Kui peale iluund tekib mõte minna vaktsineerima

Tänane päev on kuidagi eriti kiiresti möödunud. Eilne napsutamine andis täna ka tunda kuigi ma ennast põõsa alla ei joonud ja võtsin ainult paar pokaali. Ma ju ärkasin eile hommikul juba 5.25, ragistasin palju aju geograafia kallal ja kui selle tehtud sain, sagisin kodus ringi, koristasin.

Vaatasime eile õhtul Geiduga üsna mitu Netflixi filmi ära ja üks hetk ärkasin keset ööd, diivanil. Jäin vist tema kaisus filmi ajal magama. Hull väsimus oli peal küll.

Ega ma täna ei tundnud, et oleksin end välja puhanud, sest meie toas olev diivan pole just parim, kus magada.

Hommikul sõitsime Paide, seal on suht uus koht – SushiMushi, kust me ka varem oleme tempurasid ostnud. Issaaand, nende tempurad on lihtsalt pa-ri-mad!!! Mulle maitsevad eriti kana ja kreveti omad.

Hessist käisime ka läbi, sest mul oli kõht kohe eritiiiii tühi ja oih, aga ma sõin end täiega üle. Õnneks ei tee ma seda enam üldse tihti, seega süümekaid pole. 😀

Pärast sõitsime koju, lapsed hakkasid omi asju toimetama ja me leidsime Netflixist ühe filmi, kus kodusünnitusel midagi valesti läks, beebi ära suri ja pärast siis hakkas seal igast tralli olema. Lõpuni me ei vaadanud, sest pisemad hakkasid tähelepanu nõudma ja nii see läks.

Ma üks hetk tundsin jälle hullu väsimust, saatsin ülejäänud pere alla korrusele ja läksin voodisse pikutama. Väsimus küll oli, aga und ei tulnud. Ja siis järgmine hetk tegin silmad lahti ja õues oli pime. Magasin neli tundi ja olen nagu uus inimene. 😀

Ja terve une vältel ma ei kuulnud ühtegi piiksu ehk siis Geit sai väga hästi hakkama. Sellegipoolest lõid ta silmad särama ja nendesse tuli eluvaim tagasi, kui ma alla läksin ja ta mind nägi. 😀

Ma ärkasin sellest unest mõttega, et ma lähen ennast vaktsineerima. Jumal teab, mida ma unes nägin, aga selline mõtteke oli mu pähe istutatud jep.

Lihtsamaks ei teinud videkõne ema ja isaga hiljem, kus nad ka ikka soovitasid selle vaktsiini ära teha. Nad on ka end ära vaktsineerinud, aga sessuhtes on hea, et nad ei suru vaid lihtsalt ütlevad. Mu meelest ongi see normaalne, et vaktsineeritud ja vaktsineerimata saavad omavahel ikka läbi ja ei lähe tülli sellise asja pärast. Mul õnneks on tuttavatega vedanud ja keegi vihka sind selle eest, kui oled vaktsineeritud või vaktsineerimata. Siuke tšill täiskasvanute ring, kus kõigil on kama kaks, mida teine teeb ja ei suru enda arvamust peale. 🙂

Perearstile saatsin aga kirja ära, et davai, teeme ära noh ja uurisin, millal saaks vaktsineerima minna. Kui ma nüüd ausalt ütlen, siis ega ma ei lähe vaktsineerima sellel põhjusel, et ma haigust kergemini läbi põeks vaid lihtsalt sellepärast, et saaks inimese kombel vahel kinno minna või spasse või lastega kuhugi, kus me varem armastasime tihti käia. 🙂

Raimond tuli ka üks päev minu juurde ja ütles, et tahaks Pärnu Terviseparadiisi minna ja et tema võib küll süsti ära teha. Ma siis seletasin, et nemad süsti tegema ei pea vaid meie, lapsevanemad, peame. Nad siis Hendrikuga küsisid, et miks me ära ei tee siis. 😀

Mul on selline karvane tunne, et ega siin tehaksegi igasuguseid otsuseid ja kehtestatakse piiranguid seni kuni enamus vaktsineeritud on. Ja kui ma siis saan sellesse enamusse oma panuse anda, nojah siis. Mis seal ikka. Täna toimus siin Kabalas meil pere spordipäev ja isegi sinna ilma passita ei saanud. Et päris kurb. Lastel oleks vahva olnud ja palju tegevusi ilmselt.

Kuna ma olen end nüüd nii välja puhanud ja mul on tunne, et ülejäänud pere läheb varsti magama, hakkan oma kooliasjadega tegelema. Reedel, peale mahuka töö esitamist mõtlesin küll, et teen endale ka vaheaja ja puhkan, aga ei, tahaks võimalikult palju tehtud saada. Teen asju ette ka. Ajaloo kursuse tegin ära hindele 5 – jehhuu!

Postituse pildil minu uus sonks, mille Adeele mulle tegi. 🙂

Kommentaarid

 1. Toktor vassiljev says:

  “tundsin välimust”:)))
  Saan aru, et kogemata tuli, aga tegelikult päris hea tabav uudiskeelend, peaks kasutusse võtma.

  Mis vaktsineerimist puudutab, siis isegi laps saab aru. Miks sa siis ära ei tee?
  Tõenäosus ära surra koroonasse on umbes 1000 korda suurem, kui tõenäosus surra mingisse vaktsiini tüsistusse. Millest siin üldse rääkida on?

  • Kairi says:

   Olen terve perega garantiinis. Mees andis positiivse tulemuse eelmine nädal keskpaik, oli nädal haige. Kui mina oleks olnud vakt. oleks ma saanud tööle minna, kuid üllatuseks nädal hiljem lõid minul sümptomid välja. Jah võimalik, et olles vaktsineeritud äkki ei olekski sümptomeid välja löönud, seda ei tea keegi, oleks kõndinud ringi endal pisik küljes.

   Minu hinnangul, sinu väide,et “1000 korda suurem tõenäosus surra koroonasse kui vaktsiini tüsistustesse” ei päde, sest uuringud vaktsiini mõju kohta alles käivad. Ja pealegi ega surm vaktsiini tagajärjel polegi kõige hullem, äkki saad hoopis püsiva kahjustuse ja pead elu lõpuni sellega elama.

   Tean inimesi,kes teinud vaktsiini ja kellel puudub nüüd füüsiline jõud, täisjõus mehed, ja nad enam ei jaksa tööd teha.

   Lõpetuseks mina arvan, et see selline Vene ruletti mängimine 50/50 kas joppab või mitte.

   • Toktor vassiljev says:

    See sõna, mida sa ei tea, on “karantiin”. Sellel pole mingit seost garantiiga. Õpi ära ja jäta meelde.

    Kahjuks pole see sugugi ainuke asi, milles su teadmised on puudulikud. Tõenäosusteooria on osa matemaatikast ja matemaatika on täppisteadus. Eliisabet Jõhvi oli ka veendunud, et võimalus loteriiga võita on 50/50, sest variante on ju ainult 2 – kas võidad või ei võida.

    Aga pole hullu. Rumala inimese elu võib ka õnnelik olla. Loodetavasti oled vähemalt ligitõmbava välimusega.

    • kairi says:

     Oh. Näpuvääratus aga ei noh tase?Ega jah kui miskit arukat väita pole siis hakkame solvama. Sellised need madalaubalised ongi.

     Kaunist elu ka sulle.

 2. Merrr says:

  See on ja õudne kui inimesed tülli lähevad omavahel sellel teemal või lihtsalt norivad selle teemaga . Mul kahjuks vanemad kui ka mehe vanemad sellised. Suruvad oma vaktsiini vastasust nii peale ,et lausa ei julge kokku saada nendega sest kui mitu tundi ainult sellest teemast jahutakse siis noo viskab üle . Me kavatseme ka ennast vaktsineerida aga ilmselgelt neile ei julge öelda või hoopis samas peaks saaksi mõneks ajaks rahu neist 😀 Julm öelda vanemate kohta nii aga mis teha kui nad on nii teemas sees ,et muu elu neid enam ei huvita ja nendega kokku saamine tundub võimatu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]