Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on meie elu vältimatu osa, aga pisike osa minust igatseb endiselt tagasi selle maailma juurde, kus mina üles kasvasin.

Aastaid tagasi vandusin endale, et minu lapsed ei hakka iial nutiseadmetes istuma, rääkimata sellest, et nad endale telefoni, arvuti või mingi muu nutiseadme saaks. Ma olin täielikult selle vastu, sest tahtsin, et nemad kasvaks ka niimoodi, nagu mina kasvasin. Ma üritasin kogu jõust selle vastu võidelda, aga reaalsus oli see, et reaalsuse vastu ei saa.

Täna on nad suured nutisõbrad, aga mõistlikes piirides loomulikult. Mida ma aga olen märganud, et selle nutiajastu saabumisega ei taha lapsed väga õues käia ja siinkohal ei räägi ma üldse ainult enda lastest.

Õnneks on kohe suvi ja juba mitmendat suve järjest olen ma võimaldanud oma lastele nutipuhkuse. See tähendab siis seda, et nii, kui kool läbi saab (siis saab ka lasteaed meie peres läbi), lähevad nutiseadmed kappi ja need võib sealt uuesti välja võtta alles 1. september.

Ja selline nutipuhkus mõjub lastele nii hästi. Nad on palju loovamad, veedavad rohkem aega õues ja teevad ägedaid lasteasju.

Muidugi, et lapsed õues rohkem aega veedaks, võiks õues midagi põnevat olla ka, eksole. Nii ma siin täna mõtlesingi seda, et kuna igal pool e-poodides on e-smaspäeva kampaania, räägin lähemalt, mis meie koduhoovis püsti on pandud, et lastel oleks tahtmist rohkem õues aega veeta.

Kui me majja kolisime, oli siin õuel ainult liivakast, mis tänaseks juba nii ära mädanenud oli, et lammutasime selle laiali ning üsna ruttu saabus uus liivakast manguvaljakud.eu e-poest, millega me lihtsalt nii rahul oleme. Esiteks on see piisavalt suur, et mitu last sinna mängima mahuks, teiseks näeb see ilus hoovis välja, kolmandaks on seal seljatugedega pingid, kus on lastel mugav istuda ja mängida ning neljandaks – kaas käib sellele peale.

Meil on see liivakast olnud vähem kui nädal, aga lapsi on sealt läbi käinud väga palju. Tõesti on mugav asi, kus lapsed oma liivakastimänguasjadega mängida saavad.

LIIVAKASTID -15% koodiga ESMASPAEV15->https://manguvaljakud.eu/toode/liivakastid/

Kõige populaarsem meelelahutuspaik meie hoovi peal on muidugi see täiega lahe mänguväljak. Ma ütlen, et selline asi hoovil muudab lapsevanema elu ka palju mugavamaks, sest mu lapsed väga kuhugi avalikule mänguväljakule ei luni minna, kui omal koduaias selline isend olemas on ja aina täieneb ka. See mänguväljak on meil üsna pikka aega olnud ja vist üks väheseid asju, millest lapsed siiamaani vaimustuses on ja pole ära tüdinenud. Laste sünnipäevadel ka ikka kõik mängivad seal enamus ajast.

Tahame seda laiendada ka ning teisele poole panna veel mõned kiiged ja ehk midagi veel lisaks, et oleks lastel seal rohkem ronimist/kiikumist ja turnimist.

MÄNGUVÄLJAKUD -10% koodiga ESMASPAEV->https://manguvaljakud.eu/toode/manguvaljakud/

Batuut! Meil on läbi aastate olnud erinevaid, aga ka üks asi, mida lapsed armastavad. Mõnes mõttes on see, vähemalt meil, ka paras needus, sest lapsed küll veedavad seal aega omaette ka, aga eriti meeldib neil seal tšillida ikka koos emme või issiga. Või mõlemaga. Ja laste sünnipäevadel samuti – kõik lapsed leiab sealt hüppamast ja muid trikke tegemast.

BATUUDID -20% koodiga EXIT2024 + KINGITUSEKS BATUUDI ANKRUD!->https://manguvaljakud.eu/toode/batuudid/

Mängumaja on meil ka hoovi peal. Ma pole jõudnud seda küll ära värvida veel, aga sel suvel tahaks ka sellega ühele poole saada. Lastele väga meeldib seal oma maiustusi süüa. Panime majja sisse veel laua ja toolikese ka ja muidugi on seal teine korrus veel, kus neile meeldib aega veeta. Võtan selle prioriteediks ja seest ära sisustada, et neil seal veel mugavam olla oleks.

MÄNGUMAJAD -10% koodiga ESMASPÄEV->https://manguvaljakud.eu/toode/mangumajad/

Pisem piknikulaud kaunistab ka nüüd meie hoovi, kus sees on veel kaks plastikust kasti, seal saavad siis mäkerdada… millegagi. Meil küll üks suurem laste piknikulaud on veel, aga see teine ongi selline mõnus pisem, kuhu taha saavad väiksemad lapsed mugavalt ronida ja seal istuda. Lapsi ju meil palju ka, seega kaks lauda on, praegu veel, ideaalne.

PIKNIKULAUAD -15% koodiga ESMASPAEV15->https://manguvaljakud.eu/?s=laste+piknikulaud&post_type=product&dgwt_wcas=1

Mudaköök on nüüd ka samuti lastel olemas. Lasteaialapsed mul siin rääkisid, et neil lasteaia mänguväljakul on ja see on nii lahe, et tahaksid koju aeda ka sellist. Aga tegelikult ongi. Üks lemmiktegevusi lastel on veega möllamine ja meie mudaköögil on kohe täitsa päris kraan, kust saab päris vett ja nimetage lahedam tegevus, kui liiva ja veega möllamine. 😀 Mina küll ei tea.

MUDAKÖÖGID -15% koodiga ESMASPAEV15->https://manguvaljakud.eu/toode/laste-aiamoobel/mudakoogid/

Meil koolilapsed on just suured jalkafännid ja seetõttu on meil aias ka suured Exit jalkaväravad. Päris tihti mängime seal kõik koos ka, sest kui te pole veel tähele pannud, on meid peres nii palju, et kaks jalkatiimi saab sellest küll kokku panna. 😀

PALLIMÄNGUD -15% koodiga ESMASPAEV15->https://manguvaljakud.eu/toode/pallimangud/

Tundub, et meil koduhoovis on nii palju atraktsioone, et kas sinna veel midagi juurde üldse mahubki? Tegelikult on meil maja ümber väga suur aed ja enamus aeda on tühi, seega tahaksime me kindlasti tulevikus veel midagi sinna püsti panna, et lastel ikka tegevust jätkuks omaette ja ka siis, kui on sünnipäevad või tulevad sõbrad niisama külla.

Ma igakell pooldan seda, et veetku lapsed õues palju aega, selle asemel, et istuda toas nutiseadmetes. Eks seda tuleb kindlasti ette, ma ei hakkagi siin valetama, et lapsi on lihtne tänapäeval õue saada, aga ei ütle ka, et see võimatu on.

Tänase e-smaspäeva raames on manguvaljakud.eu e-poes megapalju häid pakkumisi, mis lõppevad juba täna südaööl ning ma soovitan minna ja visata pilgu peale, sest seal on palju muudki peale nende asjade, mille mina siin postituses välja tõin. 🙂

Panen kogu e-esmaspäeva kampaania siia: https://manguvaljakud.eu/esmaspaev-2024/

Enamus pakkumisi kehtib täna südaööni, aga seal on ka selliseid diile, mis kestavad nt mai kuu lõpuni!

/reklaam

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Mis siis päriselt toimub?!

Ma postitasin eile instagrami üsna kentsaka pealkirjaga foto ja tekitasin sellega korraliku segaduse enda järgi, [...]

Kuidas raha tuulde loopida

Ma siin üks päev puhtjuhuslikult avastasin, et kaks aastat on juba möödas sellest päevast, mil [...]

3 kommentaari

Kuidas me edaspidi siin ainult õhust elame

Jah, tänasel päeval oleme omadega kahjuks sealmaal, et… kavatseme edaspidi enamus ajast õhust ära elada… [...]

3 kommentaari

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 kommentaari

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 kommentaar

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 kommentaar

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]