***

Kuidas me terve perega vanglasse sattusime

Mõtlesime meie täna, et võiks kuhugi minna. Tegelikult juba eile mõtlesime sellele, kui hilisõhtul Astraal 5 vaatasime. Pole mõned nädalad juba kodust väljas käinud, sest ilm on üsna kehvake olnud. Mitte, et mulle ei meeldiks kodus olla. Ikka meeldib. See on mu lemmikpaik.

Loomaaias ja igalpool mujal me oleme sellel suvel juba käinud, seega oli Murru vangla tõesti midagi teistsugust JA ja lastele väga meeldis. Oli tõesti huvitav. Me giidiga ekskursiooni ei võtnud, sest seitsme lapsega oleks, ma arvan, olnud meil väga raske keskenduda giidi jutule. Ja ma arvan, et giidil endal oleks ka närv lõpuks olnud mustem kui need vanglapõrandad olid.

Mõtlemisega jõudsime Murru vanglasse. Kui teised lapsevanemad käivad loomaaias või tivolis või mängutubades, siis meie mõtlesime, et võiks lastega vanglasse minna hoopis. Midagi teistsugust. Selline väike eelekskursioon lastele, näitamaks, et sealne elu pole miski luksus ja parem ärgu tehku kunagi midagi, mis võiks nad sinna saata. Ok, nali. 😀

Väga lahe on see, et sa saad võtta omale audiogiidi. Pm sissepääsus skänneerid koodi telefoni, valid, mis keeles tuuri soovid ja siis numbrite kaupa kuuled – hoonetel numbrid peal. Nt nr 1 hoone juures kuulad nr 1 audioklippi jne jne. Ütlen ausalt, me esimese ja isegi teise kuulasime ära ja rohkem ei suutnud. Mitte, et audio oleks halb olnud, lihtsalt laste mulin käis üle. Ideaalne on kõrvaklapid pähe panna, käia ringi ja siis kuulata. Aga sellisel juhul ei soovita lapsi kaasa võtta.

Vaatamist oli palju – erinevad kongid, pesuruumid, külastusruumid, muud eluruumid, vanad dokumendid jne. Olime seal peaaegu 2 tundi. Tõesti oli põnev. Ja kindlasti creepy ka. Lapsed muidugi kasutasid mu viimased närvid ka ära – ehmatasid mind pidevalt, kuskile pimedusse hiilides ja sealt järsku välja hüpates.

A no, mis seal ikka. Noor ja tugev süda. Veel. Ma loodan.

Rahvast oli ka suht palju. Tundus, et on populaarne koht.

Soovitan külastada!

Nüüd sõidame telkima. Tsau!

2 thoughts on “Kuidas me terve perega vanglasse sattusime”

    1. Põrguorus käisime 😀
      Kui õigesti kuulsin, siis 17€ oli perepilet. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga