***

Kui laps tahab oma esimest augustamist

Ma sisimas sutsu lootsin, et jõuan selle postituse kirjutamiseni ikka natuke hiljem. Kui Adeele on 10 või 12 või 14… noh, midagi sinna kanti.

Aga, et ta alles 4 on? Nojah. Mulle tundub, et tänapäeval kasvavadki need lapsed liiga ruttu suureks kuigi Kristofer kinnitas mulle siin küll üks aeg, et tal on nii mõnus elu ja tema ei tahagi suureks saada. 😀

Nüüd oleme jõudnud siia, kus Adeele leidis täna hunniku mu kõrvarõngaid ja palus, et ma aitaks tal ühe paari kõrva panna. Ütlesin talle, et ma ei saa neid talle kõrva panna, sest tal pole nende jaoks auke. Seejärel teatas ta, et ma helistaks mõnele tädile ja ütleks, et ta teeks Adeelele kõrvadesse augud. Jumal tänatud, et ta mul endal ei palunud neid talle teha. 😅

Meil tegelikult oli siin mõnda aega tagasi ka teemaks kõrvarõngaaugud, sest ta nägi, et sõbranna lasi ka omale teha, aga siis ta ikkagi arvas, et need on jõle valusad ja pigem jättis selle teema soiku. Ostsin talle siis need klõpsuga kõrvarõngad, mida ta uhkelt kandis mõnda aega.

Nüüd aga väidab ta, et mingit valu ta ei karda ja tahaks siiski need augud lasta ära teha. Paljude asjade osas olen ma seda meelt, et, kui laps soovib, las siis proovib – ala nt juuste värvimine ajutise värviga (muidugi mitte terve pea vaid salgud ainult), mida Adeele küll on soovinud, aga jällegi on kuidagi ära vajunud see ja pole proovinud. Juuksekriite proovisime, aga need olid nii lahjad ja värve polnud pm nähagi.

Sama on meigiasjadega, laste küünelakkidega jne – las siis proovib. Las mäkerdab.

Aga kõrvarõngaaugud? Kas üks 4-aastane suudab neid alguses, paranemisperioodil, mitte näppida pidevalt? Suveperioodil on ju nii palju möllamist ja ujumist ja.. Kas see on hea mõte?

Ma küsisin temalt üle ja pakkusin välja, et võiks väheke oodata, võibolla hiljem kahetseb? Noh, siis saab ju kõrvarõngad lihtsalt ära võtta ja mis seal siis ikka. Mu jaoks tundub see suur samm. Ma ei teagi, kas aukude enda pärast või ma ei taha tunnistada, et mu pisike tütar hakkab suureks saama. 😅

Samas kõrvarõngaaugud tunduvad sellised üsna süütud asjad. Kui ta paluks endale nabaneeti või keeleneeti, siis ma isegi ei mõtleks sellele ju ja ütleks kohe ei.

Ja muidugi meenub mulle sellega kohe enda lapsepõlv. Ma ei mäleta, millal oma esimesed kõrvarõngaaugud sain, aga mäletan, kuidas juba 13 aastaselt enda kõrvalestasid oma toas külmutasin ja nõelaga aina kõrvarõngaauke vorpisin. 😅😅 Iga augu üle olin ikka megauhke, aga kui kõrv üles sulas, oli ikka metsikult valus olla. 😅 Nendest aukudest suurt midagi ei saanud ja lõpuks jäidki ainult need, mis proffi juures tehtud said.

7 thoughts on “Kui laps tahab oma esimest augustamist”

 1. Minu neiu soov oli juba 2 aastaselt endale kõrvaauke saada. Lootsin ka, et läheb mööda see tuhin, aga ei. Ja nii ma alla andsin ja uskusin ja usaldasin last. Läksime tegema. Augustaja küll algul ütles et ta ei usu et nii väike veel ise soovib ja ta ei tee, aga kui tüdruk ikka ja korduvalt ka seal kinnitas, et tahab ja ta ei karda siis tegi ära ja tüdruk ei teinud teist nägu ka kui auke tehti ja paranemis perioodil ei näppinud ja nüüd juba saab 11 ja augud siiani alles, aga nüüd enam väga ei viitsi kanda kõrvas miskit 😃

 2. Minu 5a õepiiga sai just juunis kõrvaaugud,sest ta ju nii tahtis ( eks siis tädi pani aja ja tegime ära) 18.07 oli siis kõrvarõngaste vahetus.
  Tüdruk on nii uhke selle üle,et sai!

 3. Mu hetkel 5 ja 6 aastased neiud said mõlemad omale kõrvarõngaaugud (vist) kolmandaks sünnipäevaks. Ja no ma ikka lasin nuiata pea aasta otsa, koguaeg proovisin “hirmutada” videode ja jutuga et valus on jne. Nuiamine jätkus ja nii nad need said 🙂
  Vanem neiu ei nutnud, isegi ei ehmatanud kui augud tehti, nooremal tõmbas aga korra pisara ikka välja, paranemisperioodil nad neid ei torkinud ja praegu on nad ikka väga õnnelikud oma augukeste üle 🙂

 4. Minu tütar sai 4 aastaselt kõrvarõnga augud. Enne seda käis ikka pool aastat pinda, kuna sõbrannal juba olid. Nüüd juba üle aasta olnud, alguses ei puutunud, paranesid ilusti.

 5. Meil esimene tütar sai 4aastaselt, teine päev enne kolmeseks saamist. Kolmas samuti neljaselt ja praegu 3.5-aastane pisarailmil nõuab kõrvaauke, sest õdedel ka on. Samuti ütleb, et ei karda midagi, kuigi räägime, et see on natukene valus ka.
  Järgmine näladavahetus tuleb Deivia (D.blogi) Tallinnast ja teeb ära. 😊 Kedagi teist ma selleks ei usalda. Tema suurematele ka teinud.
  Aga ei ole nende hoolduses midagi erilist. Veidi jälgimist ja vastavalt juhendile hooldust. 🙂

 6. Minu pisike neiu sai augustatud natuke enne 6 sünnipäeva. Soov oli tal juba pikemat aega. Rääkisime ja vaatasime ka videoid . Ikka jäi endale kindlaks.
  Käisime samuti Deivia juures tegemas ja jäime väga rahule. Kui selline asi ette võtta,siis soovitan teda kahe käega.

 7. Eks see teema ikka nii individuaalne.
  Esimene tütar sai kõrvaaugud 3 või 4 klass.Endale lasin tädil teha veidi hiljem.Praegu piiga kohe 8 saamas ja pole juttugi olnud,et sooviks.Kaldun arvama,et pelgab seda hetke valu.
  Mida hiljem seda parem(vist)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga