Määratlemata

kuidas juuste tervist säästa?

Ma vist ei ole eriti palju rääkinud oma loomulikest juustest. Ma ei tea kui paljudele tuleb see üllatuseks ja kes juba teavad (Tuvila naised kindlasti teavad :D), et minu juuksed on loomulikult lokkis. Oleks see siis veel ilus lokk! Nad on krussis ja alatihti tunnen ma end justkui mõni metsaelukas. Igatahes inimesena ma end küll ei tunne peale juuste pesu peeglisse vaadates. 

Kuna Tuvilas on hästi ägedad naised ja sain sealt natuke julgust juurde, et oma tegelikku mina jagada ka laiema publikuga kui seda on ühes grupis, siis ma mõtlesingi, et küsin nõu teilt, kuidas ja kas on võimalik oma juuste tervist säästa. Kuna ma olen ehtne kruss, siis on sirgendaja minu pea igapäevane kaaslane. Ja kuna ma sirgendan oma juukseid väga tihti, on loomulik, et nad ei ole täiesti terved ja on enamjaolt kahjustatud. 

Ma olen saanud palju soovitusi- kallis ja kvaliteetne sirgendaja, keratiinihooldus jne. Ma usun, et igasugune kuumtöötlus kahjustab juukseid, olgu ta kallis või odav. Kallimad ja kvaliteetsemad vähem, odavad ja ebakvaliteetsemad tunduvalt rohkem. Sõelale jäi keratiinihooldus, mis pidavat juuksed sirgeks muutma ja seda tulemust pikemalt säilitama. Aga kas see mõjub ka minu juustele nii nagu teistele? Kui kaua püsib tulemus? Kes garanteerib, et mu juuksed on peale seda hooldust täpselt nii sirged nagu ma sooviks ning peale esimest pesu see ei muutu?
Paljud on küsinud, et miks ma neid pikendusi kannan ja milleks ma üldse oma juukseid sirgendan. Vot nüüd ma saan küsida teilt- kas te imestate, et kannan pikendusi ja sirgendan oma juukseid? Ainult sirgete juustega saan ma ennast inimesena tunda. 😀 

Ma ausalt ei tea, mida ette võtta. Ma nii tahaksin oma juukseid säästa, sirgendada vähem (nüüd kookosõliga on see õnneks võimalik) või üldse mitte sirgendada. Ma tahaks kõik, et oma juukseid igasugusest jamast säästa, aga ma ei tea, kuidas või mida. Ja nende loomulike krusside eest tahaks tänada oma ema! Thanks mom 😀

25 thoughts on “kuidas juuste tervist säästa?”

 1. Sa näed krussis juustega nii armas välja 🙂 Mulle meeldivad su lokid 🙂

 2. Miks sirgendad ? Selline lokk on nii armas ja sulle sobib see väga 🙂

 3. Tead, viska need pikendused ja sirgendaja kohe prügikasti! Neid kasutades näed sa välja nagu suva, odav beib. Lokid on nii ägedad ja sobivad sulle imehästi. Tekitavad sulle omapära ja iseloomu. Jumala äge.

 4. minu meelest ka jumala äge 🙂 sa oled väga ilus igatpidi! vb saad neid lokke hoopis enda meele järgi sättida ja sellise ilusa loomuliku lokkis soenguga ringi käia? lokkidele ju ka erinevaid hooldusvahendeid, et nad ilusaks saaks, ehk hakkavad sulle endalegi meeldima, su lugejatele meeldib niisamagi:)

 5. Kui sul on sellised juuksed nagu pildilt tundub – lühikesed ja lokkis, siis mu meelest oled nagu need vanad naised, lokipahmakas peas. Kui juuksed oleksid pikad, siis oleks jah ilus. Eks klambrite ja asjadega saab sättida kenaks muidugi 🙂

 6. Hahh, see vasakpoolne pilt on loomulik sina we? Jumala äge ju, mulle täiega meeldib, jäta see sirgendamine kus see ja teine, sa oled loomulikuna palju ägedam ja omapärasem 😛 (Y)

 7. Soovitan sul hakata tegema märgadesse juustesse patse või siis krunn, et lokid jääksid ilusamad ja unusta sirgendaja

 8. Lokid sobivad sulle väga hästi 😉
  Kas sa pole mõelnud näiteks heledate triipude peale? Annab juustele efekti juurde ja muudab ka soengut ilusamaks 🙂

 9. Vau, mis ilu on peidus nende pikenduste ja sirgete juuste taga! Tuttav tunne tegelikult, et kandjale need lokid ei meeldi, aga teised inimesed ei vaata nii kriitilise pilguga. Väga-väga omapärane ja ilus oled nende lokikestega! 🙂

 10. Jessssus kui äge sa nende lühikeste juuste ja lokkidega välja näed! Niiiii stiiilne ja no loomulik on ju alati palju parem! See soeng nii sobib su näojoontega. Viska tõesti sirgendaja ja need feigid pikendused kus see ja teine!

 11. Ära häbene oma loomulikke lokke, Sulle sobivad need ülihästi, näed palju isikupärasem välja. 🙂

 12. Pole kunagi su blogi kommenteerinud, aga kunagi on ikka esimene kord 😀 Sulle sobivad loomulikud juuksed palju paremini, kadedaks teeb isegi, vägaväga kena näed välja 🙂

 13. Jah, jah jah! Nõustun lokikiitjate massiga. See muudab sind just stiilseks, natuke isepäiseks, enda ilust teadlikuks ja üldse on äge. Katseta parem erinevate lokke esiletoovate vahenditega, loeksin meelsasti neist blogist.

 14. Sulle tõesti sobivad loomulikud lokid aga ka sirgendatud juuksed on kenad. Ma tean, mis tunne on olla loomulike lokkidega, seega saan täiesti aru, miks sirgendad (teen ise seda ka). 🙂

 15. Minul niisamuti mitu sõbrannat, kes on arusaamisel, et nende lokid on kõige jubedamad asjad üldse. Sinu asemel valiks iga kell loomulikud juuksed ja nagu eelnevalt soovitatud, üritaksin leida sobivat vahendit lokkide väljatoomiseks sellisel…malbemal viisil. Su pikendused on tõesti koledad, väga tehis ja juuksed ei näe loomulikud välja. Vahepeal võib võõraste juttu uskuda ka ja ma ei arva, et keegi su lokkide ilu kohta siin mingit jama ajab 🙂

 16. Mul on ka loomulik lokk ja no üldse ei meeldi. Mul on pikad, paksud juuksed. Peale kammimist näen räige kahupea välja :S Sirgendajaga saan ainult mõneks tunniks juuksed normaalseks..

 17. Sa oled üli armas oma edevate krussikestega 🙂 Pikad ja sirged juuksed mõjuvad rangemalt. Armasta end selliste kiharatega nagu Sulle on antud!
  Ilus naine oled! 🙂

 18. Oeh ma feelin sind täiega. 😀 Mul endal ka loomulik lokk ja ma ei taha lokkis juustega üldse käia. Sellepärast alati sirgendan ja kardan enda juuste pärast juba. :D:D:D

 19. Kommenteerin teist korda sind. Esimene komm läks anonüümsena kirja kookosõli teemas. Tavaliselt on sul postituse all mõni üksik kommentaar kui üldse ja vaata, kui paljud sulle kiidulaulu laulavad sinu originaalsoengu üle, kaasa arvatud mina! Sulle nii sobib su loomulik lokk ja juukse pikkus. Võrratu!
  Ja ilusat emadepäeva! 🙂

 20. Appi, ma annaks oma vasaku jala väikese varba, et selliseid loomulikke lokke omada! Mul ei ole ei lokkis ega sirged juuksed, hoopis imelikud vahepealsed on, aga kui saaksin valida, siis eelistaksin lokke. Sirged juuksed on nii tavalised, aga lokkidega on kogu aeg soeng peas! 😉 Nii et minu poolt ka soe soovitus sirgendamine jätta, lokkidega näed palju ägedam välja ja need tõesti sobivad sulle paremini kui sirged juuksed.

 21. Lokid on ju väga lahedad! Kui nüüd juukseid säästad ja lased neil pikemaks kasvada, on nad veel ilusamad ju 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga