***

Kuidas ma kõik meie vaibad pekki keerasin

Kirjutan seda postitust elutoa tumbal istudes, süda rinnus peksab, higimull on otsa ees ja lihtsalt mõtlen, miks ma olen.

Jõllitan oma elutoa vaipa, mida ma äsja tulihingeliselt puhtaks nühkisin. Põlved märjad. Küünarnukid karvased.

Meie vaibasaaga sai juba alguse eelmine nädal, kui tulime geniaalse mõtte peale vaibad kõik õue viia ja survepesuriga puhtaks pesta. Eelnevalt pesime alati Kärcheri tekstiilipesuriga – sellega sai ikka väga puhtaks ja kuivaks ka, et kannatas toas täitsa pesta.

Nüüd aga… mõtlesime, et prooviks õues pesta, suvepesuriga, ilmad olid ka ilusad, miks mitte. Äkki saab veel puhtamaks. Kuigi ma ei tea, miks me seda küll mõtlesime. Ahjaa, meil oli kodus räme kassikuse hais ja me ei saanudki aru, kust see tuleb – viisime kõik alumise korruse vaibad õue ja voilaa, polnud enam haisu.

Sellest see… geniaalne loll mõte tuligi – vaibad survekaga ära pesta. 😅 Miks loll? No kohe saate teada!

Pesemise ajal muidugi olid meil rinnad nii kummis, et ohjess, vaibad näevad niii puhtad välja, miks me küll varem selle peale ei tulnud, aga see, mis juhtus pärast…

No, pesime need vaibad ära, tõmbasime õues tekstiilipesuriga enamus vee välja ka, lisaks kuivasid õues enam vähem ära ja järgmine päev viisime tuppa ja ohjuudas, mis hais meil toas oli. Enne elaks kassikusehaisu sees kui selles…. See oli ikka õudukas. Ja haises ainult elutoa vaip. Teised kaks, mis ka õues samamoodi pesime, ei haisenud tol hetkel üldse.

Ja ma olin nii pettunud lihtsalt. Meil on kodus kõik vaibad pärit siit epoest ja need on talla all nii mõnusad ja välimuselt nii ilusad, et mõte ära viskamisest lihtsalt ajas nutma. Ei taha ju. Midagi peab saama ju teha????!!!

Mis te arvate, kes need vaibad korda nüüd peab tegema? Ikka mina! Sest Geit küüris neid kõiki vaipu õues, pärast veel elutoa vaipa uuesti, kui see hais tekkis ja tal on nendest vaipadest nii kopp ees. Mitte, et mul ei oleks, aga ma lihtsalt keeldun nendest loobumast. 😅

Ma küsisin instas jälgijatelt ka nõu, et mida siis teha. Haiseski elutoa suur vaip. Paljud soovitasid soodat, paljud Vanishit, paljud keemilisse viimist (ei näe selles pointi, selle raha eest saab juba uue vaiba 😅), õue tuulduma (vihma käes vist väga ei mängi välja?), uuesti üle pesta (aga mitte survekaga, idikas! 😅) jne jne. Proovisime siis Vanishi vahtu – see võttis haisu ära küll.

Siis aga oli meil uus probleem – suuremate toa vaip hakkas haisema. Selleni ma polegi veel jõudnud. Küürisin siin äsja elutoa diivani ja vaiba ka üle uuesti tekstiilipesuriga. Ehk saab elutoaga lõpparve teha ja normaalse inimese kombel siin ruumis elama hakata, ilma, et miski oleks märg ja haiseks. 😅

Mul on siin nii tublid abilised ka, et polegi väga raske nii tööd teha. Ja kilod ka kukuvad selle pesuriga küürides, jeee!

Järgmisena võtan ette suuremate toa vaiba – pesen siis selle ka uuesti üle, tekstiilipesuriga ikka. Ja, kui hais ära ei lähe, vaatan, kas võtan uuesti Vanishi või proovin soodat. Viimane on hulga odavam variant, sellepärast kaldun sinna poole. Elutoa vaibale läks terve see 600ml Vanishi purk ära ja vaat, et jäi isegi puudu. Samas 7€ vs keemilise puhastuse hind vaiba kohta? Pole paha ju.

Aga eluõppetund – ei pese enam vaipu survepesuriga iial. Ilmselt oli asi ikka selles, et said liiga palju vett. Ma võin muidugi eksida ka, vaibaekspert ei ole. Edaspidi jään tekstiilipesuri juurde kuigi survekaga jah, sai palju puhtamaks, aga mulle sobib kolmveerand puhas ka.

Ärge pange seda nagi tähele. 😅 Ma tahan sinna ehitada (loe: Geit ehitab) sellise laest kettidega rippuva pika pulga, kuhu riidepuuga kleidid riputada kõik. Adeelele tegi ta sellise. Mulle lubas ka. 😅

Ja siia lõppu teen omavolilist reklaami ka manguvaljakud.eu vaipadele – nii ilusad, nii mõnusad ja midagi igale maitsele ja igasse ruumi koju! Meil tõesti igas toas need – pisemate toas, suuremate toas, elutoas, üleval esikus, üleval magamistoas. Köögis oli ka kunagi, aga mul kukkus sinna terve potsik valget seinavärvi ja selles osas ma andsin küll alla ja viskasin vaiba ära. Kahjuks.

Koodiga Jane saate vaipatele soodustust ka – isegi juba sooduses olevatele vaipadele: https://manguvaljakud.eu/?s=Vaip

16 thoughts on “Kuidas ma kõik meie vaibad pekki keerasin”

 1. No ole sa tänatud! Mul oli plaanis suur elutoa vaip survekaga puhtaks lasta. Vist ikka ei hakka riskima 😀

  1. Riskida ikka võid. 😅 Öeldakse ju, et kes ei riski see šampust ei joo. Ainult, et, kui pekki läheb, võibolla haarad viinapudeli järgi hoopis. 😅

   1. Hmmm……praegu jäi arusaanatuks, et kas sa viskasid vaibaf minema või mis???

    Kui mina suvekaga pesin….ei jääbud vaibaf haisema.🙋‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
    Ja olrn aadtaid pesbud….🤷‍♀️

    Jane…ära viskasid???

    Mul ka tegelikult uut vaips vaja ☺️🤗🪷🪷🫶🫶🫶🫶

    1. Ma olen ka survekaga pesu teinud. Asi on selles vaip tahab hullult loputustt saada ja ,et pesuaine ei jääks sisse. Ära peab kuivama,et kuiv täiesti oleks. Kui niiskus jääb sisse ja umbsesse pannakse ehk põrandale. Hakkab see jama hauduma ja hakkabki haisema. See on nii kohutav hais ,et hoia ja keela. Kui pesed siis pead koputamas mõlemalt poolt. Ja tekstiili pesuriga üleliigne vesi ära tõmmata. Kõige parem on pesta kui laus päike paistab. Siis ei ole ohtu,et jääb niiskeks. Ma olen veel pärast kui ripub alt veel tekstiili pesuriga kuivaks selle osa tõmmanud.ühtegi vaipa ei pea ära viskama saab haisu ära pestes ja loputades korralikult.

 2. Kas sa pesid neid vaipu õues maa peal või riputasid kuskile, et pestes vesi kohe välja jookseks? Mina keerasin pekki terrassipeal vaipa pestes, edaspidi panen vaiba alati rippuma kui hakkan pesema.

 3. Kas te ainet ka kasutasite, kui õues survekaga pesite? Lihtsalt veega jääbki haisema + peavad korralikult tuulduma.

 4. Hmm. Ma olen aastaid vaipu survekaga puhastanud, ka toasuuruses. Ükski pole haisema hakanud. Kas mingit vahendit ka kasutasid? Meil toimis ülimegasupper hästi auto polstri puh. vahend, vaibad ülipuhtad ja lõhnasid imeliselt!

  1. Ei kasutanud jaa vahendit, aga enam uuesti ei proovi ka. 😅 Jään tekstiilipesuri juurde. 😅

 5. Teinekord kui kusehais, lisa pesuvette Smelneti, apteegist saab😃 No teil varsti potitrenn ees, siis ka abiks🤪
  Mul kodus ärev päästekoer, teeb tuppa kui mind ei ole, no kardab…. Ostsin tekstiilipesuri peale sinuga konsulteerimist ja olen saanud puhtaks ja haisuvabaks vaibad pesuvette Smelneti lisades. Isegi pesumasinas olen kasutanud. 💪

 6. Veega lihtsalt ei saagi välja, ajad ju mustuse igale poole laiali.

  Kasuta smellnet. Igast okse haisud ja pissi haisud võtnud see ära ja lisaks lõhnab ka väga hästi. Saadaval apteekides.

 7. Ma mitu korda käinud autode mündipesulas pesemas käinud. Ja pika karvaga vaipa. Alguses tavavahuga ja pärast veega enamvahem puhtaks. Majaette paariks päevaks kuivama ja pole kunagi haisema hakanud

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga