***

Kuidas oma voodi tagasi vallutada?

Kell on 00.53 ja ma kobisin üles korrusele ära. Geit jäi alla Adeelet ja Kristoferi magama panema. Või tähendab nemad teda.

Geit siin üks päev avastas, et täitsa kopp ees on juba pisematega voodi jagamisest ja tahaks oma naisukese kaisus ka üle pika aja magada. Eks me saame seda teha küll, aga limiteeritud koguses ajaga. Me ju ei maga oma voodis kahekesi vaid neljakesi – Krissu ja Adeele ka ikka. Ja, mis siin salata, ega mul on samamoodi kopp ees.

Kui nad endale narivoodi said, siis alguses me suutsime üsna tublid olla – panime nad sinna magama ja saime üksteise kaisus tudumaale suikuda. Hommikul aga ärkasime ikka samas voodis neljakesi. Mõni öö ei saanud arugi, et nad oleks öösel meie kaissu trippinud ja mõnel teisel ööl oli Krissu nagu kõndiv signalisatsioon, mis alustas siis, kui ta silmad avas ja lõppes alles siis, kui ta meie kõrval maandus. See oli rets. On siiani. 😅

Vahepeal magasime all külalistetoas, et Krissu oma alarmiga teisi üles ei ajaks ja signalisatsiooniteekond lühem tal oleks.

Ega ma ei mäleta, kuidas need lood Hendriku ja Raimondiga olid, aga ma ei mäleta ka, et nendega selline pull oleks olnud, kus nad öösiti meie kaissu ronivad ja hommikuni seal põõnavad.

Krissu ja Adeele saab edukalt oma vooditesse magama panna, aga siis ongi kaks varianti – nad kas a) tulevad mingi aeg ikka meie juurde või b) neid sinna magama pannes jääme me ka seal magama ja nii me siis magame neljakesi narivoodis. 😅 Mis pole ka just ideaalne lahendus, eksole.

Geidul on aastaid juba alaseljaga suured probleemid, mul ka alaselg muidu kiita pole ja nüüd raseduse ajal annab kuidagi eriti tunda. Eks ma oma tugivööd ikka kannan, aga öösel tahaks ju normaalselt ikka magada.

Mida siis teha? Kuidas lapsed saada oma vooditesse magama? Adeele on 3 ja Krissu 4. Sellised vanused ka, et beebid enam ei ole. Peale sündi magasid nad võrevoodis, ka mitte kaisus. Eks jah, meiega ühes toas ikka.

Ma üldse ei imesta, et inimestel suhtes säde ära kaob, sest mu meelest on nii oluline saada oma mehega kahekesi voodis magada – üksteise kaisus või ei, juba mugavuse pärast. Ei taha ju pidevalt kolida jalguotsist päisesse ja vastupidi – sest no, lapsed kolivad järgi sealt ühest voodiotsast teise ja lõpuks ongi nii, et kumbki meist kolib mujale magama. Ja lapsed laiavad, jehhuuu!

Väike update: ma läksin öösel siis Geitu Adeele voodist üles ajama, et ta ikka mu juurde magama tuleks. Adeele aga tuli tulede-vilede saatel hiljem ikka meie juurde. Krissu magas terve öö oma voodis, jeee!

On teil konkreetseid nippe, mis ka toimivad (unejutud on kindel ei, see on nende jaoks nagu äratuskell 😅), kuidas lapsed oma vooditesse magama saada? Ma olen täitsa nõutu juba ja varsti on meil beebi majas ja… tahaks ühesõnaga normaalse inimese kombel magada juba. 😀

9 thoughts on “Kuidas oma voodi tagasi vallutada?”

 1. Meil 2 last – 6 aastane poiss ja kohekohe 1 aastane tüdruk.
  Esimese lapsega oli ikka nii,et alguses lubasime kaissu tulla ning magaski mingi 5 aastaseni meie kaisus, okei, vahepeal suutis ja tahtis ka oma voodis magada. Me ostsime talle lausa uhke autovoodi,mida ta nii soovis,ning siis mingi aja suutis seal magada. Lõpuks hakkas ikka öösel uuesti kaissu tulema.
  Kui ma aga teist last ootama jäin , hakkasime mõtlema,et ahh,las magab ja naudib veel meie kaisus olemist. Et küll teise lapse sünniga läheb oma voodisse. No tutkit 😀 Ostsime uue voodi talle jälle, 1 öö sai oma voodis olla ning järgmine hetk jälle meie kaisus. Siis otsustasime mehega võtta kindlalt ette selle,et enam ei tule emme-issi kaissu. Beebi sündis ja magas ka oma võrekas,ning tegime suure seletustöö. Esimene öö läks oma voodisse, kuid tunni pärast hakkas pihta jonn,et tema tahab meie kõrvale. Ùtlesime “ei” ja seletasin miks. See öö istusime kella 4ni hommikul ja tema palus,meie ei lubanud. Lõpuks vajus ära. Siis teine öö sama pull, aga siis vajus kell 1 ära. Ning peale neid kahte ööd magab ilusti oma voodis,ilma igasugu jonnita ja ärkamiseta,kus muidu meie kaissu ronis.
  Teine laps magab siiani võrekas, ei ole mingit meie kaisus olemist. Kui alguses rinnaga toitsin, siis võtsingi ta võrekast välja,istusin voodi äärepeal ning toitsin ära ja panin tagasi võrekasse. Mees ütles ka,et teise lapsega seda viga ei tahaks teha. Igalühel oma voodi ning me saame lõpuks peale 5 aastat iga õhtu mehega üksteise kaisus uinuda 🙂

 2. Räägin ainult enda kogemusest, minule pole kunagi meeldinud lapsed kaisus magada, sest ma ise ei saa välja puhata. Aga eks mingi aeg olid nad ka tissipuugid ja kannatasin ära, kuna nad olid suht kehvad magajad ja magasid tissi otsas. Aga mõlema lapsega mingi 6 kuuselt tegin südame kõvaks ja tegin unekooli, sest ma ise olin nii väsinud selleks ajaks. Käisin vajadusel laulmas iga minuti tagant ja silitasin kuni uinusid. Seega hakkasid magama oma voodites, aga eks ikka oli tagasilangusi aga olen arvamusel, et järjepidevus on võti. Ja on raskeid perioode eriti alguses, aga kui sa jääd endale kindlaks saavad sellest ka lõpuks lapsed aru. Kui mul oleks selline olukord, siis kui laps roniks minu voodisse läheks ja viiks ta käekõrval tagasi oma voodisse ja seletaks, et tal oma voodi ja hommikul võib tulla kaisutama jne. Edu!

  1. Eks see järjepidevus vist kõige alus olegi siin elus. Tuleb ENNAST vist kokku võtta. 🙂

 3. Praegu oleks hea aeg see komme välja harjutada kuniks veel beebit ei ole.
  Lapsed on Sul piisavalt suured, et peaksid juba aru saama ka selgitustööst – miks igaüks magab oma voodis. Kui ööse kaissu ronivad siis viiksi järjepidevalt käekõrval oma voodisse tagasi.
  Võibolla sobiks neile mingi kleepsusùsteem? Ala mingi tabel päevadega, et saavad sinna kleepsu iga päeva eest kui magavad ilusti oma voodis?

  Ma ise ei kannata ùldse kui keegi veel peale mehe meie voodis laiutaks 😀 enda uni on nii rikutud. Meil on mõlemad lapsed omavoodis ja omatoas. Pisem kolis aastaselt oma tuppa ja magabki seal võrevoodiga.

  Jõudu ja jaksu igatahes 🙂

  1. Jaa, keegi fb-s kommenteeris ka seda kleepsusüsteemi ja kiitis. Peaks ka proovima. 🙂

   1. Ka mina olen seda kleepsusüsteemi oma nelja-aastaste kaksikute peal katsetanud. Poisil töötas ilusti, aga tema tuligi kaissu rohkem sellepärast, et tüdruk tuli. Kuid tüdrukul ei tööta vôi no ta on kolme kuu jooksul nüüd 14 ööd oma voodis maganud. Eelneva nelja-aasta jooksul oli vbl 7 ööd oma voodis maganud 😀 nagu paremaks läinud, aga tal nii raske, et ikka väga ei pushi… Kogu öö hoiab mind kaisus ja paitab jne. Samas, vanem laps, magas kogu öö ja oma voodis alates 2 nädalasest peale. Lapsed nii erinevad…

 4. Olen kolme lapse ema ja kuue lapse vanaema. Harjutasin oma lapsi titest peale, et on oma voodis eraldi toas ja jääb tuttu. Tuba pime.

 5. Mu suurim hirm on ka ,et kas suudan lapse välja koolitada juba beebsust saati nii,et ta magaks oma voodis sest isegi kui kass on terve öö meie voodis maganud ei puhka ma väga hästi välja.

 6. Mul laps pea igapäevaselt märkamatult öösiti meie kõrvale tulnud 🤷🏼‍♀️. Õnneks voodi ka meil 200×200, seega nagu probleemi poleks ka aga vahepeal tahab mingit meritähte mängida, siis jääb see voodi suurus ka väikeseks. Meie lahendus oli- läksime voodipesu poodi, lasin valida kõige meelepärasema voodipesu- otseloomulikult Lotte ja Roosi pildiga voodipesu. Ma siis rääkisin, et suured tüdrukud magavad ilusti oma voodis, sest sul ju suure tüdruku tekk ka ja selle tekikotiga tuleb kõõõõõige parem uni. Nii uskumatu kui see i pole, esimesest ööst uue voodipesuga (tema valitud), magab ta ideaalselt oma voodis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga