Kui tihti on ok seksida, kui oled pikalt suhtes olnud?

Mina sellele vastust nüüd küll ei tea. Kas sina tead? Ma arvan, et ka mitte. Lühidalt võiks sellele vastata nii, et täpselt nii tihti/harva on ok seksida pikaaegses suhtes (ja ka lühikeses), kui sa ise tunned, et tahad seda teha.

Ega ma siia niisama seksist rääkima tulnud kuigi mind on õnnistatud sellise iseloomujoonega nagu “ükskõiksus”, st mul pole häbi asjadest rääkida. Pole kunagi olnud.

Aga sellest rääkima tulin sellepärast, et instastorys üks naisterahvas küsis minult, kas on ok pikaaegses suhtes 1 korra nädalas oma elukaaslasega vahekorras olla. Ja ma isegi võin aimata, miks üks naine midagi sellist üldse küsib. Küsimuses endas pole nagu midagi imeliku, aga MIKS seda küsitakse – ma ilmselt aiman. Olen minagi kunagi mõelnud, kas ma olen oma elukaaslasele seksuaalses mõttes piisav. Kas me teeme seda piisavalt, et tema rahul oleks?

Jah, ma võin ka vabalt eksida ja küsija küsis seda lihtsalt lampi, aga mulle andis see hea jututeema.

Ma olen seksi osas omanud väga erinevaid arvamusi. Mu elus on olnud perioode, kus ma üldse ei nautinud seda ja asi ei olnud Geidus vaid minus. On olnud perioode, kus see oli minu jaoks konkreetselt valus ja vastik tegevus. Ja on olnud perioode, kus mul lihtsalt pole olnud tahtmist (raseduste ajal nt enamasti). Ja siis perioode, kus ma olen täielik nümfomaan. Õnneks mitte selle sõna otseses tähenduses, aga noh, nagu orav ratta seljas. ?

Ma arvan, et lähedus, intiimsus ja seks on suhtes olulisel kohal, aga ma ei arva, et naine on jalgadel peenisepump, kes peab meritähe kombel voodisse pikali viskuma ja valmis olema, kui mehel seksiisu tekib.

Mu meelest on üldse meestel ja naistel selle asjaga erinevad lood – meestele on see rohkem nagu füüsiline tegevus, naistele aga vaimne värk. Ma muidugi ei saa kõigi eest rääkida vaid lähtun endast. Ja sellest, mida sotsiaalmeediast selle kohta lugenud olen.

Mina täna ei suuda küll oma peas end sõrmenipsust seksilainele häälestada ja lihtsalt ära teha see asi (aga on ka olnud neid aegu, mil see nii ongi olnud, õnneks mitte enam).

Mul on vaja korraliku eelmängu ja vaimset valmisolekut, et inimesega vahekorras olla. Ja muidugi ka seda erutust ja iha. Ilma ei mängi kuidagi välja.

Veel enam ei tunne ma kohustust kedagi rahuldada. Milleks meile kaks kätt antud on? ? Ok, nali. Ma armastan seda Geidule öelda, kui ta jälle vihjab… no teate küll, millele. 😀

Olen ka mina tundnud, et ma pean seda tegema, muidu äkki läheb mujalt otsima? Aga ma võin teile kinnitada, et see pole nii. Ükski normaalne inimene ei tee seda. Seksisõltlased võivad küll teha ja see on juba teine teema, aga ega neil niikuinii logiseb seal üleval ja ma isiklikult ei suudaks iial elada koos inimesega, kelle elu keerleb ümber seksi.

Seks ei ole normaalseks funktsioneerimiseks (häda)vajalik tegevus, mida peab nii mitu x tegema kindla aja jooksul ning kindlasti ei tohiks kedagi survestada seda tegema. Kui suhtes on intiimsust või lähedust puudu, tuleb suu lahti teha ja rääkida. ? Nii lihtne see minu jaoks ongi.

Seks on oluline, aga mitte kõige tähtsam. Ma ei ole mingi Epp Kärsin, aga arvan, et seksi peavad nautima mõlemad osapooled, muidu on see suht pointless tegevus. Lihtsalt kellegi nõudmisel/soovil nühkida, et “asi kaelast saada” pole ka nagu see ja pigem mõjub väga negatiivselt, just vaimselt.

See kommentaar tuli ka ühe suhte teemalise postituse alla ja… päris kurb. Naine tuleb mehele vastu ja seksib temaga, sest viimane oli nii pahane kuna naine ei tahtnud seksida esialgu. Et jah… Mul polegi nagu midagi rohkemat öelda – see on lihtsalt ajuvaba minu silmis.

Kommentaarid

 1. D says:

  Olen samal lainel sinuga. Kahjuks pole olnud õnne olla suhtes, kus meespoolele on naise heaolu ka oluline.

  • Jane Almers says:

   Õnneks paljud inimesed on võimelised oma suhtumist muutma, kui nendega rääkida. ?

   • Mari says:

    Just eile nägin instas ühe spetsialisti poolt antud teemal arutlust.
    Ja mu enda mees on samuti alati öelnud , et seks ei ole lihtsalt peenis sisse ja asi ants vaid kõrvade vahel .
    Mingil põhjusel arvatakse , et seks ongi selline maha ja taha tegevus . Aga tegelikult sinna alla võiks kuuluda veel nii palju . Pigem see hetk ja lähedus ja üksteise usaldamine ning silma vaatamine tekitab selle tunde. Kõike see eelnev on mu enda meelest alati niivõrd palju parem . Puudutused jne .

    Et vahel paarid võiks jah sellest natukene kaugemale näha -sellest nühkimise hetkest

 2. K says:

  Mina olen ilmselt see imelik naine, kes kohe küsib mehe käest, mis on juhtunud, kui seksimisvaba periood on olnud juba kolm päeva. ? Ma arvan, et niikaua kui on kirg ainuüksi üksteist vaadates ning klapp on 100%, ei saa selline asi tüütuks kohustuseks muutuda. Seks on suhtes loomulik asi ja minu meelest, kui seksiga ei klapi, siis ei ole ka suhtel tulevikku. Rahuldamata naine on närviline naine. ?

  • Krissu says:

   Ma mõtlen samamoodi. Ma pigem soovin rohkem kui tema. Ja me oleme koos olnud 12a ja 2 last. See on individuaalne asi nii inimeses endas kui ka paarikoosluses. Meil on jätkuvalt kirg igas hetkes ja suur armastus vahet pole, et koos nii kaua oldud juba. Iga su lause on õige.

 3. Merrr says:

  Alul ka jõledalt muretsesin beebsut ootama jäädes ,et issand äkki nüüd mees pahandab kui ma tõesti pole valmis ja ei saa nii kirglik selles teemas enam olla . Aga just kui teineteisega aus olla ja rääkida ning mees on ikka mõistlik mees laheneb ka see peas tiksuv mure . Ja mul vedanud sest mees on selle kohapealt väga arusaaja ning me ka varsti 12 aastat koos olnud seega usun ,et on kebotatud küll ja veel ? Seega mõne aja rahulikumalt võttes elab iga normaalne inimene üle ma usun .

  • Triinu says:

   Meie oleme koos olnud 25 aastat ja kirg egamuu pole kuhugi kadunud.Alati tuleb suhelda ja teineteisega rääkida.

 4. Agee says:

  Ma vist siis seksisõltlane?? Vno mehega koos,sest me seksime palju,kuigi oleme 6a olnud koos.
  Vahepeal isegi 2-3x päevas,

 5. M. says:

  Mul mehega vedanud ?? kumbki ei taha seda asja enam ?? võime vabalt pool aastat ka ilma olla hahaha .

  • S says:

   Ma arvasin sama, meil oli suhtes perioode, kus tekkisid kuudepikkused vahed, tema ei näidanud huvi üles, mina ka mitte. Arvasin, et pikaajalistes suhetes ongi see normaalne ja ei kippunud midagi muutma ka. Kuniks ta ellu ilmus uus huvitav objekt, kes temas need tunded äratas ning ta mind pettis ja see ühtlasi ka meie suhte lõpetas. Peale lahkuminekut pani uute meeste tähelepanu mind mõistma, et ka mina olen tegelikult väga seksuaalne inimene ja sain oma kire ja seksiisu tagasi. Ehk siis probleem võib olla selles, et te ei ihalda üksteist enam. Lõpuks tuleb kas sinu või tema ellu keegi, kes selle kire taas äratab ja ma loodan, et see ei juhtu teie suhte ajal, sest see on kõige valusam reetmine oma kaaslase jaoks.

 6. R says:

  Minu isa rääkis, et mehed saunas rääkisid, et kellegil naine jättis mehe karistuseks seksist ilma – aga tõsi asi pidi olema see, et naine karistas hoopis ennast sellega, sest ta on ainuke kes ilma jääb?.

 7. Hanna says:

  Järelikult pole siis õige kaaslane kui ei taha üldse enam seksida või peaks midagi uut proovima, mõne vidina abil ja rääkima, rääkima, rääkima, mitte kannatama. Ma tahan kindlasti rohkem kui mu mees. Tal ikkagi töö ja väsimus teevad oma töö. Aga üldiselt ma tean kuidas meest käima saada ja tavaliselt selline 3* nädalas on okei meil,aga ega kui orgasmi ei saaks, ega ma ka ei viitsiks nühkida?hea on kui lapsed lähevad juba 8 õhtul magama, siis on alati meie aega ka tunnike ja lähedus ei pea kindlasti ainult seks olema. Peaasi, et oleks oma aega, kasvõi lihtsalt rääkimiseks

 8. Hets says:

  Ma vaatan, et siin tehakse ikka mõnuga üldistusi ? tglt on üsna palju ka vastupidiseid paare: naisel just tahtmine suurem kui mehel. Oleme ise oma kaaslasega näide sellest, ja tutvusringkonnas leidub mul palju rohkem neid paare, kus just meestel on rohkem konteksti vaja, et tuju üldse tekiks. Ja asi pole pornos või armukestes, vaid lihtsalt meestel minu ringkonnas on stressirikkam ja koormavam kui naistel, mistõttu ei jaksata õhtul magamistoas rokkstaar olla.

  • Jane Almers says:

   Jah, eks ma olen alati rõhutanud ka igalpool, et üldistusi muidugi teha ei saa ja on erandeid, aga ma kirjutangi põhiliselt enda kogemuse järgi. 🙂

  • ? says:

   Haha, meil on sama teema, minul on häda et ei saa piisavalt aga noh kui aind korra kuus siis ? mehega räägitud ja ta arvab et ok.. muidugi ma ei lähe mujalt otsima sest tahan oma mehega aga noh ?

 9. Murel says:

  Minu lapse isaga olime ka alguses väga tihti vahekorras. Peale lapse sündi (mul olid 2 astme rebendid ning paranesid jube kaua, lisaks osad õmblused tulid lahti) siis kuu aega peale sünnitust lapse isa ütles vihaselt, et milleks sa mul oled kui sa seksida ei taha (õmbluseid täis ja igapäev valus isegi istuda) aga ei saanud tema aru et mul on valus. Käis pinda ja 1.5 kuud peale sünnitust olime vahekorras, õudsalt valus oli aga teda see ei huvitanud, terroriseeris nii kaua kuni sai oma tahtmise. Sellest saati mul ei olnud enam mingit intiimset sidet ega tahtmist temaga vahekorras olla, lausa hirm tekkis. Veidi aega hiljem avastasin, et petab juba raseduse ajast saadik ning siis läksime laiali. Siiani ei mõista miks täiskasvanud mees ei mõistnud seda mida mina sünnitamisega läbi elasin ja tundsin vaid tema vajadused olid peamised.

  • Sten says:

   Amatöörid ? pole ime et teie mehed mujalt otsima lähevad. Samuti ei imestaks kui teie suhtes on probleeme, tülisi jne.
   See suhtumine – “Veel enam ei tunne ma kohustust kedagi rahuldada. Milleks meile kaks kätt antud on? ?”

   Meie suhtes pole seni olnud mitte ühtegi tüli !
   Me pole iial nii õnnelikud olnud, me väärtustame seda suhet üle kõige.
   Kõik on kuidagi väga lihtne ja toimib, kirg on suur ?
   Kuna just selle neiuga kellega olen koos on seks ja tegelemine kõige parem.
   Olen olnud suhetes kus on vähem seksi ja tegelemist – põhjusega eksid.

   Suhtes on erinevaid viise kuidas lähedust jagada ka peale seksi.
   Milleks käed on antud, selleks et teist nendega rahuldada, selleks on ka erinevad mänguasjad loodud ja vanahea suu.
   Mina naudin oma neiuga tegelemist ja tema minuga, me ainuüksi tegeleme üksteisega nädalas 2x, just selleks et saaks täielikult relaxida ja jõuda siis tippu.
   Ilmselgelt me ka seksime, mitu korda nädalas see täitsa oleneb nädalast, 2x kindlasti, vahel rohkem.
   Ja hetkel on ta lõpurase – ja meil on endiselt sellega väga hästi, jah, ei saa kasutada teatud mänguasju, aga naise kliitoriga saab ikka tegeleda ja viia nii tippu.

   Ütlen seda mehena ja ütlen seda väga ausalt – kuivikud voodis on õudus, arenege !
   Keegi ei taha sellist naist kelle jaoks mehega tegelemine või seksimine on tüütu kohustus – usu mind, siis oled ka Sina mehe jaoks tüütu kohustus.
   Asi on vastastikune.

   Jah, ma tean et ma kuulun selle 5% meeste hulka kes reaalselt tahab ja naudib oma naisega tegelemist. Ma pole see mees kes seksib ära ja keerab siis teise külje.
   Ma olen õppinud neiuga tegelemist, arendanud ennast ja arenene veelgi paremaks.
   Kõik mu kaaslased on saanud väga head seksi ja tegelemist minult – paljud seda elus esimest korda ja arvatavasti ka viimast kuna sellised mehi on tõesti vähe.

   Minu praegune elukaaslane ja minu iga hetk sündiva lapse ema on keeper ja ta on voodis supper, jah, algul oli ebakindel kuna mul palju kogemusi ja olen selles mega osav, aga kõik on õpitav kui tahta, juhendasin teda, õppisime koos ja nüüd on ta supper !
   Ja peale lapse sündi saame taas hullu panema hakata ?

 10. Aadu says:

  Terves suhtes ca kaks korda nädalas on normaalne. Kui osapool ei soovi siis on suhtes midagi puudu ja tuleb sellega tegeleda.

 11. Vivian says:

  Ma olen ammu juba sellel teemal tahtnud sõna võtta, aga pole julgenud. Igalpool räägitakse kuidas mehed tahavad rohkem seksi kui naised ja kuidas peale beebi sündi on naine rohkem hõivatud beebiga. Aga meil on vastupidi. Mehe tähelepanu läheb kõik beebile. Mina oleks valmis seksima kasvõi igapäev. Rahul oleksin 3-4 korda nädalas, aga mehe jaoks viimasel ajal piisab paarist korrast kuus. Ei oskagi kuskilt alustada või midagi teha. Olen väga rahulolematu selle olukorra suhtes. Olen ka mehega rääkinud sellest, aga ta nagu ei mõista mind üldse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Mis siis päriselt toimub?!

Ma postitasin eile instagrami üsna kentsaka pealkirjaga foto ja tekitasin sellega korraliku segaduse enda järgi, [...]

Kuidas raha tuulde loopida

Ma siin üks päev puhtjuhuslikult avastasin, et kaks aastat on juba möödas sellest päevast, mil [...]

3 kommentaari

Kuidas me edaspidi siin ainult õhust elame

Jah, tänasel päeval oleme omadega kahjuks sealmaal, et… kavatseme edaspidi enamus ajast õhust ära elada… [...]

3 kommentaari

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 kommentaari

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 kommentaar

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 kommentaar

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]