Kuidas blogimisega raha teenida?

Eile tekkis ühes grupis arutelu selle kohta, milliste töödega on võimalik kodus raha teenida. Töökuulutuste grupis olen samuti märganud, et väga paljud emad otsivad tööd, mida oleks mugav lapse/laste kõrvalt teha, ilma kodust lahkumata. Selliste postituste all domineerivad eelkõige Tupperware, Avoni ja Oriflame tööpakkumised. Olen ka mina olnud Avoni müügiesindaja ning tõesti, kui sul on pealehakkamist ja järjepidevust, siis võib sellega päris korralikult teenida, aga mu meelest ei ole see päris selline töö, mida saab ainult koduseinte vahel teha. Minu tööülesanded hõlmasid koosolekutel käimisi, pakuti isegi kõrgemat positsiooni, mille järgi oleksin pidanud erinevates kaubanduskeskustes Avoni putka üles lööma ning tooteid tutvustama ja soovi korral ka tellimusi vastu võtma.

Tol ajal ma sellest pakkumisest keeldusin erinevatel põhjustel, kuid olen kindel, et see võimalus oleks mulle huvitavaid uksi avanud.

Selle postituse all oli mul aga hea meel teistest erineda ja välja tuua ühe rahateenimise võimalusena ka blogimine. Tõsi, blogima ei ole mõtet hakata eesmärgil raha kokku kraapida või saada tasuta* tooteid/teenuseid. Blogida tuleb südame ja hingega ning võimalus oma kirjutistega raha teenida, on ainult boonuseks kogu asja juures.

Pole mingi uudis, et meie pisikeses riigis teenib Mallukas blogimisega väga hästi. Ma kujutan ette, millised rahajõed tal kodus voolavad. Hehe, just kidding! 

Kuidas mina blogimisega raha teenin?

 • Reklaamid blogis – mitte ühelegi lugejale ei jää kindlasti märkamatuks need vilkuvad reklaamid siin blogis. Jah, nendega võib teenida väga hästi. Raha koguneb klikkide ja näitamiste järgi – mida rohkem klikitakse, seda rohkem teenin. Mida rohkem näidatakse erinevaid reklaame, seda rohkem jällegi teenin mina. Seega, ma palun teid, klikkige ikka nendele reklaamidele, mis teile huvi pakuvad, selle asemel, et nad ristist kinni lüüa. Teie võib-olla jõuate endale huvipakkuva teenuse/tooteni ning mina saan mõned sendid endale. Kui rääkida summadest, siis eelmine kuu võtsin näiteks välja 120€ ja sellel kuul on kogunenud uuesti 168€. Teisest kohast ei ole uurinud, palju sinna kogunenud juba on (kahe reklaamfirma reklaamid jooksevad blogis). Pole ju paha, eksole? Aitäh teile, kes te klikite ja sellega natuke ka minu “töötasusse” panustate. Muidugi tekib siinkohal küsimus, kas see raha on väärt seda, et lugejatele muutub blogi tänu nendele vilkuvatele reklaamidele tüütuks ning nad ei pruugi siia tagasi tulla?
 • Blogipostitus – mulle on ikka mõned ettevõtted kirjutanud ning pakkunud, et teeksin ühel või teisel teemal postituse, kus kirjeldan antud ettevõtet, millega nad tegelevad, mida müüvad või pakuvad ja selle eest on võimalik teenida kindel summa. Kuna ma ei ole end registreerinud FIE, MTÜ või millegi muuna, on mul alati väga raske neid pakkumisi vastu võtta. Mõni ettevõtte nõuab ametlikku arvet, mõne puhul pean täitma avalduse, et oma töötasu ka kätte saada.
 • Ettevõtte logo või bänner blogi avalehel – üks hetk mõtlesin pakkuda neile koostööpartneritele, kellega olen koostööd teinud, võimalust paigaldada blogisse nende bänner või logo, mille kaudu saavad lugejad mugavalt nende veebilehele minna. Mõnele ettevõttele on see huvi pakkunud ning oleme saanud nn kaubale.
 • Bonusway soovituslingi jagamine sotsiaalmeedias – Bonusway ei ole küll otseselt blogimisega seotud, kuid kuna jagan oma soovituslinki aktiivselt just blogi Facebooki lehel, olen sellega ka märkimisväärse summa teeninud. Kui ma ei eksi, liitusin Bonuwayga septembris ning tänaseks on sinna raha kogunenud 187€. Ma ei ole eriline veebipoodidest tellija, seega enamus summa on kogunenud nende tuttavate pealt, kes minu soovituslingi kaudu liituvad ning oma esimese tellimusega kogunud vähemalt 1€ väljavõetavaid boonuseid. Liitu siin: https://goo.gl/8oMKLJ
 • Tegude kalendri müük (affiliate programm) – ma hakkasin sellega alles tegelema, seega on tegemist veel väga värske teenimisvõimalusega, millest kirjutan lähitulevikus lähemalt.
 • Lühike reklaampostitus Facebooki lehel või Instagramis – uskumatu, aga ka selliste lühikeste sissekannetega võib raha teenida. See muidugi oleneb, kui suur on jälgijate hulk Facebookis või Instagramis. Viimases ei ole ma väga tugev ning ei oma ka suurt jälgijaskonda, aga Facebooki on aastatega ikka fänne kogunenud.

Väga võimalik, et teenimisvõimalusi on veel, aga tõin välja need, millega olen mina teeninud.

Muidugi ei ole minu nn palk isegi mitte võrreldav nende summadega, mida Mallukas teenib (mitte, et ma teaks, mis need summad on, aga kujutan ette :D), aga arvestades seda, et paar aastat tagasi teenisin ma blogiga täpselt null eurot, siis on summad minu jaoks märkimisväärsed. Mõned aastad tagasi ei uskunud ma, et blogimisega üldse on võimalik teenida.

Kindlasti ei soovita ma hakata blogima eesmärgil teenida raha või saada tasuta tooteid/teenuseid. Blogima peab südame ja hingega ning raha teenimine kogu asja juures on vaid boonuseks.

Veel tahan ma ära mainida seda, et mina olen bloginud natuke rohkem kui viis aastat. Seega ei käi see nii, et teed blogi valmis, sõrmenips ja raha hakkab aga sisse tulema. Muidugi, võib-olla on tegemist sinu näol niivõrd huvitava ja klikimagnetist blogijaga, et üleöö koguneb sulle tuhandeid lugejaid, brändid märkavad sind ning hakkadki teenima, aga see on vist vähem tõenäoline…

Minu arvates hindavad erinevad brändid meie blogijaid vähe. Muidugi ka selle tõttu, et üsna paljud blogijad lepivadki vähesega – kes on nõus tegema reklaami mõne jogurti topsi eest, kes puhta niisama. Ma arvan, et kui meie, blogijad, julgeks üheskoos küsida rohkem, siis väärtustatakse meid ka rohkem.

Huhh, sain oma mõtted kirja!

Kui teil on mingeid küsimusi blogimise, blogiga teenimise või muu blogimisega seotud teema kohta, võid julgelt oma küsimuse siia alla jätta ning vastan nii kuis oskan!

Kommentaarid

 1. Aune says:

  Kus/mis gruppis selline küss tekkis? Täitsa huvitav kohe: 🙂 paljud on küsinud minu käest, miks ma raha ei teeni oma blogiga. See ei käi nii, et lähed kirjutad ja raha kolinal kukub…tööl on sul ettenähtud ül. , teed jooksvalt ära ja saad palka. Blogimine on aga südameasi…mõnel kindlasti rahaasi aga mina isiklikult ei oska sihilikult materiaalne olla blogiga. Pigem baudim oma tegemisi ja kirjutamist ja kui kord tuleb (5 aasta pärast) siis tuleb ja kui mitte siis ega ma sellepärast blogimist ei lõpeta 🙂

  • Jane Almers says:

   Ma ei taha kindlat grupinime välja tuua, et hiljem mitte vastu pead saada. See küll ei ole draamat tekitav teema, mille üle arutleda, kuid siiski. Igaksjuhuks.. Viimati julgesin iseenda kohta käivatest kommentaaridest (ühes grupis arutleti minu üle, mõnitaval ja negatiivsel toonil) postituse teha ja ähvardati kohtusse anda. Siiani ootan kutseid. 😀

   Aga näiteks töökuulutuste grupis üsna tihti emad otsivad sellist tööd, mida koduseinte vahel saaks teha. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Mis siis päriselt toimub?!

Ma postitasin eile instagrami üsna kentsaka pealkirjaga foto ja tekitasin sellega korraliku segaduse enda järgi, [...]

Kuidas raha tuulde loopida

Ma siin üks päev puhtjuhuslikult avastasin, et kaks aastat on juba möödas sellest päevast, mil [...]

3 kommentaari

Kuidas me edaspidi siin ainult õhust elame

Jah, tänasel päeval oleme omadega kahjuks sealmaal, et… kavatseme edaspidi enamus ajast õhust ära elada… [...]

3 kommentaari

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 kommentaari

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 kommentaar

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 kommentaar

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]