***

Kosmonaudipükstes kuulame nüüd “Oks laiali” laulu me

Käisime täna ortopeedi ja ortopeedia osakonnajuhataja juures. Kuna oktoobri kontrollis oli Krissu luuhaigus juba natuke edasi arenenud ja mitte paremas suunas, siis kirjutati välja igasugused füsioteraapiad, vesiravi ja massaaz.

Täna käisime uuesti kontrollis. Seda tehaksegi iga kuu, et näha, kuidas, mis ja kus on. Kas on paremaks läinud või hoopis halvemaks.

Ma olin tegelikult valmis, et täna paneme paika operatsiooni aja, sest mingi aeg ortopeed helistas ja ütles, et kaalume operatiivset ravi ja 25.11 ongi nn konsultatsioon, et mis ajal detsembris operatioon ära teha.

Kes nüüd mõtleb, et mis tal seal puusas siis täpsemalt on, siis… nagu te teate, avastasin mina alles hiljaaegu endal roided, seega ma ei oska seletada teile seda nii, et te aru ka saaks. 😂 Ma oskan näidata, aga seletamisega läheb natuke keerulisemaks.

Tema diagnoos on: vasakpoolne Perthese haigus.

Eile rääkisin Krissule, et läheme täna arsti juurde jälle. Ta on selles osas täitsa positiivselt meelestatud – laseb ilusti uuringuid teha ja ei streigi ega midagi.

Ja siis ta ütles: läheme parandame jala ära, siis ma saan jälle tuudil (batuudil) hüpata!

See oli lihtsalt nii armas. 💕

Me ei võta ise ka väga suure asjana seda haigust, st meie jaoks on see oluline ja me ka tunneme selle ees hirmu, aga Krissule üritame näidata, et see on täitsa okei asi ja seda ei pea kartma. Siuke tšill olek.

Täna käis Krissu jälle kontrollis. Asi jälle sutsu halvem. Operatsiooni nad siiski ei taha teha ja see oleks pigem väga äärmine variant, sest esiteks peale seda peab laps olema üsna pikalt põhimõtteliselt voodiravil. Muidugi on seal ka muid punkte, miks ei taheta seda hetkel teha.

Praegu kirjutati talle välja lahas, mille ostsime Jalakabinetist. See on pm selline lahas, mis hoiab jalgu laiali. Hea oleks, et ta kannaks seda võimalikult palju ja öösel kindlasti 100%.

Ma siinkohal tahaks teha ühe vahemärkuse neile, kes kasutavad lastel sääraseid kõhukotte, kus ei ole lapsel võimalik olla konnaasendis. Ei, Krissul pole see kogu asi valest kõhukotist tingitud. Ta on küll hästi pisikesena olnud suts aega kotis, aga seal oli tal konnaasend ja kõik okei.

Tahan lihtsalt öelda, et konnaasend on lapsele ülioluline tema arengus. Talle võib see seal kotis mugav olla või lapsevanemale mugav nagu paljud seda väidavad, aga konnaasendi võimaldamine on ülioluline lapse arengus. Kui ma varem mõistsin seda ka, siis nüüd mõistan veel paremini. 🙂

Me nimetame seda lahast vingelt kosmonaudipüksteks ja tundub, et Krissu on üks igati äge kosmonaut siin kodus. Muidugi on see ebamugav, aga seda saabki reguleerida nii, et aina laiemaks ja laiemaks ja laiemaks.

Proovime järgi. 30 detsember on uus kontroll ja vaatame, kuidas see lahas aidanud on. Seniks aga kuulame AG lugu “Oks laiali” ja elame oma kollases kosmoselaevas üligalaktilist elukest. 😉

10 thoughts on “Kosmonaudipükstes kuulame nüüd “Oks laiali” laulu me”

 1. Hei. Jõudu ja kannatlikkust, küll asi paremaks läheb. Minu plika oli kipslahases 5 kuud, et jalad laiali asendis oleksid. Ei saanud normaalselt riidesse teda, ega pesta. Selline äravõetav asi on ikka puhas luksus kipslahase kõrval. Kannatasime ära need 5 kuud ja peale seda elu nagu lill. Küll Krissu ka terveks saab🙂

 2. Esiteks head paranemist ja palju kannatust! Lisaks tahtsin küsida, kas Eestis peab selle lahase eest ise tasuma? Kui jah, siis kui palju see maksab?

  1. Aitäh. 😉
   Peab. 82€. Aga isiku abivahendi kaardiga vms saab 50% soodustust 😉

  2. 18 aastat tagasi oli selliste pükste nimi reikapüksid. Pappribad olid siis vahele pandud. Mul tüdruk pidid kandma ja no talle oli see ikka väga vastu meelt, kuid mõne korra saime ikka kasutada ja õnneks aitas. Te olete väga tublid ja kõik saab korda. Päikest Teile armas Jane.

 3. Meie peres algas “võitlus” Perthes-Calve diagnoognoosiga üle 9 aasta tagasi, ja paraku kestab siiani. Võid mulle kirjutada, endal polnud tollal kahjuks kedagi, kes oleks oma kogemusest ja teadmistest rääkinud!

 4. Palju edu! ♡
  Õiget kõhukoti asendit võiksid ka instas jagada. Mina küll kasutan õiget “konnakotti” aga niiii paljud on ikka babybjörni või mõne noname usku 🙁

 5. Seda haigust ei põhjusta kõhukott või asend selles ning ennetada pole seda kahjuks võimalik. Esineb sagedamini poistel. Lootus on alati, et teadus areneb ja seeläbi ka diagnoosimise/ravi võimalused.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga