Määratlemata

kombekaralli

Ma kunagi alati arvasin, et need kombekad on ühed ebamugavad värgendused, mida külmade sügisilmadega ja talvel laps kanda võiks. Samuti olen alati arvanud, et kuidas lapsed saavad nendes üldse midagi teha, nagu robotid peaksid nad selle vammuse sees end liigutama- nad tahavad ju joosta, möllata, hullata ja mida kõike veel teha, mida nende lapsemõistus suudab õues olles välja mõelda, eksole. 

See oli minu jaoks muidugi okei, et imikul ja nii umbes kuni aastasel lapsel on kombekas, sest on väga väike tõenäosus, et ta kuskil mänguväljakul ringi jookseb ja hullab. Pigem on talvel nii väike laps enamjaolt vankris, soojas. 

Täna olen ma aga teisel arvamusel. Endiselt arvan, et imikule ja väikelapsele kuni 1a on jumala okei panna külmemal perioodil kombekas selga ning nüüd olen ka omaks võtnud selle, et tuleb ka vanematele lastele need kombekad sebida ja selga tõmmata. Ma olen alati teadnud, et nendega on kindlasti hea soe olla, selg ei lähe kogemata paljaks ega midagi, kuid see kinnine oleks lapsel seal sees? Oh ma ei teagi..

Igatahes, tänaseks, kui Raimond on juba aasta ja poolene, kannab ka tema kombekat. Ta kõnnib ja möllab ja hullab ja lollitab ja tal ei olegi selles ebamugav. Kukub- on vähemalt pehme kukkumine. Saab joostud ja kõik asjad ära tehtud, kui tahab. Ja ma ei peagi muretsema, et kogemata selg paljaks läheks või midagi muud. Tema puhul on ainuke mure kombekaga see, et ta ei oska selles väljendada, et tahab pissile ja ongi oht, et ta laseb sinna sisse ja ma ei näe seda.

Hendrikule soetasin samuti kombeka, aga tema on kategooriliselt selle vastu. No ei pane tema seda selga. Absoluutselt mitte. Kodus ta seda selga võib proovida emme meeleheaks, aga et lasteaeda või lihtsalt õue läheks? Big no. Võibolla on ta harjunud jopega käima ja ehk sellepärast protestib. 

5 thoughts on “kombekaralli”

  1. Ma ei teadnudki et neid mütse veel tehakse 😀 Pidin ka väiksena kandma sellist koguaeg 😀 minu arust on need ühed koledamad asjad mis üldse tehtud on 😀

    ps.see ei ole kuidagi sind solvavana mõeldud, jutt kommentaar ainult mütsi kohta! 🙂

  2. Eks ma üritan mitte solvanguna võtta, kui sa tuled ja ütled, et see müts, mida mu laps kannab ja mille mu ema kinkis mu esimesele pojale on ühed koledadmad asjad, mis üldse tehtud on.. ah mis seal ikka solvuda 😀

  3. Vaatasin ka praegu neid pilte, Väga vahva ja rõõmus müts on ja selles vanuses lapsele hästi sobiv.
    teine anonüümne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga