***

Kuidas ma tahaks oma vannitoa maha lammutada

Vannituba on ainus ruum siin majas, kuhu ma ei ole jõudnud midagi lammutama, spreitama või värvima minna. Okei, üleval üks tuba on ka veel täitsa puutumata ja me hoiame seal praegu kola, aga no vannituba… me ju kasutame seda igapäevaselt. Ülemist tuba mitte, see võibki niisama seista.

Ega vannitoal midagi viga ei ole – põrand on, lagi ja seinad ka, pesta saab. Inimväärne elu on tagatud. AGA…. ma pole rahul. Ja ma tean, et üsna jobu on viriseda, sest mõnel pole pesemisvõimalustki kodus. Isegi elanud sellises kohas, kus pidin ennast ja lapsi kausis pesema – eelnevalt sinna vett keetma jne. Ja, kui me kolisime kuhugi, kus sai pesemas normaalse inimese moodi käia, olin ma selle üle elu happy. Nt siia majja kolides.

Mind algusest peale häiris wc ja vannituba. Meil on need eraldi. Sessuhtes et lähed vetsu ja sealt edasi saad vannituppa. Uks on aga vahel.

Ja siis mul tekkiski kreisi idee värvida wc ja vannituba ära. Milleks plaatida ja raha palju kulutada? Olin näinud, et teised teevad ka nii.

Ütleme nii, et juba wc värvimise alla läks nii palju aega, närve ja higi, et…. vannituba mina küll värvima ei hakka. Tahaks lasta üle plaatida. Maksku, mis maksab. 😅

Mis ma seal siis teha tahaksin? Tahaksin mõnusat ja hubast vannituba! Esiteks seinad – tuleksid suures osas ikkagi heledad, sest pisike ruum ja kuigi mulle tumedad plaadid ka meeldivad, siis need teevad ruumi kuidagi veel pisemaks. Hele plaat – marmori mustriga. Üks sein võiks midagi muud olla, mis marmori mustriga kokku sobiks, aga kõiki seinu ühe plaadiga kindlasti ei tahaks.

Põrand – meil hetkel seal selline mulliplaat ehk siis kõnnid ja tunned jala all nagu pisikesi munakive. Iseenesest pole mul selle vastu midagi, ilus hall on, tuleb korralikult ära pesta ja võibolla üle värvida isegi? Kui ei, siis tasandusseguga siledaks kõik ja uus plaat peale. Aga põrand võiks küll pigem tumedam tulla.

Laes on seal mingid tavalised laeplaadid – mitte keraamilised ja ma arvan, et need võivad ka jääda, lihtsalt valgeks värvida.

Dushikabiini asemel tahaksin kindlasti vanni – sellist kausi moodi. Meil on vannitoas ka toredal kõrgusel aken ja vaade sealt imelisele loodusele, seega oleks ülimalt teraapiline lihtsalt vannis pikutada ja nautida loodust. 😍

Foto allikas: https://lintman.ee/ideed/

Vannitoa mööbli osas on mul palju mõtteid – tahaksim tumedat puidust tasapinda, mille peale läheb kraanikauss, mida ma juba pikalt vaadanud olen:

Sellist traditsioonilist vannitoamööbli komplekti ma isegi enam ei tahaks. Hetkel seal on valamu, valamukapp ja peegel seinal, aga need ei meeldi mulle enam üldse.

Tasapinna alla paneks pesumasina ja teeks ise mingid riiulid, kuhu siis pesutarbed, lisarätikud ja muud asjad panna. Loomulikult tuleb eraldi ka seinale rätikute jaoks nagi, aga kuna meil rätikuid niii palju, siis saaks sinna tasapinna alla riiulule ka neid panna.

Vann läheks otse akna alla, seega jääks ühte nurka sutsu vaba ruumi, mille me mõtlesime sisustada dushikabiiniga – jah, sellise kokkuvolditavaga. Seda just sellepärast, et alati ei pese ennast ju vannis ja mingit dushikardinat ma oma vannituppa ei taha, et vannis saaks ka kiirpesu teha. Siis ongi hea, kui pisike dushinurk ka oleks vannitoas.

Seinale, tasapinna ja valamu kohale tahaks ümmargust peeglit, mille taga on valgus. Hästu popp. Olen paljudel näinud. Mulle ka nii meeldib.

Peegel: https://www.pgl.ee/led-valgusega-ummargune-peegel-brenda-%28d=110cm%29

Ja igasugust muud sisustusnänni loomulikult. Ma sellest ehitamise protsessist polegi nii vaimustuses, aga ma juba tahaks sisustada – rätikud, küünlad, korvikesed, taimed jne. 😅😍

Nüüd on veel puudu lotovõit ja ma võin ehitajatele rohelise tule anda. 😅

/reklaam

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga