***

Kui naljast aru ei saa, mine koju

Ma ei tea, kas ma olen sellist postitust varem oma blogis üldse teinud, aga kui ei ole, siis nüüd on see esimene ja ka viimane kord, kui millelegi sellisele üldse oma aega kulutan ja kellelegi seletan, mis on huumor. Kui sa ei mõista, siis see koht ei ole sulle.

Ühe sõnaga – kui sa huumorit ei mõista, pole sul siia asja. See oleks lühivariant mu mõttest, aga teate, see on nagu blogijate kutsehaigus juba – nad lihtsalt peavad sulle pika jutuga väikese poindi lahti seletama, sest et #blogija.

Nii, minu eilne naljavideo seoses vaktsiinidega tekitas nii mõnelgi peas küsimuse, kas ma olen vaktsiinivastane. Ma tunnen tohutut austust inimeste vastu, kes tulevad ja küsivad otse, mitte ei ketra seda küsimust oma peas ega mõtle sellest lõpuks välja ma ei tea, mis vandenõuteooriaid. Ja nagu ma vastasin neile, vastan ma ka siin – ei, ma ei ole vaktsiinivastane.

Me nägime ülinaljakat videot ja mõtlesime seda lihtsalt järgi teha, sest see oli naljakas. Muidugi nali on naljakas siis, kui kõik osapooled naeravad, eks.

Üks lähedane isik aga konkreetselt retsilt solvus, sõimas ja käskis video maha võtta. Alguses andis 6 minutit aega video maha võtta ja kui sellest tükk aega möödas oli, siis tal vist oli aju jumala lühises, sest ühtäkki ta arvas, et kui 1 minuti pärast pole video maha võetud, siis eks me ise teame, kui tahame suhtlemist ära rikkuda.

Ma olen selliste ähvarduste osas suht pohhuist ütlen kohe ära. Isegi, kui mu ema tuleks ja ütleks, et nii davai, kui seda kohe maha ei võtta, siis baii… ma lehvitaks ilmselt talle tagant järgi, AGA ma tean, et mu ema ei paneks mind kunagi sellise kompromissi ette, kui ma just mingit porri endast kuskile üles ei laeks.

Vaadake, mind on kasvatatud umbes nii, et sina ela oma elu ja las teised elavad oma elu. Seda selles mõttes, et mul täitsa savi, mida teised teevad (v.a muidugi kogu ebaseaduslik staff, eks).

Ma tegelt esimese hooga ei mõelnudki eile, et issand, äkki ma solvan kedagi selle humoorika videoga, sest olgem ausad, kui me enne igat liigutust hakkame mõtlema, kas on ok seda ikka teha, sest äkki keegi solvub või saab asjast valesti aru või ma ei tea, mida, siis tegelikult oleks ju targem kodus kapis peidus elada, eksole.

No ja pärast, kui tuli juba esimene kiri, et kas ma olen vaktsiinide vastane, siis hakkasin mõtlema, et okei, võibolla need võivad tegelikult ikka solvuda, kes on lasknud endale nendest vaktsiinidest midagi teha, mis videos esindatud olid. Ja see on täitsa okei, kui solvutakse – sorri, ma ei tahtnud haiget teha. Ja high five neile, kes on end vaktsineerinud ja naersid koos minuga. See oligi lihtsalt puhas huumor, sest teate ju küll neid vandenõuteooriaid, kus räägitakse, et ala nii mitme aasta pärast on meie maailm zombistunud, sest et vaktsiinid ja nende kõrvalmõjud.

Kui ma üldse kellegi üle naersin, siis just nende, kes kogu seda vandenõujura ajavad.

Aga see lähedane käis omamoodi nägemuse välja – ma mõnitan selle videoga neid, kes on surnud koroonasse enne vaktsiini valmimist.

Ma pakuks lausa, et tal on mingi väga eriline anne lugeda välja…. erilisi asju. 😅

Võibolla ongi hea, et nüüd see video meie suhtlemise lõhki ajas ja ma never enam sinuga ei kohtu. 😀

Nagu jah, ma saan aru, et inimesed saavad asjadest erinevat moodi aru, aga nagu ma juba üleval mainisin, siis kui üldse keegi end solvatuna tunda võib, siis just need, kes vaktsineerisid end või noh, siin lähiajal teevad seda, sest me ju näitasime, milliseks vaktsineeritud “muutuvad”.

Ja kui ma vastasin tollele eks-lähedasele, et kuidas ta julgeb alkoholi tarbida (on teine lembene), sest väga paljud inimesed on surnud alkoholimürgitusse ja ta ju ka põhimõtteliselt siis mõnitab neid, siis… siis ta lihtsalt vältis seda.

Eks ta oli siis ka vintis, kui ta üldse kirjutas ja mölisema kukkus, aga no… see tuli nii ootamatust kohast ikka. Ma mingi viimased 11 aastat arvanud, et ta norm kuju ja siis tuleb koroona ja üks video ja näed, mis värk päriselt on. 😅

Aga kui hakkame rääkima siin elust ja huumorist, siis tegelt ei tohiks ju elust enesest ka nalja visata, sest iga päev sureb palju inimesi ja noh, kas see oleks siis eetiline nii teha?

Ma olen lugenud paaaalju nalju depressiooni teemal, kas ma peaksin kuhugi kaebama?

Ma olen lugenud nalju teemadel, millesse mu lähedased surnud on, mis elu see on???

Lihtsalt elu on elu ja me kõik oleme inimesed, omade murede ja rõõmudega ja ühed mõistavad huumorit ja teised mitte ja ma olen ka olnud see õrnake, kelle kulul nalja tehakse ja siis silmad peast välja nutnud ja… ei olnud kerge, ei olnud. Täna ma lihtsalt scrollin mööda, kui enda jaoks nõmedat nalja näen või üldse midagi, mille kohta enda peas mõtlen, et wtf, on jobu, aga välja ei tee või ei lähe inimesega mölisema, sest savi.

Haigused pole kunagi naljakad. Mured ja probleemid ka mitte, aga ma usun, et huumor on üks asi, mis tervisele kasulik on. Iseasi, kas kõigile seda meelt antud on.

Ja jah, on tõesti nii mitmeidki teemasid, mille üle nalja ei tohiks teha, olen täiesti nõus.

Ja mina olen juba seda sorti inimene, et ega ma kedagi oma elus kinni ei hoia. Kui tahad siin olla, tore. Kui ei meeldi, baiii. 🙂

Ps! Jah, meie kavatseme ka vaktsineerida ennast. 🙂

6 thoughts on “Kui naljast aru ei saa, mine koju”

 1. Mees sai just hiljuti selle pfaiseri (kirjapilt vale) vaktsiini…ja oi kus ma hirnusin selle video peale. Ka tulevane 1 neist 😂

  1. Mul vanemad teevad ka selle ja konkreetselt ütlesin emale, et noh, nüüd tead, milliseks muutud, tal oli täitsa savi 😀

 2. Olen vaktsineeritud ning naersin selle video üle ✌️😅
  Ma leian, et praegusest olukorrast väljatulemiseks ongi rohkem positiivsust ja nalja vaja.
  Ilmselgelt olukord on tõsine ja kurb, kuid et mingigi võimalus oleks et mentaalsest tervisest midagi alles jääks, siis tulekski vahel nalja ka visata 😅

 3. Jõle raske oleks ikka nii elada ,kui kõike mis netis tehakse hinge võtaks . Pigem ajavad kurjaks need tänaval ,,Vabaduse ,, karjujad kes ei tea ise ka mida nad tahavad või ei taha lõpuks. Sest täna tehti siis ,,poed ,, lahti ja ikka mingi vend reaalselt kõnnib mööda Pärnu linna ringi ,,Vabaduse ,, teema lipuga .

   1. Ei kujuta ette ja mis talle veel väheks jäi arvestades seda ,et Eestis on tglt niigi liiga leebed piirangud .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga