***

Kuidas meie puhkus täiesti pekki läks

Eile läksime meie kauaoodatud minipuhkusele. Kuigi… mis puhkus see 24h ikka on? Selle ajaga ei jõua puhkusemaiku isegi mitte suhu saada. 😀

Pidime esialgu minema Matsi randa, aga seal olid megad sipelgad. Tassisime sipelgamürki ka kaasa, sest üks jälgija oli ka käinud ja soovitas. Mürk väga ei toiminud, mitu tundi ootasime seal ja siis tõmbasime leebet.

Ma kohe seletaks selle osa ka ära. Tegin ka instasse story, sest kaks inimest kirjutasid, et pole ok loodusesse mürki tassida ja ma nõustun täiega. Ma ei tea, miks ma ise seda sellise nurga alt ei vaadanud, aga ega ise ka väga ei tahaks, et keegi sulle koju tungib, sind mürgitama kukub, sest ta tahab seal rahus tšillida. Aga ma olengi vahel idikas ja sellele pole veel lahendust leidnud. Õnneks mul mõistusega jälgijad, kes mind maa peale toovad.

Edaspidi olen targem ja proovime leida puhkamiseks koha, kus kedagi tapma ei pea. V.a sääsed. Neid ma notin elu lõpuni, tulgu kasvõi miljon inimest mind maa peale tirima. 😅 Nad on rämedad värdjad. Sääsed siis. 😅

Sellest mürgi storyst läks paljudega aruteluks, et noh, siis ei tohi ju koduhoovis ka igasuguseid kahjureid tappa, aga mina mõtlesingi sellist loodusesse mürgi tassimist – et ärge seda tehke ja mina ka rohkem ei tee. See oli esimene ja viimane kord.

Kuidas meie puhkus läks? Omadega jumala per*e, kui nüüd lühidalt kirjeldada.

Me ju tõusime ilgelt vara, hullult kiirustasime ka kodus, sest enne pidime Joosepuga füsios ära käima. Seejärel sõitsime Vändrasse – käisime poest läbi, et mere äärde snäkke ja jooki võtta. Kuskil väga muud erilist poodi tee peale ei jäänud, siis tundus see hea läbi käimiseks. Otsisime tõrvikuid ka – mul tekkis idee, et need võiks asja kuidagi romantilisemaks muuta. No ei leidnud.

Plaanis ei olnud, aga kuna sealt külje alt niikuinii mööda sõitsime, hüppasime Pärnu Kaubamajakast ka läbi – võtsime õhtusöögiks nuudleid kanaga ja saime sealt kõrvalt K-Rautast megahea hinnaga kõrged tõrvikud. Võtsin neid kohe rohkem. Äkki Geit tahab mingeid rituaale läbi viia, no mine sa tea. 😅

Sõitsime edasi. Tõstamaal tegime peatuse. Käisime söömas, Joosep sai sirutada, süüa ja juua.

Sõitsime edasi ja jõudsime Matsi randa. Sipelgad. Igalpool. Ja nad hammustasid. Mul jalad kõik hullult sügelesid. Okei, mõtlesime, et sinna jääda ei saa. Läheme Valgeranda – a seal pole ju wc? Ma mõtlen seda liivast kohta, kuhu ka autoga pääseb. Ok, pissil saab viimases hädas võsas käia, a kui nr 2 peaks tulema, siis on suht…. si*ad lood. 😅

Sõitsime Valgeranda ja ideaalne koht, kus muidu auto ja telgiga ollakse, oli täiesti vaba. Imestasime, sest inimesi oli jõhkralt palju.

Panime telgi püsti, ma võtsin vessari välja, mõned alkovabad kokteilid ka ja lihtsalt nautisime. Päris mõnus oli.

Üks hetk aga nägime, et eemalt tuleb korralik vihmasahmakas. Joosep magas juba telgis. Tegime oma autol tagant kõik puhtaks, istmed alla ja tõstsime telgist madratsiga koos magava Joosepi pm pagassi. 😀 Täispuhutud madratsiga oli autos ikka megakitsas. Selles mõttes, et kui istuli tõusid, siis pea ja lae kohtumine oli garanteeritud.

Pikutasime autos. Välku lõi. Müristas. Padukat sadas. Joosep oli ka väga ärevil sellest kõigest.

Üks hetk jäi see välk ja pauk järgi ning otsustasime, et kolime telki tagasi – seal oli ikka palju mugavam.

Aga siis hakkas minus mingi trall pihta – liiva oli igalpool, mis mulle rämedalt närvidele käis, sääsed puresid, kõik kohad sügelesid (ma vihkan seda!), telgis õhku polnud, tegime pealmised uksed lahti, siis oli rämedalt niiske. Ropendasin ja vandusin seal. Oleks äärepealt telgi ribadeks rebinud, nii närvi läksin. Ja siis jäin magama.

Ma olin sellest sõidust ka nii väsinud. Pidasin peas plaani, et nii, kui Matsi randa jõuame ja telgi püsti saame, magan paar tundi. Ma olen väsinuna maailma õudsaim inimene. 😀 Mis teha.

Magasin tunnike. Oli juba parem. Geit kutsus õue lõkke äärde istuma, aga ei jaksanud minna. Joosep oli ka megapahur seal telgis. Juba siis, kui esimest korda telki sai, vaatas katust ja seinu nii kahtlustavalt ja talle üldse ei meeldinud seal. Pidasime plaani, et kui ta ikka seal niimoodi jaurab ja viriseb, peame öösel koju sõitma. Sest seal oli teisigi telkijaid ja ei tahtnud, et Joosepi kisa kedagi üles ajaks/meeleolu rikuks. 😀

Aga ei. Õnneks Joosep jäi magama ja mina ka.

Hommikul kell 7.30 aga Joosep äratas meid “rõõmsalt” üles ja siis talle ei sobinud enam miski. Pakkisime asjad kokku ja läksime koju ära. Magama. 😅

Telkida mina enam ei taha. Ei meeldi. Minul see idee tekkis küll, aga… noh, järgmine kord võtame mingi majutuse kindlasti. 😀 Ja ega kõik ei saagi alati ideaalselt välja kukkuda.

Veits külma sain ka vist sellest telkimisest, aga teeme õhtul sauna ja paneme oma tõrvikud ka püsti, teeme väikest romantikat siis oma koduhoovis, mis on ka super hea.

Ja ma pole muidu üldse mingi pips linnapreili, ma luban teile – maal sündinud, maal üles kasvanud, aga seekord ma olin küll selline piripill. 😅 Vaated olid see-eest ilusad. 😍

A ja, kui me sealt olime ära läinud, trippis Keskkonnaamet sinna ja oli meie kõrval olnid telkijatele hoiatuse teinud, et lähemal kui 200m merele ei tohi autoga parkida. Huvitav, sest see tee, kuhu tavaliselt autod ju jäetakse on ka vähem kui 200m piires. Ja nad ise parkisid ka sinna. 😀 Silte ega midagi ju polnud. Aga okei, jälle olen targem. Kui palju ma ikka sellest minipuhkusest õppisin. 😅😍

16 thoughts on “Kuidas meie puhkus täiesti pekki läks”

 1. Valgerannas on ju kämpingud, ülimônusad! Meie lemmik koht. Ja kui vähe rohkem luksust tahta siis valgeranna puhkemaja ka.

  1. Ma tean jaa, aga tahtsime täitsa eraldi omaette miskit… väga lihtsat 🙂

 2. Käisime ka eelmine nv Tõstamaal rannas, võtsime Pärnus Staffanis pitsa kaasa, et minna sinna randa RMK kohta sööma. Reaalsuses tammusin mööda liiva ja sõin, kuna seistes ronisid kohe suured sipelgad jalgadele ja hammustasid. Nii me seal kahe vanema lapsega sõime ja tammusime. . Päris naljakas vaatamist oli vist.

 3. Äkki matkaautoga minna, kõik mugavused olemas ja saab nagu sõiduautogagi ise valida kus peatud.

  1. Seal vist lisaks b-katile mingit luba veel vaja ja kes seda tegema viitsib hakata 😅

 4. Tere.Tahtsin öelda,et telkida on vist kõige parem oma õues-hoovis. Siis ,kui täiega ära viskab,on lähedal tuppa minna.

  1. Matkaautol piisab üldisest B-katist, oleneb suurusest. Haagissuvilaga on natuke keerulisem.

 5. Meie viimane telkimine oli täielik vastand. Nii mõnus oli. Sääski polnud, ilm oli mega. Magasime ülihästi. Hommikul, asju kokku pakkides, hakkas vaikselt sadama alles.

 6. Pole küll Pärnus väga käinud ja ei tea, mis teest/parklast jutt, aga lihtsalt mainin Keskkonnaameti teemal, et kuna nad teevad järelevalvetoiminguid, siis neil on luba parkida antud keeluvööndis, täpselt sama nagu näiteks päästeamet. Looduskaitseseaduses on sellised aspektid välja toodud.

 7. Ma ilmselt tean, mis kohas te peatusite, käime seal lastega alati ujumas, kui vanvanematel külas oleme, seal on mega mõnus rahulik, põhirannas alati megalt inimesi, aga seal pole hullu, isegi kui on inimesi, siis tunne ikka nagu oleks omaette 😀 POlegi varem kuulnud, et Keskkonnaamet seal luurekat teeb, tõesti hea küsimus, et kuhu see auto siis panna, seal tee ääres kõik pargivad ju 😀 Seal ei olegi mujale panna seda autot

  1. No just! Et see tee, mis ranna äärest jookseb ja kuhu käik pargivad ju ka lähemal kui 200m 😀

 8. Mulle meeldib telkida … Maal oma aias 😅🤣. Sest igakord kui mehega sai telkimas käidud Kauksis või Võrtsus ,hakkas honmikul raudpolt ju ikka padukat sadama ja läks ilgelt jahedaks et lõpuks maandusime ikka koju tagasi . Ja ei mingit ,,kolme päeva ,, puhkust telkimisalal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga