***

Kuidas meil täna läks?

Täna oli Joosepil tegus ja ka raske päev. Kõige pealt füsioteraapia – egas selles midagi rasket pole tegelikult, natuke võimelda ja mudimist, aga nagu ma eelmises postituses mainisin, on tal hetkel selline periood, kus võõrad inimesed talle üldse ei meeldi. Heh, kui nüüd mõelda, siis mul endal on ka see periood. Ja juba 29 aastat. 😅 ok, nali. Kui siis ainult natuke. Päris röökima ma ei hakka, kui võõras ligi astub. Kujutage nüüd seda vaatepilti ette. 😅

Tegime täna pigem tutvumise tunni. Joosep sai sealseid mänguasju uurida ja ümbrust vaadata, harjuda. Eks emasüda ikka tõmbua härdaks nende krokodillipisarate peale, aga vast harjub ikka mõne ajaga ära ja saab ka võimeldud.

Füsioterapeut sai õnneks teda ikka natuke mudida ka, et lihaste seis üle vaadata ja midagi ebanormaalset ta kuskil ei täheldanud. Pigem vastupidi – kõik on heas seisus, Joosepil tugevust on küllaga ja ta arvaski, et Joosepil suure tõenäosusega võivadki kõik asjad järsku tulla. Roomamise kohta ütles ta, et see võibki vahele jääda ja pole üldse hullu.

Et tulevikus seljaprobleeme ei tekiks, siis ta ei soovitanud ka liiga varakult Joosepit püsti ajada. Ütles, et käputamine on just selja jaoks hea. Tuleviku mõttes. Saime juhised panna Joosep võimalikult palju käpuli asendisse või põlvede peale. Muidugi füsioteraapias käime me edasi, need 10x ära, aga lihtsalt jagati nippe, kuidas ka kodus füüsilist arengut toetada. Kuigi ma olin juba teadlik, mul ju need Muuv võimlemiskaardid kodus ja seal samad harjutused.

Peale füsioteraapiat läksime Joosepiga veeniverd andma. Hoidsime kolmekesi teda seal kinni ja no ütleme nii, et Joosep on väga tugev poiss. Ja väga kõva häälega, kui vaja. 😅 Vere aga saime antud. Vaadatakse kõik vitamiinid ja tähtsad asjad üle. Perearst arvas, et kui 21.08 läheme näo- ja lõualuukirurgi juurde, siis seal ilmselt lastakse ka teha samad analüüsid ja siis saan öelda, et juba on tehtud.

Homme uus füsioteraapia ja loodetavasti on Joosepil siis juba sutsu rõõmsam olla. Seal oli üks beebi käinud, kes 3 päeva jutti röökis ja neljandal oli nagu ära vahetatud laps – vanarahu ise.

Selline päev oli siis. 🙂 Mis te täna head tegite? Ilm oli ka täna rõõmsam ju!

6 thoughts on “Kuidas meil täna läks?”

  1. Minu 6. kuune beebi ei ürita veel ka roomata, kuigi beebigrupis enamusel juba väga üritavad või roomavad. Aitäh, et kirjutad ausalt ja otse ka sellistest teemadest. Loomulikult tean, et iga beebi areng on erinev ja et osad jätavadki roomamise vahele ja ei tohi üle muretseda ja aega on, aga ikka võib see teema muretsema panna. Sa ilmselt juba palju chillim, kuna tead, et kõik lapsed lõpuks ikka liikuma saavad. 😀

    1. Loomulikult paneb muretsema. 🙂 Isegi mind, kes viiendat korda seda kõike läbi teeb. 😅

  2. Ilm oli hea eile aga tuju mitte nii hea . Ei saa üldse aru kas laps laseb kolmanda hamba juba otsa või gaasid või mõlemad korraga . Sest üli rahutu,midagi peale diivani najal püsti ajamise teha ei taha ja magama jääb tund aega suure kisaga,ise näitab ammu välja et tal ilge uni . 🥺 Ja miks ei saa aru kumb on sest ,et lutsutab suud jälle nagu teiste hammaste tuleku ajal ja surgib sõrmedega suus aga samas peeretab ka jõhkralt. Oehh siis olen see nädal #stressisemme. Ootan väga Laupäeva siis mehel vaba ja on abijõudu.

  3. Miskipärast tuli mul sisetunne, et võiksid lasta kontrollida hoopis Joosepi silmi…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga