***

Kui pesuvahend hakkab nahka ärritama

Ühel hommikul ärkasin ma nahaärritusega, härra sügeles üleni ning päeva lõpuks oli ka Hendrikul selja peal mingi lööve. Kuna neil lasteaias oli parajasti liikvel nii entero- kui ka rotaviirus, pöördusime arsti juurde kontrolli.

Need viirused ta välistas ning kaldus selle poole, et ilmselt on nahk tundlik pesuvahendi suhtes, mida kasutanud oleme. Siiani kasutasime Persil kapsleid ning perearst teatas, et just need tekitavad väga paljudele nahalöövet ning peaksin selle välja vahetama. Esiti mõtisklesin, kuidas see saab võimalik olla – olen neid kapsleid kasutanud mitu aastat ning enne ei ole probleeme olnud. Arst ütles, et nahaärritus pesuvahendi suhtes võibki äkki välja lüüa. See ei tähenda midagi, et varem pole olnud. Mõni masin loputab edukalt vahendi riietest välja, mõni seda nii väga hästi ei tee.

Sellel samal päeval läksin pakiautomaati, et välja võtta BioVegan Family (link!) saadetud pesupulbrid – magus apelsin, lavendli, sidrunheina ja lõhnatu pesupulber. Võib öelda, et need pesupulbrid tulid minu ja meie ellu väga õigel hetkel.

BioVegan Family on tervislike ja keskkonnasõbralike põhimõtetega pereettevõtte, kelle eesmärk on pakkuda inimestele tervist hoidvaid ja naturaalseid tooteid. Oma toodetes kasutavad nad vaid loodusliku päritoluga koostisosi, mis on ohutud nii inimestele kui ka keskkonnale. Nende tooteid ei ole testitud loomade peal.

Iga pesupulber lõhnab väga hästi. Juba pakiautomaadi juurde minnes tundsin ninnatungivat magusa apelsini lõhna ja kui kapi lahti tegin, lõi sellise lõhnapilve näkku.

Ühest pesupulbrist jätkub kuni 40 pesukorraks. Meie oleme tänaseks ära kasutanud sidrunheina pulbri ning pesu on  puhas ja värske lõhnaga. Just selle viimase osas tunnen suurt vahet – Persil kapslitega oli küll pesul hea lõhn juures, kuid õhus oli alati tunda ka keemiahaisu. Seda haisu oli vähe, aga olemas ta oli. Peale esimest pesu nentis isegi härra, et riietel ei ole keemiahaisu juures vaid lihtsalt värske lõhn.

Varem arvasime, et hea lõhn=puhas pesu, aga nüüd oleme jõudnud järeldusele, et alati ei pruugi see nii olla.

Miks eelistada BioVegan Family pesupulbrit?

 • Keemiavaba, biolagunev, keskkonnasõbralik ja ohutu kanalisatsioonile
 • Nahasõbralik, mistõttu on sobilik eelkõige tundlikule ja allergilisele nahale
 • Eeterlike õlide aromaatsed omadused annavad hea, püsiva ja värske lõhna ning aitavad võidelda mitmesuguste probleemidega
 • Ideaalne näiteks imikute riiete ja riidest mähkmete pesemiseks
 • Vähene vahutavus, mistõttu on sobilik täisautomaatsetele ja eestlaetavatele masinatele
 • Tänu kontsentreeritusele eemaldab tõhusalt plekid ja pesusse kogunenud pesuvahendite jäägid
 • Taimset päritolu pesupulber jätab valge valgeks ja värvid kirkaks
 • Sobib igat tüüpi pesu jaoks kõikidel temperatuuridel

 

Pesupulber lõhnatu 720g

Kuigi looduslikud eeterlikud õlid on tervistava toimega, võivad seda olla ka allergeenid. Lõhnatus pesupulbris ei ole kasutatud eeterlikke õlisid, mistõttu on see eriti sõbralik just allergikute ja beebide pesu pesemiseks. Koostisosadeks on taimne seep ja pesusooda.

 

Pesupulber lavendel 720g

Antiseptiliste omadustega lavendli meeldiv aroom loob puhtusetunde, toniseerib, rahustab ja aitab võidelda peavaluga. Lavendel leevendab nahaprobleeme nagu akne, psoriaas, ekseemid ja põletikud, mistõttu lavendliga rikastatud pesupulber on äärmiselt nahasõbralik.

Lavendlilõhnaline pesu hoiab eemal ka puugid ja sääsed. Koosneb taimsest seebist, pesusoodast ja eeterlikust õlist.

 

Pesupulber magus apelsin 720g (limiteeritud kogus)

Värskendava toime ja meeldiva magusa aroomiga apelsin on nahasõbralik ning omab antiseptilisi ja antibakteriaalseid omadusi. Selle aroom vähendab stressi ja närvipinget.

Leevendab grippi, ekseeme ja stressist põhjustatud unetust. Desodeeriv toime kindlustab pesupulbri võimet eemaldada pesult halvad lõhnad ja neutraliseerida higi lõhna. Koosneb taimsest seebist, pesusoodast ja eeterlikust õlist.

Pesupulber sidrunhein 720g

Värskendava toime ja aroomiga sidrunhein on nahasõbralik ja omab antiseptilisi omadusi.

Selle aroom vähendab stressi ja parandab vereringet. Desodoreeriv toime kindlustab pesupulbri võime eemaldada pesult halvad lõhnad ja neutraliseerib higi lõhna. Sidrunheina aroom riietelt hoiab eemal ka puugid ja sääsed.

Kas teie olete kasutanud BioVegan Family pesupulbrit? Kuidas olete rahule jäänud?

3 thoughts on “Kui pesuvahend hakkab nahka ärritama”

  1. Aitäh, muidugi viitsin! Tulevikus plaanis tegelikult käia eraldi fotograafi juures tootepilte tegemas, sest endal ei ole nii head aparaati, aga kvaliteetseid pilte tahaks lugejatele ju pakkuda. 🙂

 1. Mina ei kasuta enam aaaastaid lõhnavaid pesupulbreid või -geele – südame ajab pahaks ning pea valutama need lõhnad. Kahjuks peab paika ka see, et tundub, et mida tugevama lõhnaga seda hullem keemiapomm pesupulber on. Pikaajalise lõhnatute pesupulbrite kasutamise tagajärjel aga ei talu enam üldse pesupulbri lõhna – ei endal ega ka teiste inimeste riietel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga