***

krooniline terviseprobleem

Ma pole vist mitte kunagi olnud nii õnnelik, kui üleeile! Miks? Sest mul on igal aastal silmapõletik (ei, mitte sellepärast, seletan natuke allpool põhjust). Heal juhul kord aastas, halvimal 2-3 korda. See on olnud mul sellest ajast peale, kui ennast mäletan. Ma ei tea, miks see tuleb ja kas seda saaks kuidagi nii ravida, et ta jäädavalt kaoks. Kipub olema ta korra soojal ajal ning teine kord külmal ajal.

Kui ma teismeline olin, siis perearst pani diagnoosiks silmasisese odraiva. Ja nii ma elasin mitu aastat teadmisega, et mul ongi silmas odraiva.

Eelmisel aastal läks aga silm nii hulluks, et ma peaaegu ei näinudki sellega enam. Pöördusin EMOsse ja seal öeldi, et tegemist on kroonilise ägeda silmapõletikuga. See seal päisepildil on alles algus. 😀

Miks ma siis nii õnnelik olin? Teate, see kuramuse silmapõletik tuleb alati ajal, mil ees ootavad tähtsad sündmused või üritused. Kellegi sünnipäev, jaanipäev, jõulupeod või muud väljaminekud. Ja mina olen selline inimene, et kui olen pikalt ette planeerinud kuhugi minna, siis peab see ilmtingimata teoks ka saama.

Ja tulemas on ju Eesti Blogiauhinnad ning ma olengi siin jumala happy, et see silmapõletik otsustas ikka ENNE ära tulla.. See kestab tavaliselt mul kaks nädalat ja no, loodetavasti on 10. juuniks ära ka läinud. 😀

Aga mul on jube villand sellest küll. See sügeleb nii õudsalt ja kui kratsida, läheb silm jumala paiste. Nüüd ma proovin end siin vaos hoida ja mitte puutuda seda, aga kuidas ma seda teen, kui nii õudsalt sügeleb? Kuldsõrmuseid mul ka pole, millega nühkida. Lapsena kasutasin ema omi ja need tõesti aitasid.

13 thoughts on “krooniline terviseprobleem”

      1. Ja abielusõrmused ei pea alati kullast olema. On ka teisi variante. Meil nt abielusõrmused väärispuidust😃

  1. Odraiva tekib ikka silma juurde. Suunurka tuleb herpes(ohatis). Ma olen jälle ohatisega juba lapsest saati hädas.

    1. Mul täitsa olemas vist ka need.. kuskil. Mulle muidugi kirjutas silmaarst need, aga kindlasti teeb seda ka perearst. 🙂

  2. Ja mul väiksest peale villid tekkinud sõrmele. Ma ütlen lihtsalt vill, aga see näeb samasugune välja nagu enamusel herpes suul. Ikka ju villid põhimõtteliselt? 😁 igatahes jah, mul pole kunagi suul olnud herpest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga