Kuidas ma oma kodu ei korista seni kuni lapsed välja kolivad

Koristamine on ilmselt enamus (eriti suurperede) peredes, ma pakun, üks enim tehtav tegevus ja kõik tahavad teha seda võimalikult kiiresti, mugavalt ja efektiivselt. Onju?

Mõnel inimesel on selles osas isegi omad süsteemid välja mõeldud. Mina… teate, mina olen juba käega löönud sellele. 😀

Ma olen olnud inimene, kes on täiesti koristamisfriik ja enamus oma päevast paneb just selle alla. Üks hetk otsustasin, et ma ei taha seda enam. Ma ei taha, et ma veedaks aega rohkem koristades kui lastega. Ma ei taha, et mu lapsed mäletaks mind ainult koristajana. Mina oma ema küll mäletan nii – ta koguaeg ainult koristas.

Kui ma nüüd väga ekstreemseks lähen, siis tegelikult tasub koristada kodu põhjalikult alles siis, kui lapsed on sealt välja kolinud. Umbes sama on mu arvates remondiga. Teed mingi inimliku kiirremondi ära, aga päris selle, mida hinges soovid, teed alles siis, kui lapsed on suured.

Oot, aga siis tulevad ju lapselapsed… okei, pekki, pole mõtet kunagi remonti teha. 😀

Aga tagasi koristamise juurde. Mina nt enam koristusfriik ei ole. Ja mitte sellepärast, et mulle puhas kodu ei meeldiks. Ikka meeldib. Lihtsalt ma ei näe pointi nt päevas mitu korda koristada, kui lapsed niikuinii ringi tuuseldavad. Koristan/koristame õhtuti ja ühe korra. Või hommikuti ja ühe korra.

Koristamine aga sellegi poolest võiks olla mugav. Mida mugavamad lahendused, seda meelsamini olen nõus koristama ka, sest mulle nt meeldib seda teha.

Nüüd mõtisklengi siin selle üle, et kas lisaks oma Bosch varstolmuimejale, mis on nii imeline truu kaaslane mulle, peaksin ma muretsema koju robottolmuimeja? Et Boschiga teen suurema koristuse õhtuti/hommikuti ja see väike robot siis tšillib päeva jooksul siin ringi tubades? On see mõistlik? On kellelgi selline lahendus?

Mul on robottolmuimejatega kogemus täiesti null. Pole katsetanud, pole katsunud, pole kellelgi tuttaval näinud seda masinat toimetamas. Küll aga olen paljusid sisuloojaid näinud neid reklaamimas ja välja loosimas ja seal all on alati megalt osalejaid, seega… tahetud robot siiski?

Millised on parimad robottolmuimejad? Ma tean, et osad on ka sellised, mis pesevad? No selline oleks eriti uhke ja jällegi mega aja kokkuhoid, sest mina olen aastatega hakanud rohkem oma aega hindama, sest saan panustada selle lastele ja iseendale. Seega olen valmis võimalikult mugavaks oma elu koristamise osas muutma.

*reklaam

Kommentaarid

 1. Eleri says:

  Enda kogemusest tefali välistaks ja ei soovitaks (vähem kui 2 aastaga läks mahakandmisele kuna emaplaat ja mingid andurid plus rullid jms olid küpsed ja remont ei tasunud ära) aga selleeest roborock s7 väga asjalik ja kiiduväärt aparaat. Õde omab s5 ja on samuti väga rahul. Saab igal pinnal koristusega hakkama. Aku kestab hästi. Suudab vajadusel madalamatest lävepakkudest ronida. Kaardistab kodu hästi ja saad vajadusel ise no go tsoone lisada. Pesemiseks pm veepaak vett täis ja mopp alla ning kas siis eelnevalt ajastatud ajal hakkab koristama või nt saad igakell ise apist või robotil peal olevatest nuppudest käima panna. S7 puhul võimalik panna ka nupud lapseluku alla ehk kui laps näperdab ei juhtu midagi ?

 2. Ann says:

  Meil on 7a vana Roomba robot. Töötab siiani väga kenasti ja kui koer veel elus oli tõmbas edukalt karvad ära. Üks kord oleme harjaste rulli välja vahetanud. Selle pluss ongi et saab juppe vahetada, mitte ei pea uut masinat ostma.
  Nüüd teeb nt esiku porivaiba kõige paremini puhtaks just robot! Meil 2mx0.9m vaip seal. Liiva tõmbab kõige paremini välja jne, ja mu pikad juuksekarvad millega nii Dyson kui vana tolmuimeja kehva tulemuse tegid. Lisaks maru mugav ikkagi ka.
  Nüüd muidugi suurem valik ja ma pole kursis aga on hea abiline küll!

 3. Merrr says:

  Kui poleks nii palju uksepiitasid ja kitsaste tubadega korterit hetkel ,tahaks ka väga lisaks varrele robotit . Sest tee mis tahad aga hetkel me pisi piiga (kuue kuune)kardab väga varreka häält või siis on meie varrekal nii kõva heli ,et kui kedagi tal kõrval või sülle võtmas pole siis võimatu koristada sellega. Siis oleks super kui robot mööda tube ringi käiks.

 4. Ly says:

  On pm kõik variandid ( suur tolmukas, varstolmukas ja robot). Suurt kasutame siis, kui teeme n-ö suurt puhastust (diivani tagune, kapi alused jne, paar korda aastas), varstolmuimejat igapäevaselt ( vannituba, keerulised kohad kuhu robot ei pääse) ja siis see robot-see asjatab peaaegu igapäevaselt ringi, vähemalt annab motti lastel mänguasjad põrandalt üles korjata?.
  Robotite kohapealt, siis kui ostmas käisin, öeldi, et xiomi ei olevat just kõige parem ( neid on ka mitmeid erinevaid mudeleid), ostsime kaerheri- toimetab hästi, olen rahul. Samas süda ihkab natuke võimsamat.

 5. Annu says:

  Robottolmuimeja osas ütlen nii palju, et mu enda aastane otsustas, et see on tema jagu ning robot pea üldse tööd hetkel teha ei saaks. Lapsega veel vettpidavaid kokkuleppeid ei tee ning robot on pidevalt tühi, sest laadimispesast märkamatult ära nihutatud või keset koristust seisma pandud või temaga niisama ringi sõidetud. 😀 Meie ilmselt enne välja ei võta, kui lapsega saab normaalselt rääkida ja piirid paika panna. Muidu on tõesti hea abivahend ning säästis mõnusalt aega ja närve. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]