***

Kuidas ma rõdul lapsepõlvetraumasid jagasin

Ma pole kunagi väga lugu pidanud Halloweenist, st mitte, et ma nüüd selle püha peale sülitaks, aga mul on nagu olnud üsna suva sellest. Ma olen märganud, et aastatega on sellel pühal eestlaste südametes aina soojem koht ja tähistatakse aina rohkem ning suuremalt.

Mina nt sain Halloweeni pühast teada alles varajases täiskasvanueas, sest lapsena ei teadnud ma sellest mitte midagi. Polnud nii Eesti asi veel vist.

Ütleme nii, et ega ma ei pea siiani seda väga Eesti asjaks, kodu ei ehi vastavalt ja kostüüme ka selga ei tõmba, aga lapsed on siin iga aastaga aina rohkem hakanud rääkima, et võiks ka ikkagi midagi lahedat teha ja koolis/lasteaias toimuvad ka igasugused kostüümikad.

Ja tegelikult on see lahe ju.

Ma tean, et korraldatakse päris palju ka Halloweeni teemalisi pidusid, kus ma ei ole kunagi käinud, aga tegelikult oleks päris äge mõnele minna – ise korraldada ma vist ei oskaks, aga osa võtta? Miks mitte?

Rääkides erinevatest peodekoratsioonidest ja kostüümidest, siis on tegelikult meil siin Eestis valik ikka väga lai ja kirju.

Kuidas endale siis õige kostüüm valida? Lastega on minu meelest lihtne, täiskasvanutega mitte nii väga lihtne. Üks aasta ma tegin lihtsalt Halloweeni püha jaoks ühe creepy foto, kus mul ei olnud vaja muud kui valget voodilina ja kööginuga.

Istusin rõdul, ajasin juuksed nats sassi, tupsutasin valge lauvärviga näo üle, musta lauvärviga mäkerdasin natuke silmade alt ja voilaaaa.

Kahjuks nägi seda vaatepilti (seda siis, kus valmis välimusega, nuga käes, kaamerale poseerisin) üks väike tüdruk maja taga ja ma loodan, et ta lapsepõlvetraumat ei saanud. 😬 Igatahes ei näinud ma teda peale seda enam kunagi…

Sellel aastal mõtlesin ma küll, et okei, kodu kaunistada vastavalt ei viitsi, aga lastele võiks kostüümid küll muretseda. Ehk on kuskil mingi kogupereüritus, kuhu minna ja lõbutseda, sest iseenesest sellised kostüümikad on ju lahedad. Vahet pole, kas tegemist on Halloweeni või lihtsalt kostüümipeoga.

Endale mõtlesin, et laseks Halloweeni meigi teha ja vaataks ka mingisuguse kostüümi välja.

Aga teid kutsun kommentaaridesse postitama linke Kaup24 e-poest, mida olete sealt Halloweeni jaoks ostnud/plaanite osta?

Kõigi kaasarääkijate vahel loosin välja 200€ kinkekaardi Kaup24.ee e-poes ostlemiseks!

Loosimine 31.10!

/reklaam

50 thoughts on “Kuidas ma rõdul lapsepõlvetraumasid jagasin”

 1. Algul ei plaaninud midagi teha aga pärast mõtlesin laua kaunistada ja kommide jaoks kõrvitsakauss osta, kust kommi pakkuda sest eelneval aastal käisid lapsed ukse taga küll. Midagi selga tõmmata veel ei viitsi. Võibolla järgmine aasta. ✌️😃

 2. Ei ole minu jaoks ka see eriline püha, seega ei valmistu selleks kuidagi:)

 3. Plaanis ikka miskit on.Mis täpsemalt seda veel ei tea.Olen käind aastaid sõbtanna juures Soomes hallmloweeni peol.Ütleme nii et igavesti lahe üritus,et näha ibinesi keda aastas paar korda aind näha:) Ja seda siis mitte niisama kokku saamisega tägistada vaid kõigil kostüümid.See aasta pidu jääb kahjuks ära aga lastele oleks küll vägev miskit selga tõmmata ja kõrvitsa korvid kätte anda:)

 4. Tere-tere ☺️
  Meil tegelikult ei olnud üldse plaanis see aasta suurelt halloweeni táhistada aga armas Jane ajas halloweeni tuju aina rohkem sisse,siis ikka korraldame midagi ágedat lastega.
  Kuna ta lingi kohta ei lase mitu linki lisada,ss lisan siia lihtsalt. Vanem laps tahtis nii vága Screami kostûümis olla. Mina isiklikult môtlesin,et olen ss vikatimees 😄 Tütar mötles et vöiks olla nôid aga Kaup24-s need nâo aksessuaarid ka müügil. Pönevam ju on kui neid nö veriseid ja katkiseid kleebiseid kleepida kuskile . Lisaks kostüümidele tuleb toad ka vastavalt kaunistada. Eelmine aasta sai tehtud pimedaks köik ja ss panin omakorda tuled ka igale poole(punased). Tegime takistusradasi,kas pidid ss ámblikuvôrgust lâbi páásema, silmamuna jooki jooma(silmamuna kommiga endale naitsev jook). Kui fantaasia töòle saada,ss on ju eriti lihtne selliseid lahedaid asju teha.
  https://kaup24.ee/et/kingitused-peoatribuutika/peoatribuutika/karnevali-kostuumid/halloweeni-mask-karje-scream-46x18cm?id=12115665

  https://kaup24.ee/et/kingitused-peoatribuutika/peoatribuutika/karnevali-kostuumid/vikatimehe-kostm?id=182070

  https://kaup24.ee/et/kingitused-peoatribuutika/peoatribuutika/karnevali-kostuumid/kostuumiaksessuaarid-my-other-me-lateks?id=12173436

 5. Kuna me oleme Halloweeni ajal reisil, siis valiks hoopis lapsele tema esimese reisikohvri 🙂

 6. Polnud midagi plaanis, kuna rahaline seis ei luba lisakulutusi teha. Aga kui peaksin võitma, siis kindlasti teen lastele midagi toredat. 😊

 7. Kuna meil on suurperedega toimumas Halloweeni pidu ja lastel ka koolis ja lasteaias, siis ikka annab mõelda mida panna selga 7-le lapsele ja kahele täiskasvanule🫣 kõige lihtsam vast oleks teha zombideks. Selleks tellin kunstverd, näovärvid, mõõgad/noad/käärid jmt mis on võimalik n-ö läbipea panna(peavõrudena siis), vedelat lateksit, et saaks naharibasid ja katkiseid kohti teha, ajumütsiga saab päris ägeda värgi teha ja kindlasti ka mootorsaed ja kirved on kasuks, sest zombid vajavad ju uut ohvrit🫣
  Perekond Zombid😁

 8. Ise ka kuidagi ei ole kaasa läinud selle Halloweeni meluga. Aga lapsed, lausa nõuavad neid hirmsaid maske ja et kommikauss oleks ikka teemakohane jne. Niiet viimane aeg hakata ka sinna suunda vaatama 😀 muud ei jää üle lihtsalt

 9. See aasta ilmselt tuleb rohkem dekoreerida ja teemasse minna, lapsed tahavad pidu ja kostüüme! Eelnevalt pole meil keegi ukse taga käinud, see aasta valmistume ja jääme ootele 😊

 10. Tere!
  Laste selle aasta plaan on minna kommi-pommi jooksma, see on minu lastel esimene kord.
  Meigi teevad tüdrukud ise, aga kostüümid peab kuskilt poest soetama.
  Plaan lastele kostüümid tellida. 🙂

 11. Hei, plaanis on tellida vanik, et toas meeleolu luua ja nipet näpet veel kõrvitsa kujusid jms. Väga hulluks minna ei saa kuna mul mees ikka räägib, et see on võõras püha meile ja pole vaja pidada seda. Laps küll juba teab mis see on tänu lasteaiale ja on igati kursis mis peaks olemas olema. Niiet jah, väiksemal kujul ikka tähistame vast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga