***

Kui sa oled valmis vaktsineerima, aga sind blokitakse igalpool

No vaadake, see vaktsineerimisplaan on mul küll kuidagi üle mägede seigelnud. Ma ju siin mingi aeg kirjutasin, et tegin lõunauinaku ja pärast seda olin jumala kindel, et lähen vaktsineerima. Ma ei mäleta, mida täpsemalt unes nägin.

Ja siis ma lugesin. Mitte raamatuid vaid sotsiaalmeedias ringlevaid teooriaid. Nagu, ma ei ole üldse kergesti mõjutatav, aga samas nagu olen ka. On see loogiline? Ma usun, et kui ma sotsiaalmeedias ei oleks, oleks ma ammu vaktsineeritud. 😀 Koroonavaktsiinist räägin ma siis.

Mingi väike hirm on. Ma ei tea. Samas on nii palju toetavat informatsiooni, mille põhjal ma mõtlen, et jaa davai.

Mind ajas retsilt vihaseks, et ma ei saanud eile oma laste jõulupeole kooli ja lasteaeda minna. Mida effi. Meil ei ole nii suur kool või lasteaed. Koolilapsed peavad testima, aga täiskasvanutele test ei loe. Normaalne. Ma oleks võinud selle testi kasvõi ise osta.

Eelmine nädal mõtlesin siis, et tahaks ikka Adeele ja Krissu esimest jõulupidu ja esimest jõuluvanaga kohtumist näha, sest need esimesed mu meelest on nii olulised…

Mõtlesin siis, et okei, teen selle Jannseni… Janseni, no selle, kus vaja ainult ühte doosi. Tuttavate kogemuste põhjal juba teadsin ette et pärast on päris jama olla, aga savi, vähemalt saan passi ja saan jõulupeole.

Vakspunkt oli aga suletud see päev, kui ma olin valmis end suskama. Okei.

No ju pidi siis nii minema.

Pärast veel sain infot, et Janseniga on ka see, et passi saad küll üsna ruttu, aga nn aktiivseks muutub see alles kahe nädala pärast. Nojah.

Nägin oma laste jõulupidusid või tähendab nendest pilte ja videosid hiljem facebookist. Normaalne. Mul pidi eile õhtul nutt kurku tulema – ma ei saa oma laste peole, sest ma ei ole lasknud end süstida. Normaalne.

Täna olen Tartus. Mõtlesin, et okei, teen ära selle siin Lõunaka Confidos. Lähen sisse – ajad täis kuni 28.12. Registreerin end digiloosse, registreerin siis homseks aja Järvamaa haiglasse ja ei lase. Serveri error. Mitu korda proovin. Ei lase. Error.

Proovin siis vaktsineeri.ee lehe kaudu ja sama.

Nende passidega on üldse mingi täielik segadus mu jaoks. Tuttav tegi vaktsiini esimese doosi ära, sai passi, käis sellega siis peaaegu igalpool, a kui kinno tahtis minna, jäeti ukse taha, sest tal vaktsineerimine poolik veel.

Igatahes.. ma olen valmis nüüd ja kohe ja ma ei saa, sest error on. 😀

Ja kui te mõtlete, et miks nüüd vaktsineerida, kui peod läbi on, siis ma teengi seda ainult laste pärast. Suuremad juba käivad peale, et ära teeks. Kaua me seal looduses ja kodus ikka istume – lapsed tahavad muudes kohtades ka käia ja kui väga ma ka ei sooviks, et mu lapsed oleks otse filmist välja kukkunud, st kui ma neile seletan, et vahet pole, kus me oleme, peaasi, et oleme koos, siis noh, nii kahjuks pole. 😀 Lapsed tahavad käia ja olla. See on elu. Vähemalt mu laste elu. 😀

Aga ei, ma ikka proovin digiregistratuuri kaudu aja homseks saada.

Ja kes tuleb nüüd kahtlustama, et ma selle postitusega kraabin meeletud hunnikud raha kokku, siis postitus pole sündinud koostöös terviseameti või valitsusega ja mul on jumala savi, kas keegi teine end vaktsineerib või ei. 😀

36 thoughts on “Kui sa oled valmis vaktsineerima, aga sind blokitakse igalpool”

 1. Sul kas on kehtiv pass või ei ole kehtivat passi, vahepealset varianti (pass on, aga ei kehti vms) ei saa olla 😀 pass kehtib siis, kui x aeg süstist on möödas (iga vaktsiini puhul erinev aeg), 5 min pärast süsti ei kehti ühegi vaktsiini pass. Kui mõned asutused passi kehtimist ei kontrolli, siis on see nende viga, passi kehtivus sellest ei muutu.

 2. Kas vaktsineerid suuremad lapsed ka ära? Sest nüüd ju 5-11 aastastele vaktsiinid ja nõutakse neilt ka. Mõtlen seda, et ainult sinu ja/või su mehe vaktsineerimisest ei ole kasu kui tahad lastega kuskile minna 😞

  1. Ma ei ole vaktsiinivastane, aga käisin siis ka nõela otsas ära peamiselt reisi pärast mis varsti tulemas on. Kabinetti sisenedes küsiti kas ankeeti märgitud allergiad on hiljuti ka olnud, vastasin jaatavalt (olin esialgu jansseni esimese doosi kirja pannud). Selle peale õde veidi kohkus ja oli näha, et asi pole päris normaalne. Hakkas mulle rääkima et peaksin hoopis Pfizeri kasuks otsustama, sest janssenil rohkem kõrvaltoimeid. Lisaks küsis kas sõidan autoga veel täna koju (kodu oli teises linnas), mispeale ütles et siis kohe kindlasti janssenit ei tee. Kuule kui arst juba nii kõhkleval seisukohal on,siis tekib väga palju küsimusi ja ma hakkasin juba mõtlema reisi tühistamisele. Natuke veel arutades tegi ta pfizeri ära ja kupatas mind kohe apteeki zyrteci ja paratsetamooli jahile. Ok mõistan et igal vaktsiinil on omad kõrvaltoimed aga mul valutas nädal aega nii vastikult pea ja jäin lambist koju jõudes diivanil magama juba kell 20. No ei ole normaalne see värk ja võiks nagu kaitsta neid inimesi ning rääkida rohkem nii krooniliste haigete kui ka nt tugevate allergikute ohtudest mis kaasnevad eksperimenteerides. Kokkuvõttes mina ennast rohkem torkida ei lase, ma ei pea käima nädalasel reisil enda tervise hinnaga ja selline mu seisukoht on ja jääb. Ehk normaliseerub see elu ja taastub testivõimalusega osalemine üritustel jne. Seni jälgin eemalt seda hullumaja 😀.

   1. Nii lolli teksti pole lugenud tükk aega. Jannsenil ongi ÜKS doos. Ja ilmselgelt on vaktsiinil võimalikud körvaltoimed – mõnel on allergia ka pähklite vastu. Või tomati või kurgi. Need ka siis saatanast?
    Loodan, et ravid end edaspidi vaid nõgeseteega. Aa ups, seal palju rauda, ära üle pinguta!

    1. Ta tegi Pfizeri siiski! Mis see Jannseni üks doos siia puutub. Kui kellelgi on allergia pähklite vastu, siis see ongi tema jaoks saatanast ja eluohtlik. Sama on vaktsiiniga. Iga inimene on erinev. Loll kommentaar hoopis teie poolt.

     1. Sa totakas kirjutasid ju, et olid jansseni esimese doosi kirja pannud.

 3. Kui ma ei eksi siis Tartu Ülikooli kliinikumi peahoones peaks saama ilma registreerimata vaktsineerida.

  1. Kuule lugemispuudega Keit. Inimene kirjutab, et tegi Pfizeri. Lugesid ikka rohkem kui üks lause?

 4. Nii kurb, et inimesed on nii nurka aetud, et tervisele mõtlemata peavad kinno pääsemiseks ükskõik mida süstima.
  Minu pere on vaktsineerimata ja laps saab väga hästi aru, et vale on tervist ohverdada selle nimel.

 5. See 14 päeva on ju vaid välismaa jaoks vajalik. Eestis saad kohe peale vaktsineerimist minna kohtadesse, kus passi kontrollitakse.
  Enda kogemusest räägin.

  1. Ei ole nii, sõbranna mees valtsineeris, läksime muuseomi, öeldi et 7 päeva peame ootama.

 6. Mul savi kes end vaktsineerib ja kes mitte aga mind hàirib see manipuleerimisega vaktsineerima minek. Sry aga no mul on peale katsevaktsineerimisi kaks autisti kodus kasvamas, ma ei saa jah pead anda et sellest tuli aga kui inimesed rààkisid ja olid igati oma arengus ja 2 ndl peale vaktsi lülituvad välja ja taandarenevad siis vabandan väga minul enam sellesse süsteemi usku pole, ennemini jään lootma nende heale immuunsusele ja proovin immuunsust toiduga turgutada kui riskin sellise asjaga uuesti. Nii läbinähtav ka see inimeste survestamine, see vaktsineerimine isegi ei aita ju, me perega läbipõdenud ja neid passe ei taheta enam isegi pooleks aastaks anda.

  1. Vaktsineerimine ei aita sest perele ei anta passe? Kullake, vaktsineerimise mõte ei ole passi andmine.

 7. Mul sügisel juhtus ka igasugu erroreid kui tahtsin vaktsineerida ja mis siis juhtus . Jäime mõlemad mehega koroonasse . Saatus arvas vist korraks ,et keeraks parem hullema jama kokku et nii läks. Nüüd siis käime ja lehvitame läbi põdemis ,,passidega,, kuniks siis vaktsineerida lastakse lõpuks.

 8. Paljudes apteekides ja vakts.punktidess peaks saama ette regamiseta ka. Ja pass kehtib ikka pärast mõnda aega, ma ei saanudki passi enne 2.süsti alla laadida

 9. Kas haiguse puhul lähed arsti juurde, kes sind vaktsiiniga mürgitada püüab? Või jääd siiski endale kindlaks ja uurid pigem mis ravi sotsiaalmeedias soovitatakse?

   1. Et siis lõhkenud pimesoolt, insulti ja luumurdu ravid ise? No palju õnne, sest seda sul läheb siis vaja.

     1. Aga äkki siis tuleks äkki mõelda, et kas teha sotsiaalmeedias uurimisi või usaldada inimesi kes teavad mida räägivad 🙂

 10. Ma soovitaks pigem oodata. See “mull” varsti lõhkeb nii või naa. Pärast kahetsed äkki.. praegu need sinu “takistused” on ehk mingi märk, et sa ei tormaks 🙂 oota ja vaata mis edasi saab. Väga paljud minu tutvusringkonnast kolmandat ei tee..samas nende pass kaotab kohe kehtivuse kui 9 kuud see vaid kehtib. Osad Euroopa riigid kavatsevad üldse selle 6 kuu peale panna. Seega kas oled valmis ennast pidevalt süstima. Mina ka kolmandale ringile ei lähe…

 11. Ma kavatsen haiguse läbipõdemist oodata. Aga miskipärast põevad just need, kes on oma sutsu saanud. Tühja saadud vaxx siis. Aga jah.. Ammu räägitu, kuidas covid pidi mittevaxitud esimeses järjekorras kätte saama. Kus ta on siis?

 12. https://vaktsineeri.ee/covid-19/vaktsineerimispunktid/

  Kui siit nimekirjast vaadata, siis on näha, et tegelikult on mitmetes apteekides ka etteregistreerimata võimalik ennast vaktsineerida. Tartu puhul nt Kvartalis ja TÜ kliinikumis.

  Seda paha olekut pärast süsti ei ole vaja nii palju karta, esiteks seda ei pruugi üldse olla ja teiseks see tõesti kestab nii lühiajaliselt. Päris tõsiselt haige olla on palju-palju hullem. Ehk siis kui ma saan kaasa aidata selle viimase vältimisele, siis ma ei näe küsimustki, kas seda teha või mitte.

  Sotsiaalmeedia on täis inimesi, kes muudkui midagi arvavad, väites, et nad on uurimistööd teinud. Samas puuduvad neil väga tihti oskused vajalikuks allikakriitikaks. Mina julgeks ka ennast oma eriala eksperdiks pidada, küll mitte üldse meditsiinis, ja ma ju näen, et suvaline inimene ei saaks kunagi minu erialast rohkem teada kui mina. Niisamuti on ka meditsiiniga. Need meditsiinitöötajad, kes vaktsineerimist soovitavad ei ole mingid kollid, nad on aastakümneid oma eriala õppinud ja tõesti tahavad parimat. Ja ei, nad ei ürita rikastuda ja maailma kontrollida.

 13. Igaksjuhuks lase teha ka antikehade test, äkki oled haiguse juba läbi põdenud. Mina siis see asüptomaatiline läbipõdenu. Lugedes kõiki neid kõrvalmõjusid ja olles ise selle haiguse tõenäoliselt vaid peavaluga läbi põdenud, ei näe mingit mõtet riskida. Peavalud on mul mõnikord niigi, seega ei oska öelda, millal see haigus võis painata. Viirushaiguse sümptomeid pole juba aastaid olnud. Keegi lähedastest pole haigeks jäänud ka. Tegemist on ju alles katsetatava preparaadiga, lõplik tõde selgub hiljem. Sul on, kelle eest vastutada. Aga muidu oled tubli, et nii kaua vastu pidanud!

  1. See antikehade test väga ei anna mulle midagi kahjuks. Tagant järgi ju läbipõdemistõendit ei anta 🙁

  2. Oi kui rumal ja kõige hullem, et ise sellest aru ka ei saa. Kui see haigus su arust vaid peavalu, mine palun koroonaosakonda arstidele appi. Süüdimatu tüüp.

 14. Mis see mõte on siis???? Saad ilma maskita olla ja ei jää koroonasse w? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤣🤣🤣🤣

 15. Jane, ma räägib sulle ühe loo.
  Sõbranna hakkas oma last (12a) vaxima minema. Soovitasin talle, et kuule, mine lase ikka enne antikehade test teha. On ju teada fakt, et lapsed põevad seda tihti asümptoomselt. Lasigi teha. Antikehasid kõvasti üle 2000. Sõbranna siis hakkas meenutama, et oli jah laps veidikene haige kuu aega tagasi. Aga see oli nii vähe ja nii lühikest aega, et ei pööranud sellele eriti tähelepanu.
  Perearst ütles selle peale, et oijah, nii kõrge antikehade arv viitab hiljutisele läbipõdemisele, et süsti küll praegu teha ei saa. Saatis lapse PCR testile, et ehk on veel positiivne ja saab siis passi. Esimene PCR test oli piiripealne ja teine negatiivne. Passi ei saa.
  Milles see vaene laps nüüd süûdi on? Selles, et ta polnud RASKELT koroonas ja vanemad ei osanud õigel ajal PCRi teha? Ja see laps peabki nyyd 6 kuud kodus istuma, sest tal pole
  PASSI. Inimene on läbi põdenud, tervenenud ja ei nakata kedagi, aga teda ikka hoitakse vangus. Keegi eespool kommenteeris, et asi pole passi saamises. Tõesti või??? Olen kindel, et Eestis on vääääga palju veel selliseid lapsi, kelle vanemad ei teagi, et nad on kovidit põdenud.
  Lugedes, et kuidas sul vaktsineerima saada ebaõnnestus, ehk tõesti olid need märgid, et peaksid veel ootama…? Ma saan sinust täiesti aru kui seda teed, aga… mul on kahju inimestest, kes on sunnitud seda tegema TÄIESTI VALEDEL PÕHJUSTEL (et saada trenni, et saada osa meelelahutusest, et säilitada töòkoht, et osaleda laste üritustel – MITTE seepärast, et kaitsta oma tervist).
  Ps! Ise läbi põdenud, ei midagi hullu, vaktsineerida ei plaani.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga