***

Kuidas puhkus meid ära väsitas

Kas teil on ka nii, et puhkuselt tulles olete rohkem väsinud, kui sinna minnes? Meil küll on. Vahet pole, kas käime lastega või ilma. Jõudsime täna koju, natuke aega jaksasin üleval olla ja läksin läksin magama. Kaks tundi magasin jutti ja sellest ei piisanud.

Muidugi oli mul hommikul ka räme peavalu – ma ei tea, kas eile joodud veinist või sellest, kui kalliks see veinipudel mulle maksma läks. 😅

Aga käisime me Wagenküll Spas, nagu ma üleeile siin kirjutasin ja mis muljed meile jäid? No kohe etteruttavalt ütlen ära, et me pole kõiki Eesti Spasid läbi käinud muidugi, aga räägin enda kogemuse põhjal võrreldes nendega, kus me oleme käinud. Ja me oleme käinud ikka päris mitmes.

Igatahes, oli Wagenkülli külastamine üks minu ammuseid unistusi – mulle nii meeldivad sellised mõisad ja lossid.

Kahjuks meie soovitud kuupäeval ehk eile lossi majutust ei saanud ja saime hoopis seal kõrval Pargimajas ööbida. Nii fäänsi see väljast pole, aga seest oli küll väga ilus ja viskas natuke vanaaegset vaibi ka üles. Tuba oli kena. Meil oli ka pääs rõdule, kus avanes väga ilus vaade lossile. Ma veel varahommikul tegin seal sellise klõpsu:

Mulle muidugi jäi arusaamatuks, miks toas klaassein wc ja toa vahel oli. Et Tartus Vspas on ka, aga seal on vannitoas vann ja ma saan aru, et tahad ehk vannis lebotades telekat vaadata, aga Wagenis küll vanni toas meil polnud vaid dušš ja ainus, mida ma läbi selle klaasi nägin oli Geit vetsupotil keha kergendamas. 😀 Et jah, see jäi mulle mõistmatuks. + Geit ei saanud terve öö magada, sest see klaas oli nii creepy olnud ja ta ei viitsinud kardinat ette tõmmata. 😅

Registreerisime end sisse, bronnisime õhtuks laua koos beebitooliga, läksime veekeetja jahile. Me miskipärast arvasime, et see on kindlasti toas olemas (igalpool siiani ju on olnud) ja ei võtnud beebi jaoks kodust termosega kuuma vett, et piima/putru teha. Koha peal selgus aga, et toas veekeetjat pole, läksime küsima. Nii palju beebisid oli tol ajal seal, et enamus oli välja jagatud, aga siiski õnneks ühe saime. Seega, kes beebiga plaanib minna, võtke oma veekeetja igaksjuhuks kaasa. 😀

Pärast veekeetjajahti toitsime Joosepi ära, pikutasime sutsu toas ja läksime õue jalutama. Ümbrust kaema. Meil vedas, väga ilus ilm oli. Võtsin pudeli proseccot kaasa ja jalutasime lossi ümbruses natuke. See prosecco oli muidugi halb idee – see on ka põhjus, miks ma juba aastaid lahjat alkoholi ei joo, järgmine päev on nii halb olla. Kange alkoholiga pole kunagi seda jama (kui normaalsel ajal magama minna). 😅

Igatahes jalutasime ringi, käisime järve ääres, kiikasime metsatukka ja siis läksime lossihoovi istuma ja lihtsalt jutustama. Mulle väga meeldib lihtsalt istuda ja rääkida maast-ilmast.

Ja muidugi tahtsin ma sellel imelisel kiigul pilti teha. Olen instas ikka näinud neid kauneid pilte seal ja muidugi pidin ise ka ühe saama.

Igatahes oli lossiümbrus niiii kaunis ja silm lihtsalt puhkas.

Pärast vestlemist läksime tuppa, Geit vahetas riided ja läksime läbi maa-aluse tunneli spasse. See oli klaustrofoobiline hetk, ma ütleks. 😀

Spa osa oli igelt mõnus. Ma vahetasin seal riided ära. Ei viitsinud toas seda teha. Hommikumantli jätsin kappi ja tsillisin spas trikoo väel ringi, sest õhk oli seal väga mõnus soe.

Suundusime kohe välibasseini, kus vesi oli mõnusalt soe ja suure osa ajast olimegi meie ainult seal. Teised olid kõik õues terrassil.

Kusjuures selle katuse basseini kohal sai täiesti lahti teha. Nii lahe.

Olime mõnda aega välibasseinis. Joosepile ka hullult meeldis seal. Muide, spast saab ka ujumismähkmeid beebidele. Mu meelest oli seal ka beebide ujumisrõngas, kui ma õigesti nägin, aga pead ei anna.

Pärast läksime sisse. Jaapani vanni ei läinud – see oleks Joosepi jaoks liiga kuum olnud. Läksime ühte mullivanni, mis oli väga suur ja mõnus, käisime paaris saunas ja siis läksime ühe teise sisebasseini äärde istuma. Vahepeal käisime vees ka. Seal vesi nii soe ei olnud kui õuebasseinis, aga mõnus oli ikka ja Joosepile meeldis seal ka väga.

Päris kaua olime spas. Üks hetk vaatasime, et kell suht palju ja lauabronn läheneb, läksime tuppa, et Joosep saaks väikese uinaku teha enne õhtusööki. Magamata on ta väga pahur.

Uinak tehtud. Sättisime õhtusöögile. Teenindus oli super. Saime hea koha akna alla. Ma tellisi pearoa musta pasta tiigerkrevettidega ja see oli lihtsalt niiiiiii hea. Geit võttis steigi. Jäi ka rahule. Magustoiduni ei jõudnud – saime pearoast kõhu nii täis, et lihtsalt ei mahtunud enam.

Toit söödud, võtsime veinipudeli ja läksime õue terrassile istuma ja lobisema.

Üks hetk aga oli juba päris hilja ja läksime tuppa ära. Mina tahtsin veel rõdul ka veini rüübata ja kahekesi juttu ajada, sest Joosep jäi ööunne (muide saime ka beebivoodi tuppa).

Lõpuks olin aga omadega nii väss, et jäime ise ka magama. 😅 Ei tasu oma võimeid üle hinnata.

Nii hea oli kahekesi suures ja laias voodis magada. Omg. Ma ei mäleta, millal viimati seda teha saime. Parim elamus lihtsalt. #viielapsevanemad

Hommikul mina kahjuks sööma ei jõudnud. Magasime Joosepiga hambad laiali päris kaua. Geit küll käis söömas ja sellepärast ma ütlesingi kahjuks, sest ta ütles, et pole üheskis spas nii rikkaliku hommikusöögivalikut näinud. Lihtsalt kõike oli. Kahju, et ma ei läinud. 😀 Aga järgmine kord kindlasti, sest me tahame sinna tagasi minna 100%.

Parim spa, kus me oleme käinud. Ausalt. Suuremate lastega pole seal midagi teha, neim ilmselt hakkaks igav, aga beebiga või üksi/kahekesi minna on super koht aja maha võtmiseks ja puhkamiseks. Kindlasti soovitan!

Ma teen ka väikese videopostituse instagrami meie käigust, see koht on nii seest kui ka väljast lihtsalt niiii ilus. 😍

2 thoughts on “Kuidas puhkus meid ära väsitas”

  1. Olete ju seal Spas varem käinud. Kas eelmise korraga võrreldes oli vahe ka sees? Tol korral ööbisite lossis, aga muu vast suht sama?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga