Määratlemata

kuidas puuküürnikest lahti saada ehk rõdu hubaseks

Kui veel külmem aeg oli, märkasime, et meie rõdu on vallutanud kaks tuvi. Korteriomanik muidugi oli rõdu tamiiliga enamvähem kinni sidunud, et nad ei saaks siia, kuid need tuvid olid keskmisest targemad ja nuputasid välja, kuidas siia ikka saada. Minul kadus igasugune viitsimus nendega tegeleda ja seda kuradima rõdu kinni toppida ning üks aeg märkasimegi, et on tekkinud pesa ja sees isegi kaks muna. Esmalt ma võtsin ühendust Loomakaitse Seltsiga, sest ei osanud midagi teha- omanik oleks kreepsud saanud ja ära hävitada nagu ka ei tahtnud. 

Tuli üürimaksmise päev ning andsin omanikule siiski teada, et on selline olukord ning munade hävitamine on ebaseaduslik. Temal polnud sellest sooja ega külma ning ütles, et hävitaksin nad siiski ära. Kui ma talle ütlesin, et see on ebaseaduslik, oli tal kamakaks, ütles, et vahet pole. Minul selleks südant ei ole, vastasin talle. Selle peale ütles ta, et las siis mees teeb kui ise ei suuda. Miks arvatakse, et mehed suudavad loomi tappa ja isegi veel selliseid, kes veel sündinud pole? 

Härraga siiski otsustasime, et me ei hävita neid ära. Laseme ära kooruda ja nii suureks kasvada, et lendavad ise minema. Ja eile oligi see kauaoodatud imeilus päev, mil neljaliikmeline tuvipere otsustas meie rõdult välja kolida. Kui ma blogis kirjutasin ja näitasin teile, milliseid lahedaid lauakesi me euroalustest meisterdasime, siis ka mainisin, et tahame rõdule euroalustest mõnusa ja hubase istumise ehitada. Nii me tegimegi. Enne muidugi rookisime lausa lumelabidaga seda tuvisitta siit välja, sest seda oli selle 4-5 kuuga ikka omajagu kogunenud. Jätsin selle töö härrale. Ja kui nüüd päris aus olla, siis enamus nokitsemise tegigi tema, sest ta otsustas alustada reede õhtul, mil mina olin töönädalast nii väsinud, et ei suutnud lillegi liigutada. Seega, kiitus ja au ainult temale! 

Kuna rõdu on lahtine, siis otsustasime pitskardinad ette panna nii, et saab nad lahti teha ja vajadusel ka kinni panna, et tuvid ei saaks siia oma eluaset tulla tegema. Eks mõni on üritanud siia pääseda, kuid tulutult. Härra pani euroalused paika. Ostsime eelmise aasta lõpus hiigelsuure valge karvase vaiba, mille olime mõnda aega tagasi kaheks lõiganud, sest see oli lihtsalt nii suur. Üks vaip läks istumisosale, teine põrandale. Juurde tahan osta siia suuremad, pehmed dekoratiivpadjad. Alguses mõtlesime, kas kraapida seintelt see koorunud värv maha või ei. Jõudsime järeldusele, et ei tee seda, kuid täna mõtlesin ümber- teeme ikka. Kui rohkem aega on. Kraapime vana värvi maha, muud nipet-näpet ning värvime valge värviga üle. 

6 thoughts on “kuidas puuküürnikest lahti saada ehk rõdu hubaseks”

  1. Sul seal lillekasti koht ka ju. Paned ühed pisut üle kasti âäre kasvavad ilusad lilled sinna ja asi 5+ kohe. Väga mönus igatahes! Kade, et endal kahjuks rödu pole.

  2. Teises otsas ka see lillekasti koht ja kastid ka olemas. Ma mõtlesingi need kastid paika panna ja sinna mingeid ilusaid lilli sisse osta. Seda muidugi siis kui seinad värvitud, aga midagi peab kirjutamiseks tulevikku ka jääma 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga