Kuidas ma iluoppidest unistan

Pealkirja järgi võib oletada, et ma olen siin kodus istumiseks peast soodaks tõmbunud. Aga olengi ju. ? Miks ma muidu neid antidepressante sisse söön????!!! ?

Ma ei pea ennast koledaks naiseks – ärge saage valesti aru, aga… minu kehal on kohti, mida ma tahaksin natuke… siluda? suurendada? vähendada?

Ma pole alati nii mõelnud. Umbes 5 aastat tagasi ja enne seda olin ma igasuguste iluoppide täielik põlgaja. Loomulik ilu! See on kõikse ilusam! Kuulutasin aina. Mulle ei meeldinud käia kulmudes, mulle ei meeldinud kasutada meiki, juuksed olid täitsa minu omad ja küüned, missest, et näritud, olid ka nii väga ilusad, sest ikkagi loomulikud ju.

Täna olen ma oma arvamust keha ja ilu teemadel üsna palju muutnud. Miks? Ma sain aru, et see kunagine arvamus ei tulnud sellest, et ma oleks loomulikku ilu kõige ilusamaks pidanud. See tuli sellest, et ma olin vaene. Olen siiamaani. Muidu oleksin ju juba noa all. ?

Mida ma arvan täna, on see, et kõige ilusam naine on enesekindel naine ja kui ta on selle enesekindluse rajamiseks lasknud ennast süstida, lõigata, midagi vähemaks võtta… no süstla/noa all käinud, siis see on okei.

Nagu ma üleval pool mainisin, ennast koledaks ma ei pea, kiiret kuhugi noa alla ka pole, sest kõik see ju maksab, aga mõtteid, mida ma tahaksin kunagi lasta teha endaga, on kuhjunud küll – kõhuplastikale tahaks kindlasti minna (kui ravikindlustuse tagasi saan ja ideaalkaalu ka kunagi, siis proovin esialgu läbi haigekassa), otsaees tahaks kortse lasta siluda, sest mul on sissekasvanud harjumus pidevalt kõige üle imestada. Ja teate, miks? Mul on silmalaud sellised… paksud? suured? No igatahes on nad kuidagi silmade peale vajunud ja tahaks neid ka vähemaks lasta timmida.

Nende silmalaugude alt pole ripsmeid nähagi. ?

Kurjuse kortsu tahaks lasta ka siluda – kuigi tegelikult seda ja ka otsaesist kartulivagu saab väga ideaalselt tavalise silikoonist näokupuga siluda, aga tahaks ju kohe ja kiiresti? Kupuga läheb ikka aega, et see tulemus ka püsiks.

Rindu tahaks tõsta ja ka suurendada – ega nad siin peale viite last on ikka nagu kivid sokkides, kui rinnahoidjad ära võtta. Pesus käies saab üle õla visata ja alt ka puhtaks küürida. ?

Rasvaimu võiks ka siit ja sealt korralikult teha.

Ülemist huult tahaks natuke täidlamaks – see on mul nagu triip keset asfalti.

Kui nüüd aju väga hullult ragistada, siis nina on ka selline mul nagu ta on – vahesein on kõver ja pidevalt saan kirju, kui oma nägu kuskil näitan, kas olen teadlik, et mul üks ninaauk suurem kui teine? Ei, ei ole. 29 aastat siin ilmas juba elanud ja pole kordagi peeglit näinud. ?

Mul korraks tekkis tunne, et ma olen lolliks läinud, sest nii palju tahaks oma kehaga ette võtta, aga samas… ei ole ju? No, kui võrrelda sellega, mis ma aastaid tagasi igasugustest iluoppidest ja -süstidest arvasin, siis küll jah, a muidu ei näe ma selles midagi kahtlast.

Ma olen muidugi sellise suhtumisega ka, et inimesed tehku oma välimusega, mida heaks arvavad, mul jumala poogen. Kleepigu või tagumik näkku, ikka ei mõistaks hukka. Iga inimese oma keha ja välimus, lasku aga minna. 😀

Okei, sellele vaatan küll veits imelikult peale, kui minnakse nende süstide ja asjadega liiale. Nagu, see pilt, mis vastu vaatab, ei ole ju enam ilus ja inimesel on ilmselgelt lihtsalt hull sõltuvus tekkinud. Selle lükkaks ka enamasti vist kliinikute kaela, et selliseid üldse vastu võetakse. Või üldse tegijate kaela, kes teevad sellistele veel mingeid protseduure, aga seda vist üsna keeruline regullida ka. Inimesed on enamasti raha nimel kõigeks valmis.

Aga samas ka see pole minu asi ja ega minu elu see ei häiri, kui keegi end üle süstib (ilusüstid siis). Kole vaatepilt küll jah, aga elu läheb edasi. 😀 Mina nii hullu ei paneks, ma luban.

Jään ootama nüüd seda, kui lotoga kunagi võidan, et hakata end vaikselt timmima. Kiiret pole. Küll see rahapada minuni kunagi jõuab. Seni tšillin oma kehaga rahus edasi ja naudime lihtsalt elu. 😀

Kommentaarid

 1. Kadi says:

  Ma tahaksin oma alumist poolt opereerida 😀
  Aga ka vaene.
  Ja tissid tahaks ka.
  Peale kolme lapse imetamise sama lugu, 2 kotti alla vajunud. Tahaks oma rasvaga, sest see vist jäädav õige toitumisega kogu eluks. Aga mul ikka nii kotid, et saaks implantaadid, mida pead vahetama iga 10 a tagant mu teada.

 2. Kadi says:

  Ilusüste tahaks ka. Aga nagu ma olen kuulnud, kes teevad. Efekt kaob ruttu. Iga 2 kuu tagant käia, sellises summas rahasid. Äkki siis, kui lapsed kodunt väljas 😀 siis võtaks lgp-d juurde, et tsellust lahti saada. Kasutan ainult kodus kuppe. Kõik nii kallis ja enda peale hoian kokku. Hea, et see aasta hambaravisse üldse jõudsin.

 3. Maris says:

  Ohh saa, me oleks nagu koos selle kirja pannud ? olin varem ka selline, et kindel ei iluoppidele jms. Peale last tekkis see ebakindlus endas, tahaks rindu suurendada. Pole nad mul küll kunagi suured olnud väljaarvatud last imetades ? Lisaks kõht pole enam trimmis, ikka mingi rippuv osake on ja no kintsud on maru pehmekesed ja pepu pole ka trimmis enam, et laseks teha need osad ka korda. Tean, et seda osa saab trenniga ka, aga ma ausalt ei ole eriline trennihunt. Niiet jään ka ootama seda lotovõitu, et enesekindlust tagasi saada ✌️

 4. H. says:

  Täpselt samad ideed tekkinud viimasel ajal. Veidi tegin algust ka juba, sest küsisin perearstilt rybelsus retsepti ja langetan tablettide abil kaalu. Selle peale vaadatakse ka jube viltu ikkagi, et kuidas siis muidu ei saa, aga no järelikult ei saa. Esimese 3 nädalaga olen juba üle 4kg alla võtnud ja enesetunne on super kui ainult ööd ja päevad toidust ei mõtle. Energiat on rohkem ja tuju on kümme korda parem. Silmade laseropi tegin ka ära, et prillidest lahti saada.
  Nüüd selle kaalu normi saaks ehk uueks aastaks, siis plaan hakata rindade kohendamist uurima. Oleneb kuidas nad peale kaalukadu on kas silikoonid või lihtsalt tõstmine. Ja muidugi tahan püsikulme ja ilmselt ka lainerijoont.

  • Jane Almers says:

   Tead, mul ka see jama, et mõtlen ainult toidust – isegi, kui kõht täis on. See on niiiii jube 🙁

   • Lily says:

    Sama siin – toit koguaeg mõttes :/ ma ei saa aru millest see tuleb?! Et normaalset kaalu säilitda, siis ma reaalselt pean oma peas ennast keelama ja kordama, sest kõht on täis ja toit ei saa maailmast otsa jnejne

    Ma olen analüüsinud ennast ja üritanud põhjust leida, aga pole ühtegi nö. triggerit ega põhjust (üle)söömiseks. Huvitav kas see on mingi childhood issue? Samas lapsepôlv oli normaalne ja toidu puudust vm polnud samuti kunagi.

   • H. says:

    Mul oli sama. Tekkis koos rasedusvastase implantaadiga kunagi paar aastat tagasi. Käisin mitu tiiru erinevate naistearstide vahet ja kurtsin muret, aga kõik vaatasid nagu lolli, et ei siukest asja ei saa küll olla. Implantaadi võtsin välja aga see häda ei kadunud. Reaalselt segas juba igapäeva elu, sest tööd ei saanud teha, koguaeg mõtlesin mis külmkapis on. 5x tunnis tõmbasin woldid ja boldid lahti, et telliks midagi jne. Psühhiaatri juurde ei tahtnud ka minna, sest ei arvanud, et asi võiks vaimne olla. Pereõde mul super inimene ja talle kurtes oli ta kohe nõus tablette proovima ja need reaalselt töötavad esimesest päevast peale. Olen selle 3 nädalaga suutnud teha tööd ära, suvevaheajal enamus lõputööd ära kirjutanud jne. Nii hea olla, kui suudan ka normaalselt funktsioneerida ja muid mõtteid mõtelda, kui et mida järgmisena hamba alla saada. Täiesti narkomaani tunne oli, aind et minu narksiks oli kõik söödav.

    • Jane Almers says:

     Ma selliseid vahendeid ei kasuta, aga tükk aega see söömisjama. Päris kurnav on vahepeal ja mõjutab enesetunnet ka ikka räigelt. Äkki peaks ka arstile rääkima, sest noh… vahel söön end nii kooma, et tahaks sisikonna välja ropsida. 😀 Kui sa nüüd selle narkari võrdluse välja tõid, siis ma tunnen ka ennast toidunarkarina. 😀

     • H. says:

      Kui vähegi normaalne perearst on siis võiks proovida. Tegin ise ennem korraliku kodutöö nende tablettide ja toimeaine kohta ning ega ma keelduva vastusega poleks leppinudki 🙂 Eks paar korda on ikka olnud ka selle aja jooksul mingit kergemat ülesöömist, aga nt magusat ma enam üldse ei taha. Mingid burksid ja muu rämps ka üldse ei isuta. Pakun, et finantsiliselt olen ka igati plussis niiet win-win.

 5. Liina says:

  Tead, ilus naine oled ja nii noor ka!
  Minu meelest lähevad need süstitud ja lõigatud näod lõpuks kõik ühte nägu. Pole enam iseloomu ega midagi.

 6. Evelin says:

  Mis moodi haigekassaga kõhuplastika võimalus oleks? Siis kui mingi kindel cm volt ripub?

  • Jane Almers says:

   Seal peavad jah olema kindlad tingimused täidetud – mu meelest oli jah nahavolt 8cm, vähemalt kaks keisrit, ideaalkaalus ca 1 aasta jne. Guuglest leiab selle info. 🙂

 7. Katinaeris says:

  Mina käisin peale kolme last nüüd kolm päeva tagasi kōhuplastikal ja ma olen nii nii rahul. Jagan instas ka vaikselt igapäev paranemist ja olemist ja tõesti NIINII soovitan kui seda vaja ?
  Oled väga kena naine ka ilma kõige selleta 😉

 8. Sirle says:

  Mul on kindlalt asju, mis pole klassikalises mõttes ilusad, aga samas ei muudaks, kuna tahaks omapärasuse säilitada(nt nina). Teisalt ka mul on alati rasked silmalaud olnud, mis natuke liiga väsinud ilme annavad ja selle opi tahaks tõesti ära teha. Saaks värskust juurde. Pidut botoxit ja täitesüste ka paha ei teeks.
  Samas pean ka meelde tuletama endale, et kõike mõistlikkuse piires, sest olgem ausad- ilukliinikud teenivadki ebakindlate naiste pealt. ?
  Niiet lõpp kokkuvõttes, kui tunned, et miski tõeliselt häirib ja aitaks sättimine enesehinnangut tõsta, siis anna tuld. ? Elame ju vaid korra ja võiks siis seda ju õnnelikult teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]