***

Kui armastad puhtust, aga vihkad koristamist*

Umbes täpselt nii palju, kui ma armastan puhtust, vihkan ma koristamist. Ma ei kunagi koristamises väga hea olnud, aga aastatega olen selles osas “andekamaks” muutunud. Vahepeal isegi olin… ebastabiilne koristusmaniakk, aga, kui korterist majja kolisime, hääbus see maniakk tasapisi minus. Miks? Koristada põhjalikult pea iga päev 68 ruutu pinda vs 213 ruutu pinda – uskuge mind, seal on suur vahe. 😅 Viimase puhul veedadki oma ülejäänus päevad koristades.

Ma olen sellist tüüpi inimene, kellele a) käib närvidele, kui teised absoluutselt lillegi ei liiguta ja koristada ei viitsi ja b) ma ei luba teistel koristada, sest mina teen seda ilmselgelt KÕIGE ÕIGEMINI. 😅 Ma kujutan ette, et sellise inimtüübiga on päris keeruline koos elada.

Eks ajaga olen selles osas lõdvemaks lasknud – kui mingiaeg siin Geidu kallal virisesin, et ta võiks ka vähe rohkem koristada ja ta seda tegigi ning siis virisesin, et ma teen ikka ise, sest ma koristan kuidagi paremini, siis nüüd ma luban ikka tal ka käe lülge panna – koristamine ajab mu hulluks ja tore, kui saad selle hulluse kellegagi ära jagada.

Ja et see koristamine veel lihtsamalt läheks, saatis Bosch meile tutika Bosch Athlet Serie 8 varstolmuimeja. Ega ma ei kasuta tegelikult juba ammu tavalist tolmuimejat – mul oli ka enne varstolmuimeja, küll ühe teise brändi oma, aga see Bosch on palju võimsam, ilusam ja tõmbab mul ka kõige karvasemad vaibad puhtaks.

Mulle väga meeldib, et selle imemisvõimsust saab reguleerida – 1 on kõige nõrgem ja sellega saab väiksema sodi ära tõmmata, 2 on juba sutsu intensiivsem ja sellega on hea siledamaid vaipu puhastada ja 3 on just parajalt nii tugev, et saab ka karvaste vaipade seest pisikese sodi kätte.

See reguleeritavus on ka selles suhtes hea, et lastel on ka mugav koristada – nr 3 peal tal on ikka korralik imemisvõime ja see muudab masina laste jaoks võibolla sutsu raskeks, aga nr 1 ja 2 juures saavad lapsed ideaalselt ka ise koristamisele käe külge panna. Nende kohustuseks on ju ikkagi oma tubade koristamine. 🙂

Masin tõepoolest on pigem raskem, aga ongi hea trenn kätele, mu meelest. Samas, mul väga seda tõsta ei olegi vaja, enamus uksepakud on meil suhteliselt madalad ja masin manööverdab väga sujuvalt mööda põrandaid kergelt lükates.

Tolmukott on üsna suur – ei pea nii tihti tühjendama. Saab korralikult tõmmata ja koristada enne, kui peab tühjaks tegema mustusest.

Laeb ta üsna kaua – umbes 6 tundi. Mind see aga ei häiri – ma panen ta ööseks tavaliselt laadima ja täis akuga saab koristada ca 80 minutit. Seega, meil ongi selle Boschiga selline rütm kujunenud, et öösel laeb ja päeval saan vajalikud tõmbamised ära tehtud küll.

Ta on välimuselt ilus ning ka kompaktne, ei võta palju ruumi ja seisab täitsa ise. Keset tuba ma teda muidugi seisma ei pane, kuskil seina ääres ikka, aga toetuma ta kuskile ei pea ja mul ei ole veel loomad ega lapsed teda ümber ajanud.

Kaasas oli temaga ka mitmeid erinevaid otsikuid, et puhtaks saaks ka raskemini ligipääsetavad kohad.

Mina olen küll meie tööloomaga rahul ja ei oskagi mingeid miinuseid välja tuua. Ainus asi, mida ma vajan, on see, et mu põrandad oleks puhtad – seda ülesannet täidab ta ideaalselt. 🙂

Bosch Athlet sarja varstolmuimejad leiab siit: https://www.bosch-home.ee/tootelist/tolmuimejad/juhtmeta-tolmuimejad/athlethttps://www.bosch-home.ee/tootelist/tolmuimejad/juhtmeta-tolmuimejad/athlet

*postitus on valminud koostöös Boschiga

2 thoughts on “Kui armastad puhtust, aga vihkad koristamist*”

  1. Ma seevastu armastan koristamist täiiega. Rasedusega muidugi tekkis see ,et paljusid asju lihtsalt ei jaksa teha aga samuti on välja aidanud vars tolmukas sest suurt lihtsalt ei jaksa enda järgi vinnata praegu üldse .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga