***

Kas naine peab olema sile?*

Mõnda aega tagasi saatis Sugarly.ee mulle proovimiseks siin Eestis nende poolt käsitööna valminud 100% loodusliku depileerimisvahendi – suhkruvaha. Tegelikult peaks alustama üldse sellest, kui ma neilt esialgu kirja sain, kus Sugarly juhataja ise rääkis oma kogemusest seoses raseerimisega kaasnevatest ebameeldivatest probleemidest, mis ajendasid teda valmistama palju nahasõbralikumat ja kauakestvamat depilleerimisvahendit – suhkruvaha, mis on: vees täielikult lahustuv, sobib ka tundlikule ja õrnale nahale, tulemused püsivad ligi 3-4 nädalat, vaha ei vaja kuumutamist.

Ma nii samastusin nende ebameeldivustega, sest ka mina olen oma kehalt karvu eemaldanud ainult raseerides – tundus kõigist võimalikest variantidest selline kõige lihtsam, kiirem ja mõistlikum, aga samal ajal kaasnes sellega punetav ja valulik nahk ehk erinevad nahaärritused.

Vahatamisega mul kogemust ei ole – kui siis ainult nii palju nagu ma filmides näinud olen ja see ei ole pigem positiivne olnud, aga see ei takistanud mind siiski Sugarly tooteid proovimast. Ma olen ikkagi julge naine ja valulävi kolme ning poole sünnitusega kasvanud ikka tohututesse kõrgustesse. 😀

Ma päris kohe, kui Sugarly mulle suhkruvaha komplekti saatis, seda testima ei saanud hakata, sest karvad peavad olema piisavalt pikad, et see ka toimiks. Nii ma siin olen oma karvkatet hoogsalt kasvatanud ja täna saingi vahatamise ära proovida. Esimese korra kohta sain, vähemalt enda arvates, väga hästi hakkama ka. Eks mõned asjad läksid nihu – panin liiga paksult vaha, hoidsin vahariba liiga kaua peal, aga järgmine kord tean, mida teisiti teha.

Kui sa suhkruvaha tellid ja kohe kasutada ei plaani, siis tasub hoida teda jahedas või külmikus. Hiljem on sellisel juhul vaja natukene teda ainult üles soojendada ja pigem mitte mikrokas vaid lihtsalt lasta olla toasoojas enne.

Sugarly poolt saadetud suhkruvaha komplektis olid olemas suhkruvaha, ühekordsed või korduvkasutatavad puuvillased vaharibad ja kaks spaatlit, millega vaha nahale määrida. Mina valisin endale korduvkasutatavad vaharibad, et säästa hiljem keskkonda ja oma rahakotti. Neid on väga lihtne hooldada – pesed soojas vees puhtaks, sest nagu ma ennist mainisin, suhkruvaha lahustub täielikult vees. Mina panengi nad soojaveekaussi ligunema natukeseks ajaks, seejärel loputan ära, “väänan välja” ja panen pesurestile kuivama. Väga lihtne. 🙂

Komplektiga oli kaasas ka hästi selge ja lihtsasti mõistetav kasutusjuhend, seega ma usun, et keegi ei jää selle kasutamisega hätta, aga, kui seda siiski juhtub, siis ma julgustan Sugarlyle kirjutama.

Ma alustasingi esimesena jalgadest ja esimene vahariba oli selline… valus, aga ma usun, et olin oma peas lihtsalt selle nii valusaks mõelnud. Ülejäänud juba olid täiesti okei. Karvad said kenasti eemaldatud, nahk hiljem veidi punetas, aga mitte nii palju, kui peale raseerimist ja valulik ei olnud üldse.

Panen siia ka pildi, kus mul üks jalg on vahatatud (kuigi seda oli raske pildile püüda, sest mul ei ole paksud ja tumedad karvad 😅):

Vasak karvadega, parem ilma 🙂

Nende kodulehel on ka väga palju infot, miks just suhkruvaha valida, kuidas täpsemalt vahatada ja mida peaksid teadma üldse suhkruvahaga depilleerimise kohta. 🙂

Ma nüüd jälgin, kaua need tulemused püsivad ja ilmselt otsustangi vahatamise kasuks. Aega läks küll palju rohkem, aga nahk oli pärast palju paremas seisus kui raseerides ning pärast vahatamist ei vajanud ka lisaniisutamist.

Update 11.05: vahatasin oma jalgu 18.03 ja siiani ei näe vajadust karvu eemaldada. 😍

Seega, kes tahab ka proovida Sugarly suhkruvahakomplekti, siis kood Janeblogi10 annab 10% soodukat nende e-poes kogu kaubale! Seal on palju muudki! http://www.sugarly.ee

*postitus on valminud koostöös Sugarly.ee e-poega

TAGASISIDE MU JÄLGIJATELT:

8 thoughts on “Kas naine peab olema sile?*”

  1. Mul oleks praegu küll vaja neid asju ,peale munarakku korjet ei suuda vannitoas seista kauua veel ja jalad on juba piinlikult karvased 😆🤭😅 Hea,et suvi pole ja väljas ka käija veel nagunii ei saa 😀

  2. Vähem valu ja ärritust on suur pluss. Kui karvade sissekasvamist ka pole või on vähem, siis see on taas uus pluss. Kas mõni miinus ka sel meetodil on?

    1. Miinus on see, et depileerimiseks peavad olema karvad teatud pikkusega – ehk võib olla olukord et suvel pead olema nt veidi karvaste jalgadega, sest vahatada veel ei saa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga