***

Kuidas me varem sellest kohast midagi ei teadnud???

Appi, kui väsinud ma hetkel olen ja meelsasti viskaks jalad seinale ning laseks silma looja, aga ei, ma pean teile esmalt kirjutama, kus me käisime ja mis just toimus.

Tulime me just terve perega Suure-Jaanist. Seal on üks äge veekeskus. Meie saime sellest kohast alles hiljuti teada. Ei, mitte Suure-Jaanist vaid sealsest veekeskusest. Elame üsna lähedal, aga polnud halli aimugi, et seal selline keskus on.

Suure-Jaanis käime tihti – vahepeal pole Võhmas poes normaalset liha, siis saab sinna trippida. Jalutamas oleme ka seal käinud – ilus koht on. Järves oleme ka ujumas käinud. Ja mina alati mõelnud, mis ilus hoone see keset Suure-Jaani on. Nüüd ma siis tean – Tervisekoda.

Sellega, et me seal täna käisime, oli ka alguses huvitav lugu. Üks teine koostööpartner kinkis mulle väga eduka koostöö eest just Suure-Jaani veekeskuse kinkekaardid. Vot alles siis ma sain sellise keskuse olemasolust teada – see oli nüüd suve algus vist. Mõtlesime, et suvel ei hakka neid kinkekaarte ära kasutama, käime niikuinii palju vabas õhus ujumas, et läheme sügisel või isegi talvel.

Ja nüüd augustis kirjutati mulle Tervisekojast ja kutsuti külla. Väga lahe kokkusattumus mu meelest!

Igatahes, minul oli väikene eelarvamus, et väike linn, veekeskus – ilmselt ei midagi erilist ja suurtes linnades kindlasti on need lahedamad. Oleme käinud üsna mitmes ja no, on olnud väga ägedad, aga okei, lähme kaeme selle Tervisekoja siis üle.

Aga!

Mu arvamus muutus totaalselt, kui me sinna kohale jõudsime. Hoone väljast väga ilus, seest veel ägeda, veekeskuse osa vägagi muljetavaldav, arvestades, et tegemist ei ole mingisuguse suurlinnaga, kohvik ja kõik kõik on seal lihtsalt väga hea.

Muide, maja sise- ja välisarhitektuur on inspireeritud Suure-Jaani külje all olevast Soomaast, kuhu on ideaalne nt enne spaelamust minna, sest valikus on lausa 7 erinevat matkarada.

Ma ütleks, et basseinide valik on ka päris mitmekesine – on bassein, kus saab kohe päris ujuda, beebidele bassein, natuke sügavam, mis sobilik nt koolieelikutele ja ka koolilastele miskit – liutorust ei hakka üldse rääkimagi. See olla ka väga äge olnud laste sõnutsi.

Erinevad saunad olid – meil on Geit ja Kristofer suured saunasõbrad. Viimane tahtiski ainult erinevate saunade vahet käia ja seal, kus vähegi sai, leili visata.

Saunade juures olid dušid ja külma vee bassein, kuhu end pärast kuuma sauna sisse kasta.

Olid lebotoolid. Oli mullivann. Oli keerubassein. Õues oli kuuma veega kümblustünn.

Oli söömisala, kus olid toolid ja lauad. Õues samuti terrassil ala, kus sai head toitu ja jooki nautida.

Nagu eelnevalt mainisin, on veekeskuses ka kohvik Kukemari, mis on suunitletud imemaitsvate täistera põhjadel pitsade tegemisele, mida isegi Viljandi inimesed käivad kaasa ostmas.

Me tellisime esialgu smuutid – kui nämmad need olid. Seejärel läks kõht tühjaks ja võtsime kaks erinevat pitsat. Issand, ma pole vist iial nii head pitsat saanud!

Lapsed muidugi lõpuks tahtsid ka neid Minimelts jäätisepalle ja kõik nad valisid ka meelepärased välja.

Meil pole üheskis veekeskuses kunagi 3 tundi möödunud nii ruttu ja kui te arvate, et me sealt kõik rõõmsas tujus lahkusime, siis eksite. Krissu jõudis juba kümblustünnis mõnuledes küsida, kas homme tuleme tagasi. Ja Adeele suutis end riietes ujulasse tagasi nihverdada, end märjaks teha ja ma pidin talle oma mingist hõlstist kleidi meisterdama, sest palja lapsega poleks saanud sealt ära nii minna.

Rahvast palju ka ei olnud – imestan, sest reede ju. Vesi oli igas basseinis parajalt soe ja mõnus ja mul pole ühtegi halba sõna öelda.

Ütleme nii, et mina ei viitsi küll enam kuhugi suurde linna sõita lastega veekeskusesse, kui meil kodus selline ideaalne koht olemas ja nüüdsest hakkame hoopis Tervisekojas käima. 🙂 Nagu ka keegi mu insta story peale vastas, et uskumatu, kuidas middle of nowhere on nii lahe veekeskus. Mu esmamulje oli umbes sama – Suure-Jaanis on nii äge koht?? Tegelt? 😅

Ja lapsed jäid ka väga väga rahule – suuremad lapsed ütlesid koju jõudes, et nii lahe päev oli ja Krissu ütles, et peaks varsti sinna tagasi minema. Enamus nüüdseks magavad, sest nsd tõesti möllasid seal ringi palju ja oli näha, et lastel oli väga lõbus.

Tervisekoja majas ka mõnus saal, kus erinevaid koolitusi, seminare ja sünnipäevasid saab läbi viia. Samuti on neil tööl 3 massööri, kes kõik teevad erinevaid massaaze. Lisaks on Tervisekojas esmatasandi tervisekeskus, kus ettetellimisel saab teha erinevaid tervise analüüse. Juba praegu on nad alustanud ka peretubade projekteerimisega nende endi ruumidesse, millega loodavad nad teha Tervisekoja külastamise veel mugavamaks.

Hetkel aga teevad nad majutuse osas koostööd ümberkaudsete väikeste turismi taludega. Hea info neile, kes sooviksid Tervisekoda külastada, aga tulevad kaugemalt. 🙂

Ka neile, kes kaugemalt tahaks tulla ja külastada Tervisekoda – on olemas Sürgavere näol sellise hosteltüüpi majutusega, mis asub spordihoones ja suvel rohkem laagreid korraldatakse, 8km kaugusel, kus lihtsamates tingimustes tegelikult peredel peale spaad hubane olla, et hommikul jälle ujuma ja sööma minna. Selle tutvustuse leiab Bookingust Suure-Jaani veekeskuse Sürgavere majutuse alt. Iseenesest on meil ka transpordi võimalus Sürgaverest edasi tagasi, mis ei ole absoluutselt kallis.

*reklaam

2 thoughts on “Kuidas me varem sellest kohast midagi ei teadnud???”

  1. Absoluutselt suurepärane koht lõõgastumiseks. Minu lapsed on seal igal nädalal ujumas ja saunatamas. Seal toimuvad ka ujumistrennid ja vesiaeroobika, mis on populaarsed, ka väikelaste ujutamine (eelmine aasta oli). See keskus annab linnale nii palju juurde, isegi kui seda peab doteerima. Mis siis, koolilastele ujumisvõimalused, valla lasteaiad käivad seal ujumise algõpetust saamas. Koht ise hubane, mõnus lõõgastav muusika, põrand on kare, kohvikus suurepärased tervislikud söögid, lõuna ajal ka iga nädal lõunasupp taskukohase hinna eest jne. Kõigile soovitan. Väike aga nunnu spa-ujula.

  2. Nüüd tekkis veel suurem tahtmine minna sinna ,eriti kui nüüd pisipere endal ka. Sõbranna ammu rääkis ,et see nii äge koht . Nad oma lastega jäid ka väga rahule ,et Pärnust lausa selle reisi sinna ära tegid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga