***

Korteri renoveerimine ehk suhtetest

Jälle ma ei ole siia paar päeva jõudnud. Kuigi ma renoveerimisele kaasa aidata eriti ei saa ja enamjaolt passin niisama tühja, siis aeg kipub ikkagi kuidagi käest libisema. Hommikul tõusen, ei jõua midagi tehagi, kui juba on päev õhtus ja mina surmväsinud. 😀

Tegelikult tahtsin ma kirjutama tulla suhteteemadel.

Me panustame enamus oma aega korteri renoveerimisele. Teeme kõike korralikult, kuid natuke kiirema tempoga. Ja mille arvelt me seda aega panustame? Ikka enamjaolt pere arvelt, seega suhted kipuvad tahaplaanile jääma.

Tänaseks ma võin jumala kindlalt öelda, et kui keegi tahab oma paarisuhet proovile panna, siis hakake koos mehega korterit renoveerima!

Koguaeg on midagi vaja nokitseda, kuhugi vaja sõita, teiste inimestega suhelda… Ja üksteise jaoks aega ei jäägi. Lisaks kõige selle kõrvalt on ju lapsed need, kes ka aega tahavad. Ikka läheb esmajärjekorras minu vaba aeg lastele, seejärel mehele.. Paratamatu, aga nii see on.

Ja kuidas siis olla üksteisel olemas, kui parasjagu on nii kiired ajad? Mida kaugemale teineteisest jääme, seda enam närvilisemaks muutume, tekib stress ja pinge. Kuigi see kaugenemine ei ole ju teps mitte ilma põhjuseta vaid tänu kiiretele aegadele.

Eile kaisutasime härraga hästi pikalt ja nii hea oli. Täpselt selline tunne valdas mind, et just seda ma vajasingi. Vahel on hea lihtsalt olla ja kaisutada, rääkida ja jagada.

Me kipume olema sellised inimesed, kes tahavad kõige korraga hakkama saada. See on halb omadus, mu meelest, sest siis kipuvadki asjad untsu minema.

Härra tuli üks päev roosiga ja ütles, et armastab mind. Et oleme üksteist unarusse jätnud, kuigi enne korteri renoveerimist panime asjad paika- proovime kõige jaoks piisavalt aega leida. Nüüd me ikka igapäevaselt räägime ja kaisutame ja oleme ja.. kõik on hea. Aga korteri renoveerimine on küll üks asi, mille najal oma suhet ja paarilist testida. 😀 Kui te ikka korteri renoveerimise ja sisustamise (okouu, ma kardan, et mulle kasvab terav sarv selleks ajaks pähe) koos üle suudate elada, siis olete küll võitmatud. 😀

Kuidas teil paarisuhtega on, kui olete midagi mahukat ja ajakulukat ette võtnud koos?

4 thoughts on “Korteri renoveerimine ehk suhtetest”

 1. Meie soetasime 2.aastat tagasi renoveerimist vajava korteri (veel hullemas seisus kui teie oma. Pidime põrandad välja lõhkuma, uued seinad, uued aknad, uued uksed jne. Ühesõnaga elamiskõlbmatu korter). Renoveerimise ajal olid põnnid Martin 2a4k ja pisike Enrico 3.kuune. Tahtsin võimalikult palju käsi ka külge panna ja abiks olla, kuid tahest tahtmata ei saanud. Seepärast mulisesin kõrval koguaeg 😀 Ühel hetkel mõistsime, et see pole just kõige parem ning tõmbusin tahaplaanile. Remondi ajal elasime üürikas. Õhtul aga olime mõlemad nii väsinud, et omavaheline aeg kadus. Tänu sellele tekkis palju pingeid ja äikesetorm. Õnneks kõik laabus, kui saime korteri enam-vähem valmis ja leidsime omavahelise aja… siis kui lapsed magasid 😉

 2. Me oleme mehega koos remondi ja ehituse sees elanud juba u 7-8 aastat. Selle aja jooksul oleme üles ehitanud (vanast laudast) maja (nipet-näpet on veel teha) ja renoveerinud ära ridaelamu 2 korrust (üks korrus on veel teha).

  Meie kaks last on kasvanud peaaegu terve oma elu remondi ja ehituse sees, elu ilma remondita nad ei mäletagi.

  Samas ma ei saa ütelda, et remont meid kaugendanud oleks, pigem saame koos teha, koos otsustada, koos sõita ja valida. Ma juba naeran, et meie pere traditsioon ongi ehitamine ja renoveerimine. Aasta kahe pärast peaks ridakas valmis hakkama saama ja eks siis ole näha, kas jääme siia elama või hakkame ehitama järgmist korrastamist vajavat elamist. (Juba praegu vaatan vaikselt majade plaane ja jalutamise ajal piilun müügis olevaid krunte.)

 3. Me kolisime kevadel renoveerimist vajavasse majja. Kahes toas saab elada, ulejaanud on taiesti elamiskolbmatu. Jatsime ka ennast ikka vaga tahaplaanile kuna lisaks maja remondile oli vaja korrastada aeda ja kasvatada kahte last. Pingeid nagu vaga ei tekkinudki kuni paar paeva tagasi laksime vaidlema taiesti tuhise asja parast :D. Aga mingj hetk taipasime et oleme uksteist unarusse jatnud ja nuud uritame seda viga parandada :).

 4. Oooh, Jane, teil on ikka väga hästi veel läinud- teil on mõni nädal seda renoveerimist,vaevalt sellise ajaga jõuaks õieti tülligi minna ja selle paar kallistust saab hiljem ka teha.
  Tean omast käest, et kui maja ehitus kestab umbestäpselt LÕPMATUSENI, vot siiiiiis hakkavad need pinged tekkima :/
  Nii, et teie nautige ja teil on nii vähe veel jäänud- küll teil on terve elu veel aega kaisutada ja olla:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga