***

Kuidas lapsed õues soojas ja kuivad püsivad?

Laste jaoks ei ole vist mitte kunagi halba ilma. Halba ilma sellesmõttes, et nad ei tahaks välja minna.

Kui on megakülm ja päike sillerdab taevas, armastavad nad kelgutada. Kui on hall, sombune ja pudrune, on hea selles pudrus mängida. Kui on suvi, siis… nad heameelega elaksidku õues. 😀

Ma ei liialda, kui ütlen, et Hendrik ja Raimond on lapsed, kes igast ilmast maksimumi võtavad. Näiteks meeldib neile lumes püherdada, lompides hüpata ja ka seal võimalusel pikali visata. Vähemalt korra.

Püksid: link!
Jope: link!

Isegi imestan, et sellise nautimise kõrvalt neil tervis üsna hea on. Kuigi jah, viimasel ajal on siin erinevad pisikud nii kergelt meile ligi tikkunud, aga üldiselt peab nende tervis sellisele möllamisele korralikult vastu.

Muidugi on selliste ilmanautijate jaoks tähtis hea riietus, mis talvel lapse kuivana ja soojas hoiab, sest ma ei tea, kas ka teiste lapsed, aga minu omad on õues nii kaua kuni neil käed ja jalad suurest külmast juba valutama hakkavad. Ehk siis, neil on külm peale tunde õues möllamist, aga ega nad tuppa ka niisama lihtsalt ei tule, sest õues mängimine on ju palju ägedam.

Mõnda aega tagasi varustas Rahe Riided poisse korralike ja kvaliteetsete Norra brändi Skogstad Sporti talveriietega, et nad saaksid ikka mõnusalt talverõõme nautida, ilma külma ja märga tundmata.

Poisid valisid täiesti ise endale riided välja ja jäid väga rahule. Ma küll kahtlesin, kas need joped on ikka soojad, sest kuigi infos on kirjas, et tegemist on talvejopedega, siis need tundusid esmapilgul kuidagi õhukesed. Hiljem selgus aga, et see on just hea – nendega on soe, nad on vastupidavad, vee- ja tuulekindlad, hingavast materjalist, samas mugavalt kerged ja lastel ei ole mingit hullu paksu vammust seljas, millega raske ringi joosta oleks.

Jopede suurimad plussid ja mida mina vaatan välisriiete ostmisel, et kindlasti olemas oleks:

 • Randmeosad reguleeritavad
 • Fliisiga vooderdatud kehaosa
 • Kapuuts lõuakaitsega
 • Jope all ääres seespool pingutusnöör
 • Ilmastikukindel

Talvepükste suurimad plussid:

 • Traksidega
 • All kummijublakad, mis käivad saapa alla ning takistavad pükstel üles rulluda
 • Kummiga elastsed lumesäärised
 • Ilmastikukindlad
 • Soojustatud voodriga
Püksid: link!
Jope: link!

Ma olen väga rahul nende riiete välimusega ja ka kvaliteediga ning süda on veel rohkem rahul, kui lapsed õue möllama lasen. Valitsegu seal külm pakane või sombune lörts, nad püsivad kuivad ja soojas.

Muide Rahe Riided lehel on hetkel just selle sarja toodetele megahead soodukad, lausa kuni 50%! Seega minge visake pilk peale ja ehk leiate ka oma võsukestele ühed mõnusad talveriided. 😊

Püksid: link!
Jope: link!

2 thoughts on “Kuidas lapsed õues soojas ja kuivad püsivad?”

 1. Oi kui tore, et Skogstad ka Eestisse jõudnud. See üks meie pere lemmikuid, alles ostsime villase pesu sealt ja überhea – hind ja kvaliteet. Sügisesel ajal eriti head nende nn lasteaiakombed.

  1. Tere EVELIIS,

   Oleme rõõmsad, et Skogstad üks Teie pere lemmikutest on ning, et olete rahul soojapesu ja kombega 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga