***

Kui su laps kellegi vara üritab põlema panna

Vaatasin nii kolmveerand silmaga eilset Kuuuurijat täna. St scrollisin tiktokis ja samal ajal käis taustal eilne saade. Ma põgusalt juba teadsin, mis seal teemaks tuleb, sest hoian ikka Kuuuurijal sotsiaalmeedias silma peal ja palvetan enne igat esmaspäeva, et eetrisse ei ilmuks saade, mis me Katriniga eelmine suvi salvestasime. 😅

Aga teema oli oluline – kellegi laps keeras si**a ja ema, olles üksikema, arvas, et kahjusaaja ehk miljonär Oleg Gross ei peaks nõudma vaeselt üksikemalt selliseid summasid. Võibolla oli seal veel midagi, aga põhipoint oli vist ikka see, et isa jättis lapse maha, laps oli kurb ja tegi lollust. Miks sellise asja eest veel raha nõuda, eksole? Võiks ju mõista…

No esiteks, ma arvan, et ükski lapsevanem ei kasvata oma last nii, et too kellegi varale tule otsa tõmbaks tulevikus. Ikka kasvatame selles vaimus, et teiste asju ei rikuta ja teistele halvasti ei öelda. Mina küll kasvatan nii, olen alati kasvatanud, aga näete, paar aastat tagasi tulid mu suuremad lapsed koju kahtlusega, et nad on kuskil mõisahoovis mõisa vara rüüstamas käinud. Ega mõtled sel hetkel küll, et mida ma valesti tegin ja ma ei kasvatanud neid ju selliseks – loogiline.

Aga olin nõus siiski kogu täiega vastutama, sest et… nad on minu lapsed. Üksikema polnud, tõsi, aga ega rahaliselt seis kiita ka polnud.

Õnneks aga selgus, et nad asjaosalised polnud. Mitte küll füüsilises mõttes, lihtsalt vaatasid pealt. Mis on ka muidugi vale. Ja nad said korraliku moraalivalangu endale kaela selle eest.

Ükskõik, kui palju me oma võsukestele ei räägiks, et seda ja teist ei tohi, siis võib juhtuda, et nad ikkagi teevad seda. Või, mis võib, raudselt juhtub. Mingis asjas.

Isegi kuulnud emalt ja isalt, kuidas alaealisena alkoholi tarbida ei tohi, aga järgmisel hetkel oksendanud kuskil suvalises alevis maantee ääres põõsas, organismi tabanud ilmselge alkoholimürgitus.

Ma võiks neid näiteid siia tuua palju, aga sellel pole suurt pointi. Point on see, et kambavaimus teevad lapsed paljusid asju vastupidiselt sellele, mida nende vanemad neile rääkinud on. Ja et see ei tunduks üldistusena, siis on ka lapsi, kes ei teegi seda, mida vanemad keelanud on. Absoluutselt.

Mulle tundus aga see saate teema sama naeruväärne nagu mina oma teemaga, millega Kuuuurijasse läksin, st millega mind sinna lükati. Sorri, aga su laps keerab si**a ja sa arvad, et kuna oled üksikema, laps on laps, kahjusaaja on miljonär, siis justkui võiks kahjusaaja asja ära unustada? Miks ta peaks? Olles veel enam tulnud igatpidi vastu, alandanud summasid märgatavalt ja veel pakkunud, et maksa siis, millal saad ja kui palju saad.

Ja mis see meie võsukestele siis õpetab? Miljonäride asju võime lõhkuda, sest neil on raha palju ja neile pole see midagi suurt? Mnjah, mina sellise asjaga ei nõustu. Kui laps teeb lollusi, siis lapsevanem vastutab. Nii lihtne see ongi.

Mu lapsed, peale seda mõisateemat, on õnneks korralikud olnud. Või ma lihtsalt ei tea, et nad kuskil lollusi teinud on – jääb ka see variant alati. 😅 Aga ma südamest loodan, et nad peavad võõrsil olles ennast korralikult üleval, samas jääb alati võimalus, et ka nemad võivad libastuda ja siis olengi mina, ja Geit, need, kes vastutavad. Muidugi loodame, et see nii ei lähe, st, et nad ei korralda mingit jama.

Fotode autorid: Kuuuurija saatelõigust pilt, Oleg Grossi pildi autor Aldo Luud

9 thoughts on “Kui su laps kellegi vara üritab põlema panna”

 1. Olen täpselt sama meelt ega see et inimene on miljonär ei tähenda et lapsed peavad puhtalt pääsema.Laps peab ikka aru saama mis ta valesti teinud on .Niigi sellele emale on tegelikult väga plju vastu tuldud.

  1. Mind huvitab hoopis mis teemaga sa kuuuurijasse lâksid? Kas ma midagi maga maganud? 🤔

   1. Perekooli teemal, aga no, minu idee see polnud vist (pead ei anna 😅), kaks naist vedasid seda asja ees ja mõtlesid, et ma võiks Kuuuurijasse minna, mis tol ajal muidugi tundus, et why not, aga nüüd… aeg läinud mööda, mu arvamus küll muutunud pole, aga samas, lamp teema tänaseks mu jaoks. 😀

 2. 10000%%%%% nõus, peab vastutama oma tegude eest.

  Sama absurdne nagu uus teema Jete Lisee ema kogub annetusi et inimesed maksaks kinni ja ostaks talle maja mis maksab 190 000 eurot. Väga ambitsioonikas ahnus ju. Selleasemel et saada samasse valda korter näiteks mis oleks reaalsem, võiks olla õnnelik kui üldse midagi aidatakse ju aga nii ahne kohe olla on sama jabur nagu see lapse ema kes arvab et ei pea vastutama lapse tegude eest.

  1. Mulle saadeti ka see postitus, et ma jagaks.. Tead, kurb küll, et selline olukord, aga ma usun, et on teisigi võimalusi sellise olukorra lahendamiseks. 🙂

 3. 101% nõus sinuga.
  Olen ka pidanud oma lapse lollusi heastama. Ja kordagi ei tulnud mõtet et seda peaks tegema keegi teine.
  Ja Hr Gross tuli niigi vastu võiks tänulik olla mitte …..

 4. Nagu ilmnes ka saatest, siis ema ei tee vahet ettevõttevaral ja Grossi isiklikul varal. See, et inimene on heal järjel, ei tähenda et talle/tema ettevõttele tekitatud kahju hüvitama ei pea. Kust siis jookseb piir? Et inimene teenib näiteks üle 4000 kuus, siis võin ta omandi põlema panna,või 5000? Ajuvaba.See üksikema jutt oli seal juba omaette huumor, see ei mängi antud olukorras rolli. Kui ettevõttele tekitati kahju üle 13 000 eest, siis tõesti ei päde seal okaste riisumine ja seina värvimine. See ema lootku pigem, et teda kohtusse ei veeta.

 5. Tuleb ka meelde kuidas ta ütles ,,See polnd meelega ,see oli õnnetus,,. Saan aru tahad iga hinna eest last kaitsta aga kus otsast see ,,õnnetus,, nüüd oli ? . Pangu siis ise kuhugi malevasse tööle laps ,et oma karistus kinni maksta oli mu esimene mõtte. 🤔

 6. Nii lamp ikka! Naine läks sinna eksmeest rohkem laimama kui millegi muu pärast. Ja Gross oli väga soliidne härra ja oleks veel vastu tulnud kui se rumal naine poleks ise nii ülbe olnud. Lapsed teeme endale ja ise vastutame nende tegude eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga