Kuidas mitte näha välja nagu kilesse pakitud sardell

Ma millegipärast arvasin kunagi, kui ülekaalulise elu alustasin, et jõle hot on kanda võimalikult ümber riideid. Ma tundsin end nendes nii mugavalt ja olin uhke, et mulle mahub selga S suuruses pluus, vahet pole, et tegelikult oli mu suurus näiteks L.

Ma pidasin tähtsaks oma kehakumerusi võimalikult palju rõhutada, oli see siis loomulik kumerus või krõpsu üledoosist tingitud… paistetus. Kui internetist soovisin riideid osta, oli peamine tingimus see, et pluus või kleit pidi olema ümber keha ja venima, siis võis pakutav ese olla vabalt S suuruses.

Täna, kui kaalun eelmisest ülekaalulisest Janest ca 5 kilo vähem, mõtlen ma hoopis teisiti. Ma ei ürita isegi endale pisemat suurust selga venitada, sest…milleks? See teeb vaatepildi ainult hullemaks.

Mulle meeldis mõte, et kuigi mu päris suurus on nt L, mahub mulle selga ka S või M. Jah, mahub, sest peaaegu kõike on võimalik selga venitada. Kui sa tahad välja näha nagu kilesse pakitud sardell. 😀 Õige suurus teeb imesid ja näitab inimest visuaalselt palju ilusamana. Mulle meeldib vahel öelda, et pole olemas paksu inimest, on vaid vale riidesuuruse kandmine. 😀 Noh jah.. paks on mu meelest üldse nii kole sõna, ütleme siis, et ülekaalulisi inimesi küll on, aga paljud rõhuvad seda vale riidesuurusega veel rohkem ja tunduvad tüsedamad, kui tegelikult on.

Need riidesuurused on ka muidugi siia-sinna. Mul on üks jope, millel on M suurus sees ja on isegi natuke lohvakas ent teisel jopel XL ja ei mahu üldse selga. Pea kõikide riietega on nii. Üks pluus on M, on isegi pigem suur, teine on L ja no venita palju tahad, ei lähe selga.

Üldiselt ma venivast materjalist riideid enam ei kannagi. Pigem lohvakad, tugevast mitte venivast riidest või siis sellise lõikega, et peidab kõik voldid ja pekid ära. Ma olen tänaseks leppinud, et minu riidesuurus on L. Poes ma isegi ei vaata väiksemaid asju. Minu jaoks õnneks pole see kunagi suurt tähtsust omanud ka, kas ma kannan L või XS, suva, peaasi, et riie näeb seljas kena välja ega rõhuta mu halbu külgi. 🙂

Kommentaarid

  1. Masha says:

    a mis vahet on sildil riideeseme sees? mul on riideid nii S kui ka XL, peaasi, et selga mahub ja pole nagu punnis sardell kiles 🙂

  2. Anu says:

    Ma panin talvel tähele, et natuke kogukamad inimesed kipuvad väga ümber jopesid kandma. Muidu ei panekski tähele, et nad veidi suuremad on, aga kui jope ikka peaaegu rebenemas on, jääb ju ikka silma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]