***

Kui sa pole kindel, kas su maja hommikuks veel alles on…

Kell on 05.25 ja mina küll väga magada ei saa. Teised, st Geit, Adeele ja Krissu, magavad siin kõrval mul õndsat und, samal ajal, kui mul on tunne, et tuul pühib meid maamunalt minema.

Õhtul, kui me kõik voodis juba olime, mõtlesime korraks, et äkki on targem minna alla magama, sest mine sa tea, kas hommikul enam teist korrust majal on. Meie magamistoas olev suur aken tekitas ka minus tunde, et kohe lendab see tuulega sisse ja ma olen juba oma vaimusilmas mõned kujutluspildid loonud, kuidas ma öösel keset und, ila padjale voolamas, aknaga vastu pead võin saada. Not good picture, ma ütlen.

Mis seal väljas toimub?

Pole mina pikka aega sellist tuult näinud. Ma hoian pöidlaid, et täna öösel selle tormi tõttu keegi väga kannatama ei pea, sest see on tõesti ulme, mis action õues hetkel käib.

Õnneks on kodus soe. Nii üleval kui ka all korrusel. Kui me üles poleks lasknud paigaldada õhksoojuspumpa, siis tõenäoliselt oleks me praeguseks ajaks juba ära jäätunud.

Ma võin vanduda, et õhtul voodis olles ja panuseid Geiduga tehes, kas me hommikul ärkame oma majaga siin, kus see olema peaks või Eesti teises otsas, tundsin ma kuidas meie voodi isegi värises, kui suurem tuul oli. Tema aga naeris mu välja. Mina aga tundsin seda. Neid võnkeid.

Kuigi… eile lugesin geograafias maavärinate kohta nii palju, et võibolla kujutasin seda isegi ette…

Ah, varsti peab niikuinii tõusma ja mis siin voodis ikka keset ööd vedeleda, eks. Targematki teha – nt tuli kööki ahju alla või õppida või aknaid pesta või kärbseid tappa….

Täna algab suurematel vaheaeg ja kuigi me oleme alati nii teinud, et kui koolis vaheaeg (nt kui Hendrik käis koolis ja Raimond lasteaias), siis ka lasteaialapsel teeme vaheaja, aga seekord mõtlesin teha teisiti, sest kõik meie pere lapsed veedavas oma päeva kuskil asutuses – lasteaias või koolis siis. 😀

Oodake, kas see tähendab, et mul hakkab ka tänasest vaheaeg?!?

Kuna pisemad ongi need, kes lasteaias käivad, siis neil sellel korral vaheaega ei tule. Võibolla teen mõned vabad päevad, aga üldiselt käivad ikka kohal. Miks? Mõtlesin, et kuna pisemad on saanud palju rohkem minu tähelepanu, siis koolivaheaeg on hea võimalus veeta rohkem aega suurematega, samal ajal, kui pisemad aias on. 🙂

Meil veel kindlaid plaane pole – aaahaa, ühe asjana tahame me minna Juku keskuse Aardejahile, kus võib megaauhindu võita, aga ülejäänud aja veedame ilmselt looduses, sest vaktsineeritud ei ole ja teate ju küll, et siis kuhugi ei pääse. Ka lihtsalt negatiivse testiga mitte kahjuks.

Aga looduses ongi hea ja loodus on mõnus. Läheme ratastega ehk sõitma ja kuhugi matkarajale jalutama – suurematele meeldivad need tegevused väga.

Täna on mul plaanis oma geograafia hindeline töö lõpuni teha ja ära esitada. Eile tegin ühe töö juba ära ja saatsin õpetajale. Geograafia tööd on niiiii mahukad. Reaalselt. Aga ma mõistan ka, miks.

Käisin eile oma ekoolis ja ma sain ajaloo hindelise töö 5, wiiiii! Ma olin nagu megaexcited ja kekslesin Geidu ees ka nagu väike kooliplika. 😀

Aga okei, ma lähen teen all ilmselt omale ühe latte ja vaatan telerit kuni on aeg kõik üles ajada. Ahhaa, Krissul on ka juba parem – palaviku enam ei ole. Sellegipoolest on ta nädala lõpuni kodune, et siis esmaspäeval reipalt koos Adeelega lasteaeda minna. 🙂

4 thoughts on “Kui sa pole kindel, kas su maja hommikuks veel alles on…”

  1. Ma terve öö mõtlesin, et palun tee nii, et katus ei lendaks minemaaaa. Veel ei ole lennanud, ehk joppab edasi ka. Muidgi hea on magamata nüüd terve päev kahte last kantseldada 😀

  2. Õudne ilm ärkasin meeletu rahe pekslemise peale vastu akent kell 5.30 ja lisaks mõtlesin, kas olen ära pööranud müristas ja lõi välku. Ja tõepoolest äike oli ka väljas lisaks sellele suurele tuulele Tartumaal.

  3. Ma elan linnas, uues kortermajas ja isegi mina olen täna magamata. Rõdul kõik segipekstud, koguaeg oli tunne, et mõni puu murdub ja lendab tuulega aknasse (meil akende taga männimets) 😬

  4. Nagu nimme oli mul vaja minna täna linna arstile . Magamatta ,võitle tuulega bussijaamades . Noo ei olnud tore ☹

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga