***

Koristamishull

Ma ei oska kõnelda kõigi inimest eest, küll võin ma kindlalt öelda, et paljude lapsevanemate jaoks on puhas rõõm koristada kodu hea koristusvahendiga. Või oleks vist õigem öelda, et iga lapsevanem hindab head koristusvahendit. Vähemalt mina, kellel on kodus kasvamas kaks last. Ja kolmas tulemas. Ja kolm kodulooma.

Üks vahe pesin ma põrandaid mopiga, kapi- ja riiulipealseid tavalise rätikuga ja jõle koristusmuti tunne oli ikka peal.

Siis aga avastasin enda jaoks Kärcheri aurupesuri, millega saab kodus vist kõik puhtaks – mööbli ja põranda. Isegi aknaid saab sellega pesta, aga ma olen selle jaoks liiga laisk. Kasutan endiselt seda vana head ajalehe tehnikat. 😀

Egas ma ei tea, kas aurupesuriga saab puhtamaks, kui tavalise mopiga nühkida. Puhtam tunne on küll olla. Õhk on ka kuidagi palju palju puhtam.

Kui Paidesse kolisime, andis mu tolmukas otsad. Teate, ma päris tõsiselt pühkisin põrandaid tavalise harjaga, sest ma olen nii koi ja ei raatsinud tolmuimejat osta. 😀 Kuni selle ajani, mil kolisime oma päris koju ja siin on põrandad nii suured, et ma eos juba matsin maha mõtte saada harjaga jälle parimaks sõbraks. Pealegi hakkas see harjaga pühkimine juba seljale ja no.. arvestades seda, et ma iga päevaga aina paisun ja meile kõigile on tegelikult kasulikum tolmuimeja, siis tuli ära osta see. Mingit tundmatut vidinat ma ei tahtnud ja kui nägin, et Kärcheri tolmuimeja on soodukaga, ei mõelnud hetkekski, kui ostu sooritasin.

Kärcheriga on mul alati olnud meeldiv kogemus ja ma teadsin, et ei pea pettuma. Ei pidanudki. See imeb nii hästi ja ma isegi ei pea elutoa karvase vaiba puhastamiseks otsikut vahetama. Saab selle põranda otsikuga ka ideaalselt hakkama. Lisaks liigub tolmuimeja väga sujuvalt kaasa, ei pea sikutama ega sõida kandadesse. Ja megakerge on! Käepide on ülimugav, millest teda tõsta ja mujale toimetada vajadusel. Väga super!

Kunagi, kui ma peaks lotoga võitma või miskit, tahaks Kärcheri tekstiilipesurit ka. Muidugi, ma ei tea, kui kallid nad on, aga usun, et maksavad ikka korralikult.

Mul on tegelt ka lausa lust koristada, kui on olemas hea koristustehnika.

7 thoughts on “Koristamishull”

 1. Ma olen ka alati arvanud, et Kärcheri asjad on kõige paremad, aga nüüd töö juures olen koristanud samasuguse(minu arvates samasugune, kindel pole) Kärcheri tolmuimejaga ja minuarust on niiiii ebamugav 😀 Esiteks see juhe on niiiii pikk ja siis pole selle juhtme jaoks seal tolmuimejal normaalset kohta kuhu seda juhet panna ja see ei tõmba ka üldse hästi 😀 Võibolla on töö juures vana masin lihtsalt juba 😀

  1. Mina tellisin selle tolmuimeja: https://www.k-rauta.ee/p/vee-ja-tolmuimeja-karcher-mv2-wd-1000w/2ogv

   Juhtmepikkus on 4m, mis minu jaoks on näiteks just lühike. Võiks pikem olla. Juhtme jaoks tõesti mingit kohta tolmuimejal pole, aga minu jaoks see ei ole miski suur probleem, kuna tolmuimeja seisab nurgas, kuhu on juhet kerge ära peita.

   Imemisvõime üle ma absoluutselt ei kurda. Imeb paremini, kui kõik need tolmuimejad kokku, mis mul elujooksul olnud on. 🙂

  1. Minu tolmuimejad on kõik hästi imenud algusest lõpuni, kuid see imeb ikka väga hästi. 🙂

  1. Tean ja olen juba ka rentinud. Jäime väga rahule. 🙂 Aga tahaks, et kunagi tulevikus endal ka olemas oleks. Mugavuse asi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga