lasteaiariietesse, sest seal on trööpamist kõvasti rohkem ja riided peavad olema praktilised. Kui kallimad riided pannakse linnapeale selga teistele näitamiseks, ei ole ju nendest tuule/veekindlatest omadustest mingit kasu.

 2. Sulas saadud raha kasutatakse nö mustalt. Kaardiga makstud raha on pangas ja see peab raamatupidamisest läbi käima ja sellelt tuleb kõik maksud maksta.

 3. Esimene asi, mis silma jäi – mõlemale on ju joped väikesed. Varrukad on niisama seistes lühikesed, kui nad mänguhoos käsi tõstavad, on pool kätt paljas.

  Ma olen ka seda meelt, et õue tuleb osta uued korralikud üleriided. Jah, kasutatult võib saada ju välimuselt ilusaid, aga sa ei tea iialgi, kuidas ja tihti neid pestud on. Paar korda vale vahendiga ja polegi ilmastikukindlusest eriti midagi alles. Internetist saab nii soodsalt uusi üleriideid, et kasutatult ostmine ei tasu kuidagi ära 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga