***

Kuidas diivan puhtaks saada

Me oleme oma diivanite eest alati hoolitsenud, kuigi jah, nüüd võib ju sellest mustast veest oletada, et oleme kari põrssaid, kes puhtust hoida ei oska, aga mu meelest on see paratamatus, et mööbli ja näiteks vaiba sisse palju mustust koguneb.

Eelmise diivaniga oli pidevalt hull jama, et kui ise käsitsi märja lapiga puhastasime, lõi rõveda haisu üles. See oli nagu tõesti mega rõve hais ja aknad pidid ikka kõigis tubades lahti olema. Ei tea mina, mis see diivan endasse matnud oli.

Kui Paide kolisime, leidis Geit Türilt kellegi, kes Kärcheri tekstiilipesurit välja laenutab. Ma olin üsna skeptiline selles osas, sest mul kodus on Kärcheri aurukas ja kuigi sellega sai kuidagi mingi osa mustusest maha mööbli pealt, siis nii “sügavalt” ta siiski ei puhastanud.

Peale tekstiilpesuriga puhastamist esimese asjana märkasin seda, et rõvedat haisu enam üles ei löönud. Hästi tsipa oli seda õhus tunda ent ei midagi hingematvat nagu enne.

Mõnda aega hiljem otsustasime diivani suurema vastu välja vahetada, sest noh, pere kasvas ja ma olin tüdinenud sellest, et alati, kui külalised käivad, istun ma põrandal või seisan püsti. Mingisugune harjumus, ma pakun.

Nüüd vaatasime, et see diivan ka jõle plekiliseks muutunud. Tekstiilipesuri kuti andmed aga kadunud. Õnneks pärast pikka otsimist leidsime inimese üles ning saime endale pesuri laenutada.

Pesurisse käib pesutablett ja vesi. Kõige pealt pihustad diivani pesuvahendiga üle, samal ajal hõõrud seda diivanisse. Seejärel vahetad nn programmi ja tõmbad kogu vee diivanist välja. Väga lihtne kasutada.

Üsna öäk oli näha, kui must vesi sealt diivanist hiljem väljs tuli. Puhastasime diivanit kaks korda. Geit tõmbas hiljem karvase vaiba ka üle.

Diivan on mõnusalt puhas nüüd. Oeh, kohe hubasem on seal peal istuda. Ja ei mingit pahat haisu samuti. Kuigi ega ma ei teadnudki, mida oodata, sest seda diivanit puhastasime esimest korda nii põhjalikult.

Peab vist endale sellise pesuri muretsema. See on nagu üks nendest must have asjadest.

5 thoughts on “Kuidas diivan puhtaks saada”

  1. See on suurepärane asi tõesti. Meil kodus heledad diivanid ja see tähendab, et kuskil 2-3 korda aastas tuleb vähemalt puhastada, aga pärast puhastamist on jälle nagu uus. Isegi vereplekid jms on välja võtnud.

  2. Kas see pesur tõmbas diivani korralikult ka kuivaks või jäi märjaks..neis pesureid ju erinevaid.

      1. Äkki oled nii hea ja annad mulle.ka.kontaktid postkasti kust said endale.laenutada, sooviks ka:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga