Määratlemata

kõik on korraga juba nii lähedal

Sünnipäevad on nii lähedal- minu ja Hendriku omad. Mul oli plaan enda sünnipäeva sellel aastal natuke suuremalt tähistada, sest mulle on tekkinud uusi tuttavaid ning ükski aasta pole ma seda teinud. Hendriku sünnipäev tuleb kodune, nagu ikka. Mõtlen, et järgmisel aastal, kui ta juba 6 saab, tahaks pidada seda kuskil mängutoas või mõnes muus lahedas kohas, kuhu ta saaks kutsuda enda lasteaiakaaslased ka. Jõulud on nii lähedal. Kusjuures nende jaoks pole me mingeid plaane teinudki. Ilmselt oleme kodus, oma pere keskel ja naudime seda rahuliku püha. Kingid lastele on juba tellitud ja olemas. Vanematega leppisime kokku, et teineteise vahel kinke ei tee, sest lapsed on just need, kes tunnevad kogu selle kingivärgi pärast elevust ja õhinat. Aastavahetus on tulemas. Ka sellel ajal oleme ilmselt Tallinnas. Kas kuhugi välja tähistama ka läheme, seda veel ei tea. Pole eriti pikalt planeerijad olnud, mõtleme kõike päeva pealt, sest plaanid võivad viimasel hetkel veel muutuda. 

Ja varsti algabki uus aasta. 2017. Kus kõik üritavad olla paremad, kus keegi annab jälle mingi lubaduse kas endale või mõnele tähtsale inimesele, kus me üritame elada veel paremini kui eelmisel aastal. Ma ootan õhinaga juba järgmist aastat ja seda, mida kõike ta mu teele toob. Ma mäletan, et eelmine jaanuar andsin ma paljutõotava lubaduse- ei lähe enam mäkki ega hessi. Hah, seda oli nii kerge lubada jaanuari esimestel päevadel, aga tänaseks võiks ma terve raamatu kokku panna tšekkidest, mis mulle just hessist ja mäkist antud on. 
Sellel aastavahetusel tahaks ma anda mõne lubaduse. Iseendale. Kuskilt jäi külge lause: “Me ei anna üksteisele lubadusi. Tead, miks? Sest neid on liiga lihtne purustada. Selle asemel me tegutseme.” Minu puhul on nii, et ma ei taha jagada lubadusi teistele, sest ma ei saa garanteerida, et ma neid ka täidan, aga endale antud lubadustega on teine lugu- enda vastu ei saa ja uhkus kannatab selle all väga, kui vean iseennast alt. Mul on paar lubadust juba soolas, aga sellest kirjutan juba uuel aastal. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga