***

Kuidas ma mööda ilma oma musta pesu pesemas käin

Meie pikaaegne pereliige, pesumasin, viskas eelmise aasta lõpus sussid püsti. Just detsembris. Just sel kuul, mil on kõige rohkem väljaminekuid. See oli tore “tore”.

Ostsime me siis uue pesumasina. Müüja jätan praegu mainimata, sest võibolla olen ma ainus, kellel negatiivne kogemus on või ei oska ma lihtsalt positiivse külje alt asja vaadata.

Aga, ostsime masina. Samsungi oma. Olin nii rahul, pesin rõõmsalt mitu nädalat pesu ja tänasin ikka iseennast, et selle masina koju ostsin. Nii ilus. Nii suur. Nii võimas. Võtsin eelmise 7kg asemel 11kg, sest noh… me oleme suurpere ja mul masin huugab põhimõtteliselt igapäev. 😬

Eelmine oli küll pesumasin kuivatiga, aga seekord valisin ilma hoopis.

Mõned nädalad sain puhast pesu nautida, kui see masin ka sussid püsti viskas. Mustast pesust teisele ei piisanud, hakkas trumli tihendit sööma. Niimoodi näris, et riided olid kõik tihendijuppe täis.

Võtsin ühendust müüjaga – pole nende probleem, pöördugu mina Samsungi poole. Ei noh, tere tali! Teilt ostsin ju? Jah, aga ega nemad ei tootnud seda masinat. Ok.

Samsung see-eest oli täitsa tore ja sõbralik ja aitas meeleldi.

Remonditöökojast tuldi järgi millalgi (nad pidid vaatama, millal neil meie kanti asja on, siis saavad peale võtta), viidi minema, tehti korda, st vahetati ainult tihend ära ja nüüd ootan, millal masina tagasi saaks. Ilmselt neil pole asja siia kanti ja sellepärast polegi veel toodud. Loogiline ju. Ega mul aega on, pesu trügib vannitoast juba elamisse, aga pole hullu.

Mul on selline karvane tunne, et kuna nad ainult tihendi ära vahetasid, siis see viga hakkab korduma. Midagi peab seal ju mäda olema, et ta nii jõhkralt tihendit sõi? Guugeldasime ka ja see pidi selle mudeli tüüpviga olema. Aga okei.

Uurisin instagramis jälgijatelt ka, et mitu korda üks toode sama veaga garantiiremondis käima peab, et saaks uue küsida või hoopis raha tagasi ja tuleb välja, et teise korraga tegelikult on juba õigus nõuda remondi asemel muud.

Ma üldiselt pole seda tüüpi, kes ajas edasi tõttaks, aga praegu küll juba eos valin raha tagasi variandi ja vaatan, mis pesumasinad siin pakkumises on, sest mul on jällegi see vana hea karvane tunne, et mingi jama jälle tekib.

Päris täpselt ei teagi, miks me eelmine masin maha otsustas kärvata, sest tegelt ega väga vana see polnudki – äkki mingi 6 aastat? Kui selle lahti lammutasime, siis oli see ikka korralikult…. ei teagi, kuidas viisakas öelda oleks. Paksu rõveda möksi all. Seega vist oleks asjakohane endal lugeda ja ka teile jagada teavet, kuidas pesumasina puhastamine välja näeb. Nüüd sellel uuel masinal on endal puhastamise funktsioon, mis teeb asja hästi mugavaks. Kui see masin muidugi otsustab kesta…

Aga ei, sain hingelt ära. Lähen naudin nüüd seda pesumasinat, mida mul pole, sest nii tore on mööda ilma ringi sõita ja erinevate tuttavate juures oma musta pesu käia pesemas. 😍

/reklaam

4 thoughts on “Kuidas ma mööda ilma oma musta pesu pesemas käin”

  1. Minu meelest alati see kõige kallim pole ka hea. Lolli juttu iniestele aetakse koguaeg . Ostsin kunagi koju jumala lambika pesumasina ja 10 aastat vastu pidanud. Tahtsin nüüd ise vahetada välja ja ostsin pesutorni se on ka lambikas aga töötab . Pole vaja piinata ja vahtida netis vott see toode on kõva ja naabril nii kaua vatu pidanud, nüüd võtan selle. Minul esimene masin maksis 300- 400 euri ja töötab vbolla veel teinegi 10 asstat otsa kes teab.

  2. Meie pere Elektroluxi usku , pole ei kõige kallim ega kõige odavam siuke keskpärane ka super rahul sellega juba kolm aastat.

  3. Meil oli aastaid olnud üürikodus LG millega väga rahul olime ja enda koju aasta tagasi ostsime samuti nii kuivati kui ka pesumasina LG. Mehe kasuema müüb ka kodumasinaid ja muudki kodudesse ja ka kiitis, kuigi teadsime juba enne, et väärt ost. 🙂

  4. Meil oli uue Electroluxi masinaga sama teema, et nädal aega kasutatud ja ükskord oli pesu tihendijuppe täis. Tuli remondimees kohale ja poole tunni pärast oli asi korras. Masinat keegi minema ei viinud. Hiljem pole sama asja juhtunud ka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga