***

Kui üks laps on haige, siis on kõik haiged?

Krissu jäi täna lasteaiast koju. Kui ma teda hommikul üles äratasin, polnud nagu midagi viga, aga kui hakkasime õueriideid selga ajama, tundsin, et ta on kuidagi kuum. Kraadisin ja väike palavik oli.

Midagi muud ei olnud, aga lihtsalt palavik.

Adeele viisin ikka lasteaeda ja suuremad poisid läksid ka kooli. Kusjuures, ma olen alati nii segaduses, kuidas need asjad käima peaks. Kui üks lastest on haige, kas siis peaks kõik koju jätma? Lasteaialaste puhul, vähemalt mul on selline kogemus, on esimene aasta päris hull – pidevalt on haigused küljes ja ollakse kodus. Kui elaks selle järgi, et üks on haige, on kõik kodus, siis mul vist ei olekski mõtet kedagi kooli-lasteaeda saata aasta jooksul. 😀

Kuidas te toimite? Üldiselt köha ja nohuga on meil nii, et kui nt Krissul on köha ja nohu, on Adeele ka lasteaiast kodune, koolilapsed käivad aga koolis edasi. Ja kui Adeele on köhas-nohus, on Krissu kodune ja suuremad käivad ikka koolis. Palavikuga on nii, et see, kellel on palavik, see on kodus. Lihtne.

Mul võib neli last olla, mis võiks ju tähendada, et ma olen selleks emaks olemises vana kala ja tean juba kõike, aga isegi mina vahel mõtlen, et kuidas ma nüüd toimima peaks 😀

Geit teatas mulle eile, et negatiivse testiga enam ei pääse kuhugi.

Mina: “Päriselt?”

Geit: “Jah!”

Mina: “Päris haige ikka!”

Geit: “Jaa!”

Geit uuesti: “A krt, me niikuinii ei kasutanud seda varianti ju.”

*mõlemad naersime*

Korraks nagu meenutasime mõnda klassikalist eestlast – vingume vingumise pärast.

Aga päris tõsiselt, hakkasime eile mõtlema, et ei olegi kuskil käinud. Looduses oleme palju aega veetnud ja käinud erinevaid matkaradasid avastamas. Raha on jäänud korralikult alles, sest varem käisime üsna tihti kas kinos, spas, mängukeskustes või väljas söömas. Raha kokkuhoid on alati positiivne.

Ma ühest küljest mõistan seda “negatiivse testiga enam sisse ei pääse” reeglit, sest… okei, ma ei tea, kuidas see testi andmine käib kuskil uksel, aga ma olen kuulnud, et võltsimist on ka päris palju ikka. Ja selle tõttu ma seda mõistan.

Teisest küljest jääb mulle arusaamatuks, et kui inimene annab negatiivse testi ehk tal ei ole koroonat, miks ta siis ei võiks soovitud kohta sisse pääseda?

Eile arutasime Geiduga autojuhilubade üle. Mul on ju veel tegemata. Et peaks minema ja ära tegema. Seal aga ju ka sõidutundides küsitakse koroonapassi. Ma ei tea, kas ma sellepärast ennast vaktsineerida laseks – vastane ei ole (ma olen seda ebanormaalselt palju kordi rõhutanud), aga sees ei ole ka seda tunnet, et davai, lähen teen ära. 😀

Rasked valikud, ma ütlen. 😀

Ulme on see elu siin. Mina küll tunnen kuidas ma eelnevaid aastaid tühjalt raisku lasin. Mõtlesin, et küll saab ja küll teen ja küll on võimalus ja küll on aega. Täna enam ei saa kuhugi ilma vastava tõendita.

12 thoughts on “Kui üks laps on haige, siis on kõik haiged?”

 1. Minul on kolm lasteaiaealist last. Esimesena jäi keskmine haigeks, kohe otsa ka väiksem. Saatsin suurema ikkagi lasteaeda. Üks õpetaja küll pööritas silmi, et miks ta lasteaias kui teised haiged. Kuid kuna tal midagi ei olnud ja teistel oli ainult köha nohu, siis otsustasin saata. Peale seda kommentaari ikkagi jätsin koju. Istuski tervena kodus, samal ajal üritasin veel kodus oma tööasju teha. 😀 Väiksemad said terveks, jõudsid nädala lasteaias käia ja jäid uuesti haigeks. Seekord hakkas ka suurem köhima. Nüüd istume jälle juba teist nädalat kodus. Õudne see haiguste aeg ikka.

  1. Ma põen ka veits seda silmade pööritamist – mitte õpetajate poolt, nad on siin võgagi toredad, aga lapsevanemate. Mõtlen, et äkki teisel (ilma sümptomiteta lapsel) ka ikkagi viirus sees ja kannab lasteaias laiali.

 2. Mina läksin just autokooli. Ei ole küsitud koroonapassi ega negatiivset testi. Sõidutunnis ei pea isegi maski kandma! 🤷‍♀️Soovitan muidugi autokoolist üle küsida see vb igalpool erinev 😊

 3. Ma olin ka pikemat aega kahe vahel kas vaktsineerida või jäta see autokool kus kurat ja mõtlesin ka et miks ma seda juba eimised aastad ära ei teinud kui võimalus oli . Lihtsalt vist pean minema ja selle süsti ära tegema et autokooli saada sest elan ju 16 kildi kaugusel esimesest elutähtsast asulast ja seda et vald bussi liikluse paremini toimima paneks võibki ootama jääda. Tahaks ka ilma meheta vabalt liikuda kuhugi siis näe inimene ongi sunnitud elama reeglite järgi 😀

 4. Mul ka 4 last 🙂 Koju on ikka alati jäänud see, kes ka reaalselt tõbine on või on mul kuskil kuklas tunne olnud, et kohe jääb. Kui oleks nii teinud, et üks haige=kõik kodus, siis oleks nad pea terve kooliaasta kodus😃

  1. See vist tõesti oleneb autokoolist kuna Pärnus ühte autokooli kuhu plaanin minna sain küll info,et peab olema koroonapass.

   1. Mul ka pmst haige laps kodus, aga esmaspäevast läheb tema küll aeda tagasi.. Aga mul läks nii kehvasti, et kolmapäeval jätsin koju, tänaseks siis suuremal (3a) kõik korras, aga nüüd väikevend (1a) on korralik nohu ja köha.. seega, tõi koju vennale ja ise piirdus ühe päevase tatise ninaga.. aga kui käisin aias lapse riietel järgi eile, siis sain ka õpetaja poolt pööritavad silmad, kuigi ütlesin et pole tal enam miskit häda ja toon esmaspäeval..

 5. Kui mitu lasteaia last haiged, siis muidugi jätan mõlemad koju, sest aja küsimus, kui jääb ka. Pluss viib lasteaeda haiguse ja siis kannatavad kõik. Koolilastega on teine teema, käivad, kuni terved, sest koolis peab käima kuni terve. Minu loogika: lapsevanemad ei saa tööle, kui lasteaialaps haige, kui koolilaps tatine, saab üksi kodus hakkama (ei räägi siinkohal kõrgest palavikust, oksendamisest, siis teine teema).
  Mu laps on sel aastal korra 1 päev lasteaeda saanud, sest viiakse tõbiseid/viirust edasikandvaid lapsi lasteaeda. Saan lihtsalt taguda seda 70€ iga kuu. Aga jh, nii palju kui ininesi, on arvamusi . Ei materda kedagi, kirjutasin lihtsalt enda seisukoha 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga